Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

eventleri atlamıyorum da challenge event zorunlu kılıyor herşeyi bitirmiş olmayı ve çok kısa, onların kaprisini çekemeyeceğim yani yeterince vakit ayırıyorum zaten bu oyuna. amerikaya gelmedim daha, bunu yapmak için koşturmayacağım amerikaya şimdi. evetnt storyleri bile skipliyorum artık inanılmaz çetrefilli olduğu için bitirme koşulları ve uzun, kafam sakinken bir iki oturuşta bitiremiyorum gbf eventleri gibi, haftalar sürüyor. gece gündüz herhangi bir saatte ap dolduğu anda urobutcher wotu okuyasım yok yani. challenge event de eksik oluversin napalım. zero acclde herşeyi satın aldım zaten. alıyorum koşulsuz eventlerde.

gbf, geh ve bunu oynuyorum zaten hepsinde her an bir event var, bundaki matlar da lvl uncaplik kadar alsam yeter. skill 10 kasamıycam jeanne filan gibi istisnalar hariç. inanılmaz bayık.
Sosyal ağlarda paylaş

3 oyunu birden oynarsan yetişemezsin tabi ^^

Benim için event shopta heart varsa bitirmek şart ^^
MP, QP farm için filan da çok işe yarıyor tabii.

Bayık farmingden kurtulmanın tek yolu da event sırasında farmlayabildiğin kadar farmlayıp sonrasında rahat etmek işte. Eventlerde farmlayıp bir sonraki evente kadar oyuna dokunmamak her gün farmlamaktan daha avantajlı yani. O yüzden kaçırma diyorum.

Mesela bu eventten 10 tane heart gelecekmiş. Heart ı daily questlerle farmlamaya kalkışsam 7-8 seferde 1 anca düşüyor. QP de aynı şekilde 40 AP lik questte 1m-1.5m arası geliyor (2x Mona Lisa CE ile), event questlerle 30 AP 2-2.5m ortalamayla farmlanıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

yapmadığım tek event challenge event oldu, o da bu saçmasapan story req yüzünden. gene öyle olacak çünkü amerikayı rushlamaya ne zamanım ne de arzum var. kalp değil skill10 malzemesi yağsa da öyle yani. :p herşeyi aldım accelden mesela ki inanılmaz bayık olduğu halde üç haftaya yaya yaya oynayabildim, böyle 5 günlük event iğrenç yani.

üç oyundan bir tek bunda autolayamıyorum çünkü nobrainer combatı ve bir tek bunda ap bir sorun. öbürlerinde çin işkencesi değil eventler böyle. burada 4* haftalarca kasınca veriliyor, gbfde eventin başında veriyor, 10dk auto combata bırakmak kafi ekibe kalıcı katılması için. irisi hele eventin en dibine sonuna koymuşlardı, istediğim bir servant olmasa sallamazdım bile herhalde. en çok uğraş açık ara.

neyse oyunu bombalamak istemiyordum da yani benden pas challenge event. şutendojiye bakarım belki. skiplediğim eventleri okurum belki sonra journalden.

haklısın yoksa event farming konusunda, sırf o sırada yapmaya çalışıyorum zaten matlara ihtiyacım olmayabileceği halde. olduğu zaman bulunmuyor çünkü çok facia sistem.
Sosyal ağlarda paylaş

gfb zaten sıfırdan başlamadı fgo us gibi, jp sunucularında devam ederken ingilizce'ye çevrildiği için geç kalma gibi bir durum yok yani. hatta tam tersine oyunun dandik halini değil de en güncel hali oynandığı için fgo us'ten daha avantajlı.

ama en iyi zaman yılbaşı veya mart başıydı yüzlerce bedava roll verildiği için yılbaşı ve yıldönümü eventlerinde, şu anda yok o tarz birşey halihazırda. o eventlere denk gelince fgo'da 1 yılda toplanan şeyler gbf'de 1 haftada filan toplanıyor lol. fgo launchtan bu yana topladığıma denk apple'ı hediye gönderiyorlar sepete bir günde.

ben şahsen bunlar grind & gacha oyunları olduğu için kimseye atla gel demek istemiyorum yani kendim ne kadar oynasam da. uzun dönemli, vakit yiyen oyunlar. anlatmıştım zaten vaktinde yeteri kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

var ingilizce opsiyonu. gameplay iyide karakterler bok gibi. cekmedi beni GBF

fate i oynamamin tek nedeni marka degeri baska birsey degil. oyununda eli yuzu duzgun, anlattigi hikaye bildigim bir hikaye ve o evrenle ilgili bilmedigimiz seyleri anlatmasi su grand classlarin muhabbeti gibi. sittin sene gecse animelerde 10dk yer bulamiycak karakterleri islemeleri bagladi beni ehue
Sosyal ağlarda paylaş

ana sayfada çevriliyor ingilizceye veya settingsden. browser, tablet, telefonda oynanıyor aynı anda, emülatör vsye gerek yok. mobil app japon storeunda, ya da mobil desteklenen browser. chrome veya safari olması lazım.

ama dediğim gibi başlangıç için kurak bir zaman sayılır, free rollar yeni bitti. bir de iddialı grind var güçlenmek için, weapon gridler farmlanıyor her element için ayrı. char levellamak yetmiyor. farm kore mmo tier düşün yani, bu noktada uyarmam lazım. :p mobil mmo gibi düşünmek lazım hatta ama oyuncular birbirine yardımcı olamıyor yani boostlama filan yok.

charlarda bayağı geniş bir range var, iyileri fgo iyilerinden iyi, kötüleri fgo kötüleri gibi. story başlarda zayıf, ilerledikçe iyileşti. ama işte kişiden kişiye değişir diyeyim. gameplay bunu ezip geçiyor sadece iddialı söyleyeceğim tek şey o. bunda franchise charları namına oynadım ve gameplaye tahammül etmeye çalışıyorum, ondaysa gameplay sarıp oynadıkça charlar sardı.

ama yani ikisine birden vakit pek yetmez, ben bunda bazen bir-iki hafta filan sadece daily login yapıyorum gbfde yoğun bir event varsa. o yüzden başına iş çıkarmış olmayayım diye bu disclaimerı da yazayım. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Chrome appını yükledim de her şey japonca işte, ingilizceye çeviremedim diye sordum. Account açamadım hiçbirşey anlamadığım için. Mobile versiyonunda account açma kısmı ingilizceyse oradan denerim.

Başlangıç için kurak derken free rollar sadece yeni başlayanlar için mi, yoksa şimdi başlasam bir sonraki free rollara katılabilecek miyim? Bir sonraki eventi bekliyim mi başlamak için?
Sosyal ağlarda paylaş

Google chrome applerinden desteği çekti, app olarqk değil de url ile oynanıyor. App outdated.

Login/new game ekranında dropbox ile seçiliyor dil altta.

Yeni başlayana rigged 5* veren free roll var ama onun harici free roll veren eventler yeni bitti, yaza belki bir daha. Side stoy ve eventlerin verdiği 4*larla da oynanır gerçi oyun artık. Her zaman oynanır da anlattığım bereket şu anda yok hani. İstediğin zaman denersin yoksa hani, herkese herşey aynı anda veiliyor yoksa.

Tavsiyem wikisinden new players checkliste bakman, oyun sararsa da herşey wikide var. Fgodaki şeyler burada da geçerli gachayla ilgili, ayda iki kere bonus bannerlar varken sadece 10lu çekmek lazım mesela.

Devamlı event var gbfde zaten, ayda toplam 2-3 gün belki eventsiz geçen. Half ap eventler iyi ama onlar da yeni bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

yerine konamayacağı için yapmaman gereken şeyler başta:

- ilk free 10 roll harici legfest (%3 yerine %6 olur legfest sırasında ssr rate, sadece ay başı ve ay ortasında üçer gün filan sürer, draw banner değişir ve yazar net olarak %6 diye) haricinde rollamak, 10-roll harici kristal ile rollamak gene yapılmaması lazım çünkü onuncu roll garanti sr/ssr (4*/5*)
- sunstone, damascus bar, gold bar kullanmak (bunlar ultra rare ve oyunda sayılı, non-farmable)
- ssr karakter silahını fodder olarak yedirmek (asla yapılmamalı) veya reduce etmek (sadece gelecekte işe yaramayacağından emin olunduğunda)

bunlara dikkat etmek lazım, diğer herşey yerine konur veya farmable oyunda. full pot kullanma bir de ap doldurmak için asla çünkü self-res için gerekiyor zor bosslarda.

bunun haricinde new players checklistte veya wikisinin genelinde var gerekli bilgiler.

bir de settings'de oyunun sürümünü son beta sürümüne çekmek lazım, eski client yavaş çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

melleu bende yok bilmiyorum ama soyle birsey var gbf'de, ilk vermis oldugu free rolla belli karakterleri cekebiliyorsun bir nevi rigged gacha. SSR olarak 6 tane karakter'den biri geliyor ve hepsi vasat ustu karakterler diyebiliriz. ama baslangic icin her turlu isini gorunuyor.

reroll icinse; https://gbf.wiki/Rerolling buraya bir goz at derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu anlamadım. Şimdi açsam ne geliyor mesela?
Ya da accountu ne zaman açıyim onu söyleyin ^^

said:
The date you create your account is actually important. This is because the Beginner's Draw Set offer available to new accounts will remember the characters available at the time the account was created. For example, an account created during a Premium Gala/Legend Festival can buy any exclusive story character SSR with this offer.
Sosyal ağlarda paylaş

premium ve flash gala dedigi seyler ssr rate'lerin artigi gachalar oluyor iste birde o gala gachalarina ozel karakterler var. onlari sadece o gacha aktifken cikartma sansin oluyor.

surdan https://gbf.wiki/Draw#Premium_Gala bakabilirsin hangi gala'da hangi karakterler poola dahil oluyorlar diye.

beginner draw set dedigi ise, oyuna yeni baslayanlara ozel bir ticket, bu ticketla, accountunu yarattigin tarihte hangi gacha aktif ise o pooldaki karakterlerden birini satin alma imkani sunuyor sana.

beginner draw set 1 tane karakter ticketi ve 10 part draw veriyor yaninda epey iyi bir deal o kadar gacha oyunu oynadim suna benzer bir sistem gormedim.

o ticketi alicam diyorsan, flash/premium gala ya da holiday season zamani accountu yaratmak en mantiklisi. themed/limited cok cok guclu karakter satin almak imkanin doguyor.

ben mesela accountumu premium gala zamani acip beginner ticketimla direk s.zoeey adli okuz gibi guclu bir karakteri satin almistim :P
Sosyal ağlarda paylaş

reroll kasmak, galalar ve bol bol free stuff dagittiklari eventler haricinde mantiksiz.

oyunun tuto kismini bitirdikten sonra verdigi ilk 10 draw ile gelebilecek karakterler belli, 6 tane ssr karakterlerden birinin gelme sansi var iste. o 6 tane arasinda en iyi charlotta diye hatirliyorum, early game ve mid game de baya tasir seni. ama sirf onu cikarcam diye reroll kasmanin bi manasi yok bence.

beginner ticketi satin alicam diyorsan en iyi zaman galalar aktifken bir account acip, satin almak. her ayin ortasi ve sonunda oluyor bu bahsettigim galalar.

bence soyle yap sen, bu actigin accountla biraz oyna, oyunun sistemine bir bak saricak gibiyse, haziranda falan summer gacha geldiginde tekrar yeni bir account acip o zaman istedigin karakter icin reroll kas. hem boylece beginner ticketida alirsan summer karakterlerden birini pickleme sansinda olur.

https://i.ytimg.com/vi/H4H0hNc4830/hqdefault.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

login derken ana oyun ekranı dropboxtan seçince ing ve normalde bir daha asla görülmüyor o ekran logoff olmamışsan bir şekilde.

bence yazı bekleme sırf beginner ticket için, (min-max arzusu yoksa np bence, ben buna dikkat etmeden başlamıştım ve üzülmedim ama reroll eğer çok istediğin char varsa aşırı diluted poola rağmen değebilir) oyun sararsa haziranda persona 5 collab event var çünkü. tamamen newb bir charla hiçbirşey yapılamaz o eventte eğer oyun sararsa.

ne zaman başlamak lazım dersen aralık sonu veya mart başıydı, yılın en önemli hediye festivallarini kaçırdın yani bundan sonra bolluk dönemi gelmez o denli. ara ara gene free roll event oluyor ama yeni bitti daha yaza belki ancak. denemek istiyorsan uygun zamanı bekleyeyim dersen hevesin kaçar herhalde o zamana.

oyun sararsa free roll olmadan da sarar zaten. side storylerden tonla 4* char toplanıyor faceroll ile her elemente takım kuracak kadar. fgo gibi 3* adamla sürğnmezsin her halükarda. bu oyunda 1 ve 2* yok zaten ehu. 3* çıkarmayı da bıraktılar sadece 4 ve 5 yeni charlar.

melleau bende yok de bildiğim bayağı meh bir char.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...