Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crypto Trading ÖNEMLİ Bilgiler

hadibea

Öne çıkan mesajlar

ÖNEMLİ BİLGİLER

- Abidik gubidik scam coinlere para yatırmayın. Araştırın / inceleyin inandığınız, geleceği olan projelere yatırım yapın.

- Liderleri takip edin. Özellikle youtube üzerinde HYIP sistemleri, Forex ve Network Marketing üzerine içerik sağlayan bir çok youtuber cryptocurrency' ye geçiş yapıyor. Bu adamların markete etkisine inanamazsınız.

- REKLAMLAR: bende yayına başlıyorum takip edin.

- It's all about marketing. Shitcoinler (marketin yaklaşık %95'i) tamamen spekülasyon ve pazarlama üzerine değer kazanıp kaybediyor. Yani biz XXX servisini blockchain üzerinden sunacağız diye söz veriyorlar ama ortada somut bir servis yok. Haliyle servis sunulana kadar oluşan market değeri trollerin ve yatırımcıların kaç kişiyi kandırdığına bağlı olarak değişiyor. Bu yüzden shitcoinlere girmenizi pek önermiyorum ama olurda şöyle bir şeye denk gelirseniz acımayın:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=rq52cv7339g?feature=oembed" width="459">

WTF?? dediğinizi duyar gibiyim. İşte burası böyle bir alem.

ÇOK ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER

- Zarara satış yapmayın. Zarara satış yapmayın. Zarara satış yapmayın. (Newbielerin çoğu yatırım yaptıkları coinler %10-%20 değer kaybedince panik satışı yapıyor. Bunu yaparsanız ya da yapıyorduysanız ya kaybedersiniz ya da kaybetmişsinizdir.

- Zarara satışın tek istisnası şudur: Başka bir coinden çok iyi bir fırsat yakaladığınızı düşünüyorsanız ve yatırım yapacak paranız yoksa (zararınız da %5-%10 geçmiyorsa) satış düşülünebilir.

- Sabırlı olun. Scame girmediyseniz yatırım yaptığınız coinler elbet yükselecektir. ELBET.

- Pump/Dump tekniğini öğrenin. (Anlatmaya üşendim)

- Cloud miningden uzak durun. (Gün gelecek karşınıza boy boy genesis mining reklamları çıkacak. O riglere bakıp ağzınız sulanacak. Yine de kanmayın. Piyasadaki belki tek scam olmayan cloud mining firması bu. Ama bunlarda kiraladığınız rig artık elektrik faturasını karşılamıyor diye kontratınızı iptal ediyor ya da zamanla block rewardı düşürüyor. Zaten düşününce sistemin saçmalığını anlarsınız. Adam kendi kazıp coini direk satmak yerine size ne diye para kazandırsın? Burada amaç parayı önden toplayıp senin ROI dolana kadar paranı işletmek. Kapiş?)

KAMU SPOTU

- Olmayan / riske edemeyeceğiniz paralarla crypto trade yapmayın. Yani bu konuda uzun uzun nasihat vermek istemiyorum artık hepimiz toruna torbaya girdik.

Varsa sorunuz aşağıya buyrunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Benim anlamadigim konu ise bir sekilde aldigim cryptocurrency'i istedigim an nakite cevirebiliyor muyum? Ben euro kullaniyorum ve euro ile alim yapmak istiyorum. Diyelim ki bu alimi yapabildim ve bunu nasil yapacagim konusunda internette aciklamalar bulabildim. Ancak aldigim currency' i nakite nasil cevirecegimi anlayamadim.

Mining icin ne kart bulmaya zamanim ne de param var. Ancak altin alir gibi cryptocurrency' e yatirim yapabilirim diye dusundum. Onceden biraz FX tecrubem de var.

Soru : Cryptocurrency almanin en kolay yolu sudur diyeceginiz bir yontem var mi? Elimdekini nakite cevirmenin kolay ve duzgun bir yolu var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...