Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KPSS V.S. İŞ = İşten çıkma ?

freedon_nadd

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar slmlar. Ben bu sene sonu kpss ales ve meslek sınavına ( tam adını unuttum 2 senede bir yapılıyor hani) girme niyetindeyim. Bir özel okulda işe başladım. Haftanın 5 günü dersim var sabah 8:30 dan en erken 3 te bitiyor yalnız program erken bitsede okul bitmeden çıkamıyorum boş sınıfta derse falan sokuyorlar cumarteside çok çağırmayız dediler ama çağıracaklar belli sizce sınav işleri yaş mı olur ? özel okul olduğundan salla parti ders olmaz akşamlarıda sonraki gün işleteceğim konuları falan hep incelemek lazım olacak heralde 1 günde 3 farklı sınıfa giriyorum genellikle daha ilk haftadan baya yorgun hissettim kendimi haftasonuda birşey çalışamadım

İşe gireli 4 gün falan oldu bir kağıt imzaladım ama pek sözleşmeye benzemiyordu tek sayfaydı bütün şartlar yazmıyordu yalnız ücret yazıyordu bana kopyasıda verilmedi ayrıca istedikleri belgeleride (sabıka sağlık raporu faln) nufus fotokopisi haric vermedim daha işten çıkmaya kalksam tazminat falan öder miyim ? internette işçi sözleşmelerinde 1 ay deneme süresi falan diyorda ?
Sosyal ağlarda paylaş

birde şöyle bir sorun var aslında maaş olarak iyi zaten beklediğime yakın vermeselerdi başta kabul etmeyecektim cumartesi ( cumartesi11 12 de iş bitiyor gerçi) işinden ama şöyle yorucu oluyor programda 2 günde dersler arası 1 2 saat boşluk var 3 gün öğle arası hariç full kafa olarak mala bağladım birde bazı öğrenciler insanın sinirini bozuyor daha yeni başlamışlar 5 yıllık arkadaşı gibi konuşmaya çalışıyorlar falan dedim derste birşey kafanıza takılırsa sorun çekinmeyin dersi kaynatmak için mal mal şeyler sormaya başladılar ilk hafta olmasa 2 kişi atardım dersten rahat (bu gidişle atacazda) yani akşam eve gelince birşey yapasım gelmiyor daha ilk haftadan
Sosyal ağlarda paylaş

onun yerine mebde ücretli öğretmenlikte düşünüyordum hatta aradılarda haftada 4 gün dersten ayda 900 lira olunca özel okula girdim gerçi parayada pek ihtiyacım yok ama boşken deneyim olarak çalışmak istiyordum kpss ales işleri kesin yatacaksa sallayayim ama
şimdi çıkma işinde nasıl bir taktik izleyeyim ? imzaladığım kağıt sözleşmeyse 1 ayda cayma olayı var mı ? o kağıt olma ihtimali varsa belgeleri vereyim mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

freedon_nadd said:

İşe gireli 4 gün falan oldu bir kağıt imzaladım ama pek sözleşmeye benzemiyordu tek sayfaydı bütün şartlar yazmıyordu yalnız ücret yazıyordu bana kopyasıda verilmedi ayrıca istedikleri belgeleride (sabıka sağlık raporu faln) nufus fotokopisi haric vermedim daha işten çıkmaya kalksam tazminat falan öder miyim ? internette işçi sözleşmelerinde 1 ay deneme süresi falan diyorda ?

Ne imzaladığının önemi yok, 1 ay da dese 5 yıl da dese deneme süresi kanunda 2 aydır. Telefonla "gelmiyorum ben beğenmedim bye" demen bile yeterli 2 ay içerisinde, tabii aynısı karşı taraf için de geçerli. Herhangi bir şey talep edemez iki taraf da.

Fin demiş gerçi, repost.
Sosyal ağlarda paylaş

freedon_nadd said:

bağladım birde bazı öğrenciler insanın sinirini bozuyor daha yeni başlamışlar 5 yıllık arkadaşı gibi konuşmaya çalışıyorlar falan dedim derste birşey kafanıza takılırsa sorun çekinmeyin dersi kaynatmak için mal mal şeyler sormaya başladılar ilk hafta olmasa 2 kişi atardım dersten rahat (bu gidişle atacazda) yani akşam eve gelince birşey yapasım gelmiyor daha ilk haftadan

ee kpss yi kazansan ne is yapacaksin..yine ogretmen mi olacaksin yukaridakilerin esliginde..
Sosyal ağlarda paylaş

Ins imzaladigin kagitta bobrek dalak ne varsa yazmislardir da. 1 ay sonra gene gelip "ya fazla bobregi olan varmi" diye de konu acarsin. Yil 2018 olucak google osursan sana osuruk icerigini verecek teknolojiye sahip ama 2dk arastirma yapicak beyniniz yok yeminle.

Sen ogretmen de olma dostum. Egiticegin ogrencilerden de hayir gelmez. Birak hakeden yapsin.
Sosyal ağlarda paylaş

tahmini bi mok olmaz ama şu var hem ales hem kpss koşturuyum diyorsan kesinlikle özel i bırak. ücretliye gelirsek zaten emeğinin karşılığı değil otur ya evinde ders çalış yada dersaneye git. eğer kpss için dersaneye gidersen ales %70 80 halledersin.

ama ayrıca şu notu düşeyim. abi benim gkgy altyapı iyi eğitim zaten hatırlıyorum okuldan, alandan zaten sıkıntım yok diyorsan istediğin yerde git çalış. ingilize öğretmenliği alandan 35+ net yapsan kpss p10 civarından gir çık 70 75 bandında puan alırım diyorsan yap bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

daha imza attigin kagidin ne oldugunu bilmiyorsan kasma bence ne derlerse yap.

Fistan said:

öğretmensin sen ya nasıl imzaladıgın seyin ne oldugunu bilmezsin ya da işten çıkarsam ne olur aç iki iş hukuku oku yarım saatini alır şunu çözmen
öğretmensin sen ya

Benimde kafam almadı.
İmzaladığın şeyi nasıl okumazsın?
Ben 60(?) sayfalık kredi sözleşmelerini tek tek okuyorum abi her seferinde ezberlemiş olmama rağmen.
Okumadan ve kopyasını almadan bişey imzalamayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...