Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Kotu spooklamis book loli :(

Bu arada yeni birsey ogrendim bugun lel, gercekten bi donem santa quetz denenmis ahahahahah

http://www.viaxico.com/aztec-god-stole-christmas-santa-claus/

said:
In spite of the effort made, Quetzalcóatl was Santa for only one year. As soon as 1931, no one remembered that bearded man in Aztec garments bringing toys to kids. Quetzalcoatl remains as the most important god in Aztec mythology, but few now realize that for one year, he was the Christmas man.

Artik kimse unutamiycak ahahaha, tipki astolfo ve nero gibi zhahahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada gecen tartisiyorduk, bonus dursun surada. Cassius dio ya gore Boudiccanin Nero ile ilgili dusunceleri

said:
I thank thee, Andraste, and call upon thee as woman speaking to woman; for I rule over no burden-bearing Egyptians as did Nitocris, nor over trafficking Assyrians as did Semiramis (for we have by now gained thus much learning from the Romans!), much less over the Romans themselves as did Messalina once and afterwards Agrippina and now Nero (who, though in name a man, is in fact a woman, as is proved by his singing, lyre-playing and beautification of his person); nay, those over whom I rule are Britons, men that know not how to till the soil or ply a trade, but are thoroughly versed in the art of war and hold all things in common, even children and wives, so that the latter possess the same valour as the men. As the queen, then, of such men and of such women, I supplicate and pray thee for victory, preservation of life, and liberty against men insolent, unjust, insatiable, impious, — if, indeed, we ought to term those people men who bathe in warm water, eat artificial dainties, drink unmixed wine, anoint themselves with myrrh, sleep on soft couches with boys for bedfellows, — boys past their prime at that, — and are slaves to a lyre-player and a poor one too. Wherefore may this Mistress Domitia-Nero reign no longer over me or over you men; let the wench sing and lord it over Romans, for they surely deserve to be the slaves of such a woman after having submitted to her so long. But for us, Mistress, be thou alone ever our leader."

http://penelope.uchicago.edu/Thayer/E/Roman/Texts/Cassius_Dio/62*.html
Sosyal ağlarda paylaş

Mat mat diye heryerde aglayasim var
30golden apple bitirdim chicago farmlamaktan eternal gear icin 6 tane dustu Q_Q hepsini JTR icin harcamistim simdi Merlin 3.skill icin ascension yapamiyorum peffft.
lancelot altera skilleri zaten bekliyor medal yok
mashu gene bekliyor onada gear lazim
Q_Q
Sosyal ağlarda paylaş

son final hariç herşeyi skiplemiştim de, sonra bakıcam.

shadowfury

fou resledi zaten mash'i, tam gereksiz maskota döndü anlaşılan. roman da otoko no roman'dan mı almış adını ehu. neyse iyi kötü o da bir nihayete erdi.

ama evet en kötü olga'nın bitmeyen sonu ya. :/
https://i.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/387/387/4dc.png
Sosyal ağlarda paylaş

maksat mash'i skiplemek değil de herşeyi skipledim işte murica'dan itibaren, sadece son boss öldü artık o finali skiplemedim. sonra dönüp kafa kaldırırsa bir ara okurum da ne zamana bakalım. şu ara zaten uzun okuyasım gelmiyor, gbf main story'lerde son eklenenleri de hala yapmadım o yüzden.

o yeşil zibidi de bir yerden hortlayacak da hakkını vererek öldüreceğiz herhalde dedim, olga'nın intikamını adamakıllı alalım bari ama o da olmadı. npc off-screen tek attı, şaka gibi anti-climatic.

bu arada cygames'in shadowverse'de heaven's fail crossover var şu ara, gbf'de collab olması imkansızlığı kalktı sanki ehu.
Sosyal ağlarda paylaş

okeanos disinda herhangi biseyi skiplemedim
nesini skipliyorsunuz diyalog ve story o kadar iyiki ?!
graphic novela baslamayi bile dusunuyorum bi noktada.
kouhai baya bi üzdü unable to select diyince :(
son halini test etmedim np degisti mi bi daha bakmadim VR geari gelse keske bi an önce.
Sosyal ağlarda paylaş

fin anlattım önceden neden skip de tekrar yazayım özetle. skiplemiyorken şöyle:

kafa dingin, 2 chapter oyna, ap bitsin. ap doldu, kafa dingin değil. hikayeden kop, soğu, gene oynamaya başla. rinse, repeat 10 kere bir singularity için. apple basmadan bitirmek haftalar sürüyor half ap değilse, story filan herşey dağılıyor.

tabii bir de "yeni getirdiğimiz arcı rushlayın diye bir hafta sonrasına onu isteyen event/kristal koyduk" olayları başlayınca skipledim çünkü hayatta kahrını en son çekeceğim şey gacha oyununun "BENİ ŞİMDİ OYNA BİTİR EMREDİYORUM" komutları filan. hikaye arada güme gitti bu pislik pazarlama metodlarının. yoksa zamana yayıp okuyordum herşeyi.

dediğim gibi maksadım sonra dönüp curnalden bakmak, skipli bırakmak değil.
Laurelin said:

Skipledigin hikayeyimi elestirdin az once? :D

hayır, skiplemediğim kısmı? lev çıkmadı ki bir daha işte septem'de öldü bitti.

ha bir de yeni yılı ciddi ciddi 19 kristal verip geçireceklerse Allah belasını versin aniplex'in de, böyle leş bir şirkete franchise'ı veren type/moon'un da. bu ne kepazelik. adam gibi bir 10 draw bile vermemişler jp'de, püh tüküreyim kalıplarına.
Sosyal ağlarda paylaş

Ohooo sam

Lev = flauros, solomonda karsiliyor ustune seni. Demon god pillarlar bir hivemind, goetia o hicemindin sonucu.

Ciddi konusmarli random skiplemez veya dikkat etmessen kaciriyorsun bazi seyleri, solomon figtinda heroic spiritler assiste geldigi zaman o baski altinda bazi demonlar taraf degistiriyor.

Eligos, Caim, ve Guision misal savamayi birakip muzakere ermeye basliyor, goetia lore a uygun bu yani cunki bu demonlar daha benevolent olanlar

Oronas ve Alloces direk heroic spiritlerden yana taraf aliyor hivemind zayiflayinca, bunun karisiliginda diger pillarlar olduruyor

said:
OROBAS.--The Fifty-fifth Spirit is Orobas. He is a great and Mighty Prince, appearing at first like a Horse; but after the command of the Exorcist he putteth on the Image of a Man. His Office is to discover all things Past, Present, and to Come; also to give Dignities, and Prelacies, and the Favour of Friends and of Foes. He giveth True Answers of Divinity, and of the Creation of the World. He is very faithful unto the Exorcist, and will not suffer him to be tempted of any Spirit. He governeth 20 Legions of Spirits. His Seal is this, etc.

ALLOCES.--The Fifty-second Spirit is Alloces, or Alocas. He is a Duke, Great, Mighty, and Strong, appearing in the Form of a Soldier 1 riding upon a Great Horse. His Face is like that of a Lion, very Red, and having Flaming Eyes. His Speech is hoarse and very big. 2 His Office is to teach the Art of Astronomy, and all the Liberal Sciences. He bringeth unto thee Good Familiars; also he ruleth over 36 Legions of Spirits. His Seal is this, which, etc

Vessago ve Abares paradoxa girip kendi kendilirine imha ediyor cunki iyi birsey yaptiklarini saniyorlarken insanlarin karsi koymasini cozumleyemiyorlar

Goetia = hivemind

Flauros yani lev bu hivemindin parcasi, tamaminida sugitaya seslendirmisler ozellikle eger dikkat ettiysen. Hivemindin individual demonlara geei donmesi i chaldea ve summonlanan heroic spiritlerin direnci sagliyor. Surekli reslenebilen pillarlarin direnci yiyince kafasi karisiyor, kafa karisikligindan harmoni bozuluyor ve birbirilerine giriyorlar.

Solomonun yenilmesinin temel sebebi heroic spiritlerin resistleyip demon godlari dagitmis ve hivemindi bozmus olmasi, obur turlu omnipotent ve omniscient oldugunu claim eden bir varlikla sanslari yoktu hic. Nasu hz suleyman loreuna cok iyi calismis hani kurguda islenmis en begendigim suleyman tasvirlerinden biri oldu bu. Suleyman tapinigi, goetia, hiram usta ile dul kadin vs modern ezoterik doktrinlerden baslayip wicca ve neo pagan inanclara kadar korkunc bir malzeme sagladi ve aisiri kullanildi. Hani goetia nin yapisini cok guzel anlatmis nasu ustune “beast o humanity” konseptu cok basarili

Hep diyorum jung gelenegini fatlus ve nasu devam ettiriyor su anda birtek :D
Sosyal ağlarda paylaş

orayı görmedim tabii, neyse sonra dönüp bakarım zaten. sugita'yı farkettim de anlamlandıramamıştım. hadi side story, collab event filan neyse de main story rushlatmak oyuncuya aşırı yanlış, hele hele time-gate arkasındayken herşey. doğru düzgün apple verseler zaten beklemeden şak şak kafa dinginken yapardım ama event'e saklayınca sonuç bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...