Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Whale onlar. Aldırma.
Önceki sayfalarda videosunu koydum hatta, bütün servantlarını NP5 leyene kadar binlerce $ gömen psikopat tipler var.
Fak yu whaeru!

Yalnız bu event ne kadar gıcık birşeymiş ya nefret ettim. Açık ara en kötü event şu ana kadar. Story açmak için grinding gerektiriyor, üstüne bir de grinding için gerekli farming questleri açmıyor en düşük tier questleri tekrarlamak zorunda bırakıyor. Droplar da aşırı az.

Sonradan challenge questler geliyormuş gerçi, belki o kısımlar daha düzgündür, tabi oraya kadar gidebilirsem.
Sosyal ağlarda paylaş

sanki buna benzer bir tane daha olmuştu böyle token'la mission açmalı da hangisiydi unuttum. en iğrendiğim şeylerden biri şu oyunda 3-4 ayrı tip mobun bölüme dağılmış olması. efektif counterlamak çok zor ve rehberde bölümün mobları neymiş ona bakmaya zorluyor yüksek lvl bölümlerde. mono element olsa da kastırmasalar şöyle.

dün biraz uğraştım sonra bayıldım bıraktım. sanzang eventini de merak ediyordum aslında. auto düğmesi konulamayan grind oyunu offf.
Sosyal ağlarda paylaş

Zero ve KnK eventlerinde vardı ama onlarda doğru düzgün mission sistemi vardı ona göre kasıyordun, güzeldi.
Bunda tamamen nonsense grind, üstüne bir de farming questleri kilitliyor. 1 story-10 farm quest şeklinde gitmeye mecbur bırakıyor. Bu kadar kötüsü gelmedi. Orion eventinden bu kadar nefret etmiştim bir tek.

Party için de Waver/TamaCat/JAlter gidiyorum, her quest için ayrı partyle uğraşamam ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Saydıklarının hepsinin amacı farklı.
Ben kullanmadım ama Hans ve Shakespeare buff için iyiymiş. Özellikle NP charge için Shakespeare faydalı olabilir az da olsa.

Medea damage, Iris healer.
Healing çok gerekli değil şu anki content için. Kolay questlerde mümkün olduğunca çabuk öldürüp geçiyorsun, Challenge questlerde de Ibaraki Douji gibi, 6-7k critleyen bustera karşı 2-3k healing pek fark yaratmaz. Tabi ileride ne kadar lazım olur, ne kadar efektif olur bilemiyorum.

Damage için Medea 3* lar arasında iyi sayılır, kullanılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ya, 4* vereceklerse de doğru düzgün versinler, sırf en eskileri vermeleri kötü olmuş. Lancelotumu istiyorum ben!

TamaCat/Heraclesım NP3, TamaCat farming için en fazla kullandığım servantlar arasında ama NP3 sonrası artış bayağı az zaten, gerek yok. Heraclesta aynı şekilde.
NP1 600% / NP2 800% / NP3 900% diye giderken
NP4 950% / NP5 1000% diye devam ediyor.
NP1 cidden zayıf ama NP2/3 yeterli.

Emiya NP2 için alabilirim ama Nobunobu var diye levellamakla uğraşmadım bile. Gerek yok.

Completionism adına Liz veya Carmilla alabilirim, onlar yok bende.

Sumanai-kun artık meme servant değil yalnız, güncel 4* tier listlerde bayağı yukarılara çıkarmışlar. İleride Dragon bosslar filan var herhalde, ya da buff filan gelmiştir belki.
Şurada S-Rank, 8.5 vermişler.
https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ja&u=https://appmedia.jp/fategrandorder/96261&prev=search
(Ama tabi 2 yıl sonrası için konuşuyorum, şu an için 3*lardan daha ezik)

Carmilla da aynı şekilde, en üstlere koymuşlar. "FGO is a waifu simulator" faktörü yüzünden herhalde :p
Gerçi Assassin ihtiyacım da yok şimdilik, Oni Loli eventinde elim kayarken Shuten Douji düşürdüm, idare ediyor o ^^ Shiki de var zaten. Ama yine de completionism için Carmilla seçerim, diğerlerine ihtiyacım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

minmax uğruna eon yerine herkül almıştım, o adaletsizliği fixleyebilirim. benim için iyi oldu o yüzden. :p

bu eventi de oynayamadım hala, bayağı bayıldım hikayeyi açmak uğruna farm işinden. gbf event gibi hikayeyi oynattırıp sonra farmı ayrıca yaptırsa keşke. item istemeyen farmlamasın storyi okuyup.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha asıl rezaleti bilmiyorsun o zaman.
Farming questlerin hepsi event matları gıdım gıdım veriyor, doğru düzgün drop bırakan tek quest storyden sonra açılıyor. Üstüne bir de 100 Talisman istiyor -unlock değil, her seferinde-

Eventin 2. phasei yarın açılacaktı sanırım, challenge questlerin gelmesi lazım belki onlar güzeldir. Ama görünüşe göre onlarda da Orb ve Lotus diye iki ayrı matı saçma salak grind yaptıracak.
Sosyal ağlarda paylaş

Onigashima eventi geliyor ayın 14ünde, kaçırmayın.
Normalde JP serverında 11 Temmuzda gelmiş, bize neredeyse 1 ay erkene almışlar. İyi oldu, hızlansınlar biraz daha. Camelotla Anniversary yi yetiştirmeye çalışıyorlar sanırım.

Welfare servant olarak Kintoki Rider geliyor, NP5 leyince 2000% Dmg, quick buffı NP gaini filan da var. Kaçırmamak lazım bunu.
(Event CEleri de bayağı iyi gözüküyor)

Unlimited Budget Works çekmeden alınabilecek en yüksek NP damage bu herhalde. Ibaraki Douji eventinde lazımdı, o zaman verselerdi keşke diyecektim de bu event te onunla aynı, BP ile Raid Boss. Ama daha grindy sanırım, boss kill in yanı sıra questler filan da var.

Bir de Mama Raikou geliyor, oyundaki en iyi berserkerlardan biri, quartz harcamaya değer yani. Bayağı bi quartz gömücem büyük ihtimalle.
Ama bundan hemen sonra Camelot Chapter Release'de Ozy gelecek diye de hatırlatayım. Ondan sonra da bikini waifu bannerı var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...