Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marvel's Spider-Man

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

dediğim gibi bu kadar denemeyi yaptıktan sonra artık daha fazla deneme. 1 ay falan bekle ondan sora pc üzerinden hesabına para atarak almayı dene. kredi kartı bilgilerinde de nedense herkes adres konusunda tutturmuştu ben araştırırken. etkili mi bilmiyorum ama ben adresi falanda caps ile tr karakter olmadan yazıp pc üzerinden hesaba para atarak alabilmiştim ilk kez. daha sonra tekrar kart ile deneyince de olmuştu sıkıntısız.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya anlattıklarınızı anlayabiliyorum (mokoko) ama dediğim gibi hesap 2010 yılından beri falan var, adres bilgilerim de değişmedi. Çok PSN üzerinden alışveriş yapan biri değilim, addon vs. indirimişimdir ya da bedava şeyler. Ama bu tarz bir sıkıntı hiç olmamıştı diye hatırlıyorum.

Garanti'yi aradım açık provizyon ya da bu işlemleri görüyor musunuz diye, yok dediler. İşkillendim çünkü 3D secure'u geçip sonrasında hata aldım diye.

Bir yandan da 0.10 GBP çekildi diye iki kere mesaj geldi, onlar da yok ortada.

PSN hell gerçekten, oyunu 1 ay sonra almak da istemem release'de oynayıp yayın yapacam yav.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bak dediğim gibi aynı şeyler oldu bana. o mesajlarında hepsi geliyordu. ben de garanti ile deniyordum hatta. aynı durumdayız yani bildiğin.

https://forum.paticik.com/read.php?37,7303636,page=188#msg-8740918

bak şuradan itibaren kafayı yeme durumumu görebilirsin. ben çözemedim. internette çözümünü de bulamadım. donanımhaber de falan da millet kafayı yemiş durumdaydı bu sorunu yaşayanlar.

edit: bu arada attığım mesajda aşağıda apple'ın bana da ps ten almayı dene tavsiyesini görebilirsin :D tamamen aynı durum. umarım ps ten denediğinde olur.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

3 keredir deniyorum alamıyorum oyunu? Kartı falan yeni tanımladım, pre-order diyorum, PSN şifresini tekrar soruyor. Giriyorum, telefona gelen şifreyi giriyorum sorun çıktı diyor.

Ne ayak bu?

Aynı sorun bende de var şuan. PS üzerinden alınca rahat rahat herşey alınıyor PC ve app'den alamıyorum işin kötüsü PS4 yanımda değil pre-order yapıcam cebelleşiyorum 1 haftadır. 2 kere support'u aradım yaygın bir sorun ehi ehi bi bok yapamıyoruz kısaca dediler. 2 gündür pre-paid kart arıyorum yok anasını satıyım. D&R'da xbox, netflix, microsoft office pre-paid kartı var PSN yok.

Nerden bulacaz bu PSN pre-paid kartı?
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

-Deno- said:

3 keredir deniyorum alamıyorum oyunu? Kartı falan yeni tanımladım, pre-order diyorum, PSN şifresini tekrar soruyor. Giriyorum, telefona gelen şifreyi giriyorum sorun çıktı diyor.

Ne ayak bu?

Aynı sorun bende de var şuan. PS üzerinden alınca rahat rahat herşey alınıyor PC ve app'den alamıyorum işin kötüsü PS4 yanımda değil pre-order yapıcam cebelleşiyorum 1 haftadır. 2 kere support'u aradım yaygın bir sorun ehi ehi bi bok yapamıyoruz kısaca dediler. 2 gündür pre-paid kart arıyorum yok anasını satıyım. D&R'da xbox, netflix, microsoft office pre-paid kartı var PSN yok.

Nerden bulacaz bu PSN pre-paid kartı?

Aynı sorun mu peki? Son adıma gelince cart diye sonra deneyin uyarısı mı alıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi gerçekten dediğiniz kadar varmış ya.

Dün gece alacaktım oyunu, kız arkadaşımın 'yiaaa şimdi açma yarın hallet' demesi sonucu bugüne bıraktım. Sonra sabah kalktım, servise binmeden alayım bari dedim. İçime sinmedi çünkü, dedim biter şimdi pre order falan.

Önce direkt oyunu almaya çalıştım, alamadım. İyi dedim wallet'a para ekliyeyim, zaten kart bilgilerim falan hazır. Oyun 339 TL, önce 200 TL yükledim daha üstünde bir tek 500 TL var diye. 200'ü yükledim. Arkasından 100 ve 40 TL yükliyim dedim. Ulan olmuyor da olmuyor. 10 kere falan denedim. Adres bilgilerini güncelliyorum yok, onu değiştiriyorum yok. 200 TL de kaldı wallet'da.

Dedim bi kart hareketlerime bakayım. Ana bi baktım internete kapanmış 200 TL'lik işlemden sonra. Tekrar açıyorum, giriyorum para yükliyim wallet'a diye, gene error. Dönüyorum bakıyorum gene internete kapanmış. Küfrede ede Garanti'yi aradım, hemen kadın 'Play Station Network mü?' dedi, evet dedim. 'Çok yaşanıyor bu, işlem tekrarlarından kapanıyor internet alışverişleri, açıyorum tekrar' dedi.

Kadın açtım diyince hemen tekrar denedim (bu sırada şirket servisi kaçtı) Hemen denedim diye gene olmadı, gene kendi kendine internet özelliği kapandı kartın. Gene bir sinir Garanti'yi aradım, gene açtırdım. Bu sefer 5 dk bekledim, bekleyince oldu. 100 ve 40 TL daha yükledim, pre order'ı çaktım. Allahtan son adımda 3D secure vs. sormadı PSN şifresi dışında.

Öyle böyle broken değil ya bu sistem. Ayıp yani Sony üzerinden yapılan bir işlem güvenilir olarak nitelendirilmiyor hala bu devirde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...