Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

They are Billions

zipzip

Öne çıkan mesajlar

Ben artık en son yeter geçiim dedim, en easy olanları seçtim %3 yazanından.

Yine yenildim.

Ben bişileri ters yapıyorum ama tam olarak neyi bilmiyorum :D En iyisi gidip bi kaç video izliim millet nasıl geçmiş, belki fikir verir. Temel bir konuda hata yaptığımı düşünüyorum artık yoksa 3le bitirememek nedir ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi tecrübemden bir iki şey yazayım o zaman, belki faydası dokunur.

Oyun başlar başlamaz 4 ranger'ı, 4 ana yöne doğru çok uzağa olmamak kaydıyla yolluyoruz scout için. Bu en önemli kısımlardan bir tanesi, çünkü oynadığınız harita, başarı ihtimaliminizi birebir etkiliyor. En az 1-2 yönden gelecek saldırıya karşı, çok ufak bir Wooden Wall defansıyla kapatabileceğiniz bir harita gelmediyse, Commanda Center bayağı yayla gibi ortada duruyorsa yani, büyük ihtimalle 3. saldırıyı görmeden patlıyorsunuz.

Ranger'ları gönderir göndermez 3 tane tent koyuyorsunuz, Command Center'dan uzaklaştıkça en açık olan ve grass olmayan alana. House mevzusu çok önemli, gold madeni bunlar. Banka ve market koyduğunuzda, mümkün olduğunca çok house kapsaması lazım ki, hem food tasarrufu hem gold boost'u alasınız. Mümkün olduğunca yoğun ama düzenli, aralarından da ünite geçebilecek şekilde koyun house'ları. Barcelona gibi olsun o kısım, Fikirtepe gibi değil.

Tent'ler yapılırken ranger'larla zombilerin içine girmeyecek şekilde, tüm sınırlarınızı açın haritada.1-2 tane loot bulacaksınız kesin, odundur, taştır, altındır. Bazen tepesinde zombi oluyor ama ya bir tarafa çekersiniz zombileri, ya da 4 ranger'ı da oraya koyup temizleyip alırsınız loot'u. Bu sizin koloni için jump start malzemesi olacak.

Early Game'de en önemli resource odun. Hemen bir tane lumber mill atın en yakındaki ormana. Ormanın büyüklüğüne, lumber mill'in getirdiği resource'a göre atın ama, bodoslama değil. Örneğin Orman 2 tane lumber mill'e yetiyorsa, tek lumber mill'le 9, 2 tanesine toplam 13 odun geliyorsa, ben ikincisini atmıyorum.

Food için her zaman ilk tercihim balık. "Alan" önemli, ileride açacağım farm, alan/resource anlamında hunter's cottage'dan çok daha verimli. Hem de balıkçıyı kıyı köşe bir yere yapıyorsun, değerli alan yemiyor.

Temel resource'lar gelmeye başladı, haritanın açabildiğiniz kadar kısmını açtınız. "İlk base" diyeceğiniz yerin sınırlarını belirleyin. Nereyi korumak daha kolay, nerede resource var. Ben bu noktada, kolay korunabilecek nerede odun varsa oraya öncelik veriyorum, sonrasında da, alanımı çok fazla daraltmadan (yeni binalara yer bırakacak şekilde), en rahat savunabileceğim ve en az duvar çekmek zorunda olduğum yerlere doğru Tesla Tower atmaya başlıyorum. Bu kısım en zayıf olduğunuz nokta, henüz duvar olmadan, zombilere doğru bina atıyorsunuz. O Ranger'ları unutmayın o yüzden, sürekli ya zombi gelebilecek yerlerde beklesinler veya ufak ufak temizlesinler.

İkinci Lumber Mill'i attıktan sonra, yavaştan duvar çekmeye başlıyorum. Tek sıra duvar ve 4 Ranger + 1 Soldier, ilk 2 raid'e yetiyor, asker basmaya veya duvarlara yüklenmeye gerek yok. Resource konusunda oyun çok cimri ve zamanından önce bastığınız ünite/duvar demek, üretim binası/teknolojinin parasını betona gömmek demek.

Duvarları da çektikten sonra, ilk base'iniz hazır demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Askerli gruplama olayi var mi oyunda? En cok lazim olan sey o sanirim.

Bu arada ilk oyunda farketmemistim ama o neymis bu neymis diye bakarken, duvari oraya mi ceksem buraya mi ceksem diye dusunurken SPACE'e basip pause edebiliyosunuz. Bunu kesfedince survival suresi birden 5-10 kat artti.
Sosyal ağlarda paylaş

Mac'teyim ben, control'le tek askeri bile numaralandırabiliyorsunuz.

Q ile attack move komutu vermiş oluyorsunuz, önüne gelene saldırarak gidiyor.
Patrol command var, iki nokta arasında gidip geliyor ünite, bunları da kullanın.

Pause en önemli şey abi oyundaki, ben büyük raid'lerde bile pause'luyorum biriken resource'ları kullanıp bina dikeyim, savunmam nerelerde yeterli, nerelerde yetersiz onu izleyeyim diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:

Mac'teyim ben, control'le tek askeri bile numaralandırabiliyorsunuz.

Q ile attack move komutu vermiş oluyorsunuz, önüne gelene saldırarak gidiyor.
Patrol command var, iki nokta arasında gidip geliyor ünite, bunları da kullanın.

Pause en önemli şey abi oyundaki, ben büyük raid'lerde bile pause'luyorum biriken resource'ları kullanıp bina dikeyim, savunmam nerelerde yeterli, nerelerde yetersiz onu izleyeyim diye.

Nasi mac'tesin lan? Windows only degil mi oyun?

Grouping benim istedigim. CTRL + sayi calismadiydi vindozda. Mac'de calisiyo mu bakayim bi daha.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyin kısa devre yaptı mesajı Mac'te yazıyorum diye, Windows only evet.

Valla Control + sayı olayı arada bende de olmuyor nedense, oyunu durdurup grupladığından emin olmak zorunda olduğum oluyor arada 2-3 kez deneyip. Bana özgü sanıyordum ama belki sen de denediğinde olmamıştır. DIDIT diye ses çıkarıyor bazen (olmadı demek) ama çalışıyor yine de.
Sosyal ağlarda paylaş

cok greedy oynamak gerekiyormus sanırım. Pool atmadan third expo atan zerg gibi oynuyorum sadece ilk verdigi unitlerle ballista tower ve sniper upg edene kadar kasıyorum. Bu sekilde 60 gün yaşayabildim ve mal gibi kücük bir gap birakmisim arada 2 tane sisko zombie yardı ordan kaybettim.

keyifliymis baya oyun
Sosyal ağlarda paylaş

Valla sana güvendim titan için gold savelerken thanatos research açtım. Bakalım executorlar ve thanatoslarla savunucam bundan sonra. Zaten savunma hariç bişi kalmadı, bütün ihtiyaçlarım herşeyim tamam. Sadece asker basmak ve duvarları stone yapıp thanatos üretmek kaldı geriye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...