Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

istanbul’un bedeli

Xaero

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

"İstanbul'u İstanbul yapan insanlar bunlar" diyip sonra kalabalıktan, pahalılıktan şikayet etmek de güzel kafa ya. Bir de üç senedir İstanbul'da yaşayan adam "şehir bitti yea" diye bağlıyor ona bittim. Ülkenin 1/3 civarı nüfusu orta büyüklükte bir şehrin yüzölçümünün yarısına sıkışırsa yapacak çok da fazla bir şey yok. Doğma büyüme İstanbul'luyum, şu sağdan soldan koşa koşa göçenler kadar ağlamıyorum.
bokun icinde dogunca kokusu sana gelmez ondan aglamiyon.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

Grego said:

baciyo da hakkaten her yerde silecek kaldırıyormuş ha.

sdfdfsdsfghbnmhfg

Ya toplumdaki düzensizlik, saygısızlık, bencillik gibi şeylere genel kültür ve birlikte yaşama saygısı gibi kavramlarla itiraz edince bu AKP'nin türettiği cahil ve küstah Z kuşağı "emekli albay silecek kaldırdı" diyip geçiyor, yapacak bir şey yok. Ben de artık umudumu kaybettiğim için gülüp geçiyorum ama bazen yine de tutamıyorum işte kendimi, idare edin :p

Mesela silecek kaldırma benzetmesinin kendisini irdeleyerek bile görebilirsin bunu, adama göre emekli albay değil de sadece arabanın sahibi kaldırabilmeli o sileceği, herkes sadece kendi işine bakmalı, ona dokunmayan yılan bin yaşamalı. Herkes kurallara sadece işine geldiğinde uyup, daha convenient bir seçenek varsa boşverebilmeli, bükebilmeli. Uzar gider işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

AKP'nin türettiği cahil ve küstah Z kuşağı "emekli albay silecek kaldırdı" diyip geçiyor, yapacak bir şey yok.

emekli albaylığın hassasiyetini belirttiğin noktalardan ve bunlarla ilgili haklı olmandan gelmiyor. üslubundan geliyor, böyle paragraf aralarına, nazik hakaretler sıkıştırmandan geliyor.

mesela ben de bu paragrafın arasına, ecevitin tükettiği sol eskisi bidon liberalleri, toplumda bir şeyi düzeltmekle, işaret etmenin arasındaki farkı hakaret etmeden ifade edemiyor da diyebilirim. emeklialbayness böyle bir şey işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

Jeeztro said:

Holy said:

Gerçekten en çok İstanbul'dan ağlayanlar okumak için falan gelip sonra burada yaşamaya başlayanlar.

doğma büyüme istannuluyum. en çok ben ağlıyorumdur eminim.

Zamanında zaten göç eden etmiş,doğman bişi ifade etmiyor. Baban annen deden ninen nereli?

Abi ne alaka ya ahagsgsga

Aglamktan bahsetmissin agliyorum iste. Ninemin nereli oldugundan kime ne. Munferit olarak agliyorum. Nenem amerikali olsa da aglardim ilk istanbula gelen insan olsa da aglarim. Kim en cok istanbullu muhabbetine default olarak girmeye gerek yok. Aglamaktan bahsediyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

Holy said:

Gerçekten en çok İstanbul'dan ağlayanlar okumak için falan gelip sonra burada yaşamaya başlayanlar.

doğma büyüme istannuluyum. en çok ben ağlıyorumdur eminim.

second this
Dogma buyume istanbulluyum, sehirde kaldigim her saniyeden nefret eden oldum. Havalimanindan iceri girince tiksinme basliyor hakkaten.
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

Hiç arasokak esnaf lokantasından yedin mi?

Abi cogunuz no-lifersiniz, buradan baska arkadaslariniz yok denecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaslarinizla yapiyosunuz. Icme kulturunuz yok, gezme kulturunuz yok. Kafaniz tek bakis. Istanbulun isiltili hayatina hazir degilsiniz. Istanbulluyum diyeninizde tatava. Istanbulun her yerini bilirim, dogma buyume Istanbulluyum diyo, ara sokakta bir esnaf lokantasina ugramamistir mesela. Nusrete gitmistir en fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende mi gelsem İstanbul a bilemedim. Eşimin ve benim çevremin olduğu iller küçük yerler. Küçük yerlerden değilde küçük insanlardan sıkıntı geldi artık. Küçük insanlar dediğime bakarak kibirli bir cümle zannetmeyin bunu. Küçük insandan kastım, sadece 1 görüşü olan ve diğer tüm görüşlere öldürürcesine saldıran, aşağılayan, alay etmeye çalışan ve hayatında 1 tane kitap okumamış tipler. Ezbere , duydukları her şeye inanan. Fabrikadan çıkan tornalar gibi toplumu tek görüş, tek tip , tek düşünce , tek, tek ... isteyen kişiler. Farklı hiç bir şeye tahammülleri olmayan tipler.
İstanbulda yaşamadım ama böyle değildir umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Ya toplumdaki düzensizlik, saygısızlık, bencillik gibi şeylere genel kültür ve birlikte yaşama saygısı gibi kavramlarla itiraz edince bu AKP'nin türettiği cahil ve küstah Z kuşağı "emekli albay silecek kaldırdı" diyip geçiyor

Şuan ortamdaki en saygısız kişi sensin
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Bende mi gelsem İstanbul a bilemedim. Eşimin ve benim çevremin olduğu iller küçük yerler. Küçük yerlerden değilde küçük insanlardan sıkıntı geldi artık. Küçük insanlar dediğime bakarak kibirli bir cümle zannetmeyin bunu. Küçük insandan kastım, sadece 1 görüşü olan ve diğer tüm görüşlere öldürürcesine saldıran, aşağılayan, alay etmeye çalışan ve hayatında 1 tane kitap okumamış tipler. Ezbere , duydukları her şeye inanan. Fabrikadan çıkan tornalar gibi toplumu tek görüş, tek tip , tek düşünce , tek, tek ... isteyen kişiler. Farklı hiç bir şeye tahammülleri olmayan tipler.
İstanbulda yaşamadım ama böyle değildir umarım.

İstanbul'un çok büyük bir bölümü Türkiye'nin kalanından göç ile yerleșen insanlardan olușuyor. Benim karșı komșumun evine öğretmen geldi. Çocuklarını niye okula yollamadıklarını sordu. Çocuğu bokun beșiği bir tarikat okuluna gönderiyorlardı. Bu olay fetullahla akpnin arası bozulmadan önceydi. Șimdi FETÖ örgütüne darbe vurmakla övünüyor avanaklar. Böyle insanlar var yani. Nezih sakin insan da var.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

Baggio said:

AKP'nin türettiği cahil ve küstah Z kuşağı "emekli albay silecek kaldırdı" diyip geçiyor, yapacak bir şey yok.

emekli albaylığın hassasiyetini belirttiğin noktalardan ve bunlarla ilgili haklı olmandan gelmiyor. üslubundan geliyor, böyle paragraf aralarına, nazik hakaretler sıkıştırmandan geliyor.

mesela ben de bu paragrafın arasına, ecevitin tükettiği sol eskisi bidon liberalleri, toplumda bir şeyi düzeltmekle, işaret etmenin arasındaki farkı hakaret etmeden ifade edemiyor da diyebilirim. emeklialbayness böyle bir şey işte.

baggio gören de bilmiyoruz seni sanacak. ben sana geyiğine laf atıyorum, sevmediğim ya da haksız biri değilsin ama atarlısın işte kabul et. ruhun atarlı. özün atarlı.

her zaman forumun eli sopalısı oldun. sırf bize çomar demek için lütfen bunu bilmiyormuş gibi yapma.

2001 yılında uoscriptsharing'de de mi toplumdaki kültürel çöküntüye tepki gösteriyordun de herkes senden korkuyordu. donanım yazılımda en sevmediğiniz bilgisayar programı topiğine bir kaç kişi "windows eherehere" yazınca adamların ağzına sıçtığında da yeni türkiyede peydahlanan bencillikle mi savaşıyordun. hadi lütfen yapma. barışalım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...