Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 16. Hafta: Beşiktaş - Osmanlıspor | 17 Aralık Pazar - 19:30

Llama

Öne çıkan mesajlar

@apple

Abi ben zaten elestirilmesine hicbir sey demiyorum ki. Elestirdigin bir cok noktada da haklisin zaten. Benim triggerlandigim nokta mesela Darkin hoca gidince bayram edicez modunda olmasi. Ne yapti bu adam da tiksindin adamdan?

Negredoyu yavas yavas oyuna katmaya basladi. Oldunla da konusmustuk daha once. Hoca zor siliyor ve zor sans veriyor. Aslinda degisiklik yapmiyor degil sadece ufak ufak yapiyor degisikligi. Mesela 4 defanstan 3 defansa cart diye inmiyor hicbir zaman. Oyuncularin yerlerini degistiriyor. Bir onu burada baskasini orada deniyor falan. Bir iskeleti var ve o iskeleti sadece uctan uctan degistiriyor, ana yapisina dokunmamaya calisiyor.

Neden? Iste o Atiba-Oguzhan dedigimiz iskelet oradan cikti misal. Simdi herkes tapiyor ama bu adamlara her zaman imkan verdigi icin adamlar 2390348509 mac yanyana oynadilar ve cok iyi anlasmaya basladilar.

Suan misal aynisi Babel-Cenk-Quaresma icin de gecerli. Bu iskelet iyi oturdu, gitti oguzhana da pek anlayamadigimiz nedenlerden dolayi yol verdi biraz. Tolgaya sans verdi. Adam boyle inatci bir sekilde davraninca oyuncularinda, sansi alan oyuncu deli gibi yardiriyor tabi. Lense de bu sansi verdi, Lens gobegini kasiyarak oynadi adam vermiyor sans. Istiyor ki atla kocum dediginde depar atarak gitsin sectigi oyuncu. Tolgay bunu yapti, karsiligini aliyor.

Negredonun sanssizligi cok net Cenk. Cenk parlamaya basladi cok ciddi bir sekilde ve attigi her gol, oynadigi her dakika gelecekteki kariyerine etki edecek, belki daha iyi bir takima gitmesine sebep olacak. Cenk'e kiyak geciyor suan ama buna adamcilik denmesi bence asiri sacma. Adam yillarini besiktasa vermis oyuncuya sabrinin karsiligini sunuyor suan. Ben eminim Negredo da sabirli olursa git gide daha cok zaman alacak ki zaten gitgide daha fazla almaya basladi farkindaysaniz.

Orkan konusunu bilmiyorum hic girmeyeyim oraya ama Quaresma konusunda, bu saldir dediginde Q7nin atilmasi olayini seviyor bence. Q7 isabetsiz orta aciyor bazen sacma sapan, bazen sacma sapan calim deniyor, bazen SACMA SAPAN SUTLAR deniyor ki beni delirtiyor yalan yok. Ama adam kesinlikle sans verildiginde hep oyunu ciddiye alip deli gibi saldiriyor. Sekil falan yapiyor ama adamin azmini goruyorsun yani. Bazen kotu bile hatta, topu kaptirinca delirip pesinden kosuyor durmaksizin. Cocuk ruhlu adam oyunu seviyor iste. Quaresma yerine daha iyi kanatlarimiz olabilir bence, Orkan bu isim mi bilmiyorum siz daha iyi bilirsiniz. Tore kesinlikle degil, Tore zaten daha yeteneksiz ve daha simarigi Q7nin. Her halukarda suan SGnin kafasindaki rolu en iyi dolduran Q7 oldugu icin onda israr ettigini dusunuyorum su haliyle. Orkan konusunda verdiginiz bilgilere gore fikrim degisir belki bilemiyorum.

Bu sirada Medel'e de gitgide daha cok sans vermeye basladi. Ama hatirlarsaniz Fabri de boyleydi. Tolga geldiginde hep ayni seyleri soylediniz, adam Tolga ile devam etti, ara ara Fabriye gorev verdi vs. Sonra Fabri hakettigini kanitladi hocaya, simdi Tolga forma yuzu gormuyor. Bu demek oluyor ki bu adamin kafasinda bir takim karakteri var. Bu adamcilik diyorsunuz ama adamcilik dediginizi GSde yapiyorlardi. BJKda boyle bir sey gormuyorum ben henuz, hocanin az once soyledigim ozelligiyle adamciligi karistiriyorsunuz bence.

Bu ozelligi de adam takimda bir disiplini yerlestirmek icin kullanmis cok net. BJKnin suan en one cikan ozelligi takimdaki her oyuncunun takimin basarisi icin elinden geleni %100 yapiyor olusu. Tosicten baslarsin buna Q7siydi Cenkiydi Pepesiydi Fabrisiydi Atibasiydi herkes ya. Sunu TRde soyleyebileceginiz baska bir takim var mi bilmiyorum, belki Goz? Bu anlayisi kaybetmemiz eger Dark gibi taraftarlarin haterligi yuzunden olursa da taraftarimiza cok pis sovucem orasi kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

konu değişiklik hatasından çok maç önü.

yani şuan hocanın elinde Beşiktaş tarihinin en iyi geniş kadrosu var.

puan kabından sonra ezbere bir, "maç seçme" "akıllar CL'de" var gidiyor.

monaco yapıp, akhisar, ordan porto ordan malatya aynı 11 çıkmasın diyorum. takıma göre sistemini/oyuncusunu değiştirmekten çekinmesin.

denesin sonuç alamasın, ama denemeden aynı oyuncular ile kaybedince puanları tepki çekiyor.

hoca deneyip başarısız olsa bu kadar sert eleştiriler olmaz.

abi bazen cenk'in ayağında top tutacak hali olmuyor hala negredo 85'te oyuna giriyor ayıp yani, en başta 11'de başlaman gerek öyle maçlara.

şu kadronun ligde açık ara lider olması gerekirdi şuan.

kaybedilen puanlarda %80 hoca hatası, bazı maçlar da oyuncu hatası.
daha önce de söyledim, hoca denesin yapamasın kaybetsin alkışlarım.
denemeden kaybedince, aynı hatayı 5 kere yapıp kaybedince kızıyorum abi.

ha takım 13-14 kişilik olur kızmam ama 20 üst düzey oyuncun var.
q7 ile olmuyor, lens yetersiz mi ? dön abi 4-4-2 diamond elinde deli orta saha var.

atiba-medel-ozzy-talisca-tolgay bunlardan 4 tanesini seç koy cenk-negredo yap dene lan şunu yani.

senin hucumunu çözmüş anadolu takımlarına hala 4-2-3-1 çıkmanın alemi var mı ?

q7 çizgiden kesecek, babel sağa çekip vuracak şunu bilmeyen ve önlem almayan yok yani. süpriz yapsın bir kere rakibe istiyorum.

10dk içinde dağıtır o takımları emin olun. bu kapasite var ama kullanamıyoruz ona kızıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bunun cok net bir cevabi var bence. SG bu dediginin adami degil. Ben yapar diyordum, yapmali da bence. Ama adam yapmiyor, inatci kadrosunda. Oyuncu oyuncu acikladigim gibi dusunyuorum ama genel olarak alternatif kadro kullanmamasi tamamen kendi tercihi. Tarzi bu, ama sirf bu ozellikten dolayi hoca degistirmek de yani bana biraz abarti geliyor. Diger ozelliklerini cok arariz cunku :D
Sosyal ağlarda paylaş

Soyle dusunmek lazim bir de, teori var pratik var. TRde neredeyse hicbir hocanin eline boyle bir firsat gecmedi, iki kulvarda iki neredeyse tumden farkli kaliteli 11 cikartabilecek takim ben hatirlamiyorum. SGde bunu hic tecrube etmedi. Haliyle TRde bu pratige sahip bir hoca zaten yok gibi. Ve kesinlikle yenilikci bir insan degil aksine muhafazakar takilan biri bence. Boyle olunca iste senin dedigin sorun ortaya cikiyor. Misal CLde 3 sene son 16ya kalalim ceyrek vs gorelim ondan sonra gidip dunya capinda birini getirelim dersen hak veririm potansiyeli oymus dersin. Suan dur bi bu seviyeyi bir stabil hale getirelim sonra SGnin bu sorunu sebebiyle yetersiz deriz ona degistirelim Van Gaal getirelim fln deriz ne bilem.
Sosyal ağlarda paylaş

tecrübe edemedim çünkü adamlar daha yeni yeni o görüntüyü veriyor şundan 3 hafta öncesine kadar tam oldu diyebileceğin adam yoktu. Ara ara oynattılar ama hani kimse evte olmuş bunlar diyemedi. 2.yarı farklı bir bjk izleyeceğiz. bunu turgay demir de söyledi. Yüklemeler vs ile bu adamlar uçacak diyor
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Abi bunun cok net bir cevabi var bence. SG bu dediginin adami degil. Ben yapar diyordum, yapmali da bence. Ama adam yapmiyor, inatci kadrosunda. Oyuncu oyuncu acikladigim gibi dusunyuorum ama genel olarak alternatif kadro kullanmamasi tamamen kendi tercihi. Tarzi bu, ama sirf bu ozellikten dolayi hoca degistirmek de yani bana biraz abarti geliyor. Diger ozelliklerini cok arariz cunku :D

Su acidan değişmeli diyorum.

Hoca kendini değiştirmiyor, degistirmesikce de oyunu çözülüp önlem aliniyor.

O yüzden zaten 3 senedir oyun olarak bir geri gidiş görüyoruz.

Hoca ya bu alternatifli kadroyu iyi kullanmali yoksa şampiyon bile olsa degismeli ki bu kadro cidden cok potansiyelli ve ziyan olsun istemiyorum.

Yoksa sevgim saygım buyuk ve kendini geliştirdiği surece kalsın başımın ustunde yeri var
Sosyal ağlarda paylaş

bana kalırsa şenol güneş kendi oyun stilinde ısrar ederek en doğrusunu yapıyor. yani bakıyorsun takım portoya karşı da aynı oynuyor, yeni malatya'ya da. zaten maça göre sürekli oyun planını değiştirirsen-takımı oturtamazsan tudor oluyorsun, kazansan da şutluyorlar. şenol güneş'in en sevdiğim özelliği de o yani benim, adam rakip kim olursa olsun kendi oyununu dikte ettiriyor. ben böyle oynayacağım gerisini sen düşün, önlemini al diyor. en basitinden daha yeni tudor sol bekte stoper oynatmak zorunda kaldı yani. rakip formasyonunu bozdurdu adam hiçbirşey yapmadan.

ne bileyim bi bayern'in hmm mainz deplasmanı var bu maç başka tarzda oynayalım falan diyeceğini pek sanmıyorum. adamlar kim olursa olsun vuruyor geçiyor. şenol güneş de bunu yapmaya çalışıyor. menajer takımı tabiri vardır ya onu yapmak istiyor. oyun stili aynı, cenk'in yerine negredo'yu koyayım-tolgay yerine medel oynasın aynı performansı alayım kafasında şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

oldun said:

Orkan konusu biraz garip bu adam antepdeykende bir var bir yok bi adamdi.

adam harbi bi var bi yoktu, çünkü bayağı sakatlanıyordu asdfsdaffasd

Hoca bi oyuncuya çok zor şans veriyor. Ama şans verdijkten sonra da çok zor kesiyor.
Orkan için daha erken zaten. Bu yıl böyle ara ara oynar. Kritik maçta ilk 11 başlatıp, kötü oynarsa çocuk da psikolojik olarak büyük yara alır. Böyle böyle Orkan adapte edilecek, acele etmeye gerek yok.

dreagloth said:

töre nin kesebileceği tel şey pide olur şu anda

Töre şu takımdaki en yetenekli ve en karaktersiz ve aptal oyuncu. Quaresma'dan falan bile daha yetenekli hatta dünya da az bulunur cinsten yetenekli. Keşke aklına başına alması için 34 yaşına gelmeyi beklemese.
Sosyal ağlarda paylaş

bu herif ne alemde şu an cidden? temmuz'da ameliyat oldu, eylül'de pideci açtı, ekim'de evlendi, kasım'da iyileşecekti ama gören duyan yok. devre arası kampına katılacak mı acaba?

döve döve de olsa adam edilmesi lazım biraz acayip bir topçu bu, türkiye'den başka yerde de oynayamaz zaten o kafa yok kesinlikle. istanbul'da kontrollü şekilde iq 100+ bir arkadaş çevresi yaratılıp ömür boyu yaşayacak kasa tam. londra felan gelmez buna imkansız yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...