Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pyramid mi Nebula mi?

BioHazarD

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

Bu aralar canim yine UO cekmekte, tabi Turkiye'deyken Sphere ile buyuduk :D

Gordugum kadariyla suan piyasada Nebula ve Pyramid var, eger oynayanlar varsa bir gorus verebilir mi? Hangisinde durum daha iyi suan?
+VPN ivir zivir olmadan yurt disindan baglanilabiliyo mu? Sanirim Nebula'ya baglanilmiyodu bi aralar.

Tesekkurler simdiden
Sosyal ağlarda paylaş

*YARA ALİR*

bırakın şöyle lamer uo serverlarında oynamayı ya. 2006da bıraktım TR serverlarında oynamayı. Sadece UO secondage TR vardı o da gerçek ultima online olduğu için oynamıştım oyuncu sayısı 20 yi geçmemişti ama olsun.

Nebula da pyramidde Türkiyedeki bütün serverlar çöp ağır çöp hemde. Oynadığınız uo değil yani diyim de
Sosyal ağlarda paylaş

çöpte büyüyünce çöp güzel geliyor insana işte. çöpün de kendince bi tadı var. ama ben de zamanında runuo'ya geçince aydınlanmıştım baya.

hakkaten yıllarca salak bir uo oynamışız onu anlıyorsun. runuoya alışamayıp spherele devam edenler de bok atar runuo'ya öyle uo mu olur fln diye fdfgghh. ah bir bilseler.

hayatında sırf sphere 55i oynamış adamlardan bunu duymak komik oluyor gerçekten ama anlatamıyorsun da. hayır sphere bile kaç versiyon atladı ama ülke 55i'den kopamadı hiçbir zaman. bronx da sağolsun tabi.

yani kolay değil değişikliğe adapte olmak. ben de yıllarca garipsemiştim runuoyu ama alışınca herşeyin böyle ite kaka yazılmış scriptlerle değil kelimenin tam anlamıyla aktığı sistemi hissedip, herkesin mage rob uus jux gezmediği de bütün skillerin ve her türlü class'ın çalıştığı sistemi fln görünce bir daha dönesin gelmiyor açıkçası.

tabi sırf runuo için konuşmuyorum. herşeyden önce osi ondan sonra da geliştirilmiş yeni versiyon sphereler fln. ama bildiğim kadarıyla bizim serverlarda hala bir zebula tadı devam ediyor.

ha bunca lafa rağmen hala sphere 55i oynarım. orda büyüdük onun da ayrı bi tadı kaldı kalmadı diyemem. ama kalitesiz işte. bir yerden sonra bayıyor beni.

şuan oynayacağım tek uo osi olur heralde. aslında var da inceden bir gaz girip takılayım diye ama serverlar fln boş sanki pek cazip gelmiyor o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

BioHazarD said:

Selamlar,

Bu aralar canim yine UO cekmekte, tabi Turkiye'deyken Sphere ile buyuduk :D

Gordugum kadariyla suan piyasada Nebula ve Pyramid var, eger oynayanlar varsa bir gorus verebilir mi? Hangisinde durum daha iyi suan?
+VPN ivir zivir olmadan yurt disindan baglanilabiliyo mu? Sanirim Nebula'ya baglanilmiyodu bi aralar.

Tesekkurler simdiden

Pyramidde belli bi noktadan sonra tıkanıosun. . Zamanla anlıcaksın .Craft robe belli bi nokta mesela tıkanabilceğin. Ya en az 10-15 arkadaşla başlıcan ya 5 kişi altında oynuyorsan 3-4 pc yi bırakıcaksınız makroya ya sağlam bi guildde olucan eskiden beri serverda var olan . Yada sadece belli etkinlikleri yapmaya razı olucan. Öyle bir hal almışki server belli bir noktadan sonra 3-4 kişi bile yapamıycağın kasamıycağın parada itemler olucak. Bu yüzden donate point getirmişler zaten gerçek parayla donate point alıp donate point ile playerlar arası item alışverişi yapabiliyorsun.Az para dönmüyor o serverda.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam yok ki serverda dogru duzgun. Actionlar hep ayni, evin etrafina energy field doseyip i ban thee ile balkondan iceriye atmacalar falan sacma sapan.

Forumda tamerlarin yakindigi topicte feedback verdim, adam gitti random spawnlardaki NPC sayisini artirdi sacma bi sekilde. Sistemler, oyun icinde yaptiklari seyler falan cok aptalca.
Sosyal ağlarda paylaş

UO ancorp. Aslında atsız ultima ultimadır. Zira stealth skillini hiç kullanmamış adam AT AGA ATIN ÜSTÜNDE PİVİPİ YAPION KAPIŞION KATANAYLA VURUON gibi basit bir feature a tav oluyor.

Bu adam çok iyi mesela stealth konusunda. Oyunculuğu da çok seri.

Oyunu uss jux innox ile oynayan çomarlar gibi değil. Alakası yok sphere uosu ile
https://www.youtube.com/watch?v=VaYWp39kMAI
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...