Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig 17/18

valequenta

Öne çıkan mesajlar

Caner hakettiğini aldı almasına, ama sorun bunu haksız ve hukuksuz bir şekilde alması.

Ceza sistemi hep palavradan kafasına göre işliyor, daha önce yine TV'den görülen küfürlere raporda yok diye ceza verilmediğine de şahit olduk. Caner'in hareketi cezalık mı? Evet. Ama o ceza sahada gelecek. Hakem edilen her küfrü duyuyor, dönecek kırmızıyı yapıştıracak.

Baştan banttan ceza verilme uygulaması olsa şimdi verilen ceza da olurdu. Ama kuralın açığını bile bulmuş olsan sonradan kural değiştirip eski olaya uyarlayıp ceza verirsen en temel hukuki kabulleri çiğnemiş olursun.

Caner istediği kadar o cezayı hak etsin, fark etmez. Hakem orada kartı yapıştırmadıkça cezayı almaması gerekiyordu, hukuk bunu gerektirirdi, aldı. Tam tersine hakemin kızağa çekilip cezalandırılması gerekir orada bile bile kuralı uygulayamadı diye.

Şu anda BJK'lı ne kadar laf etse haklı bu duruma.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

O klasik Apple manevrasi ya. Ne alaka tabii ki alakasi yok.

O pozisyonda penalti diyecek kadar fanatik olan dunya üstündeki tek insanin baska takimla ilgili ceza konusundaki görüşünü tabiki ciddiye almicam..

Dolar 1 lira olcak, dolar 3u gecmez diyen yigit bulutu ekonomi konusunda ciddiye aliyor musun hala ? Ben almıyorum mesela efsane seyler bile yazsa lol joleli der gecerim.

Kurdun mu alakayi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

talimatta belli deyip okumamışsın bile. sen yazınca baktım, sadece beynimi kullanmam yetmişti. mantıklı olan hakem ile oyuncuya aykırı bi harekette farklı muamele uygulanması lazım ki öyleymiş zaten. yazdığında haklılık payı var ama ilk küfürde kırmızı kartı çıkarıp caner'i atsa 4 maç alacaktı, o el hareketini hiç yapamayacaktı.

futbolcuya da küfür ettiği ima edilmiş yukarıda ona nazaran yazdım sonra düzelttim zaten yanlış anlaşılabilir diye. el hareketine ayrıca bir ceza yok. tff açıklamasına bakarsan aynı maddeden iki ceza almış böyle bir şey olamaz normal şartlar altında.

burada adalet bekçiliği yapmaya çalışıyorsunuz da tamamen sahte. emre aynı cezayı alsın dememiş kimse ama emre alt limitten bile ceza alacak mı küfür için? hayır. nereden biliyorum çünkü töre görüntüden ceza almıştı ama böyle ceza alan tek futbolcu oldu. skrtel, emre, volkan kaç defa küfür etti bunlar tek bir ceza almadı. yani görünürdeki adaletiniz tamamen boş.

birisi de caner zaten kötü oynuyordu demiş ki o zaten olayı hiç anlamamış. bence sezon sonuna kadar oynamasın da konu o değil konu kuruldakilerin kafasına göre ceza vermesi ve hukuksuzluk yapması. aynı maddeden iki ceza da talimatın sonradan eklenmesi de skandaldır.
Sosyal ağlarda paylaş

Var verilen cezalar daha once, ki onun "kılıfı" da var; tartısmasızlık sartı. Goruntu tartısma goturmez sekilde belliyse ceza verebiliyorlar. Mesela Senol bundan yırttı, kufrediyor ama hakeme mi soyledi, kendi kendine soylenme falan gibi yorumlanır derken kufur cezasına girmedi o olay.

Ama cok bariz bir sekilde oyuncumuz hakettigi cezayı almıstır diyip gecilecek bir durumda simdi butun kameramanların, goruntuyu verenlerin pesine dusecek besiktas taraftarı adam kufrediyordun kamerayı cevirdin, yok zoom out yaptın. Bugunku herif bizi sevmiyor zaten, bugunku adam fenerliymis falan diye gidecek. Hakeminin tartısması bitmiyordu simdi goruntuyu editleyen ekrana veren adamın pesine dusulecek.

Rewendor said:

Sotto said:

Daha once bu tip cezalar verilmemis miydi? Emre fakin nigga tarzi.

Emre olayında Emre suçunu kabul etmişti resmi olarak sanırım. Direkt yayından gelen ceza hatırlayamadım.

Bu durumda ozaman Caner'in de ozur yazısı var. Bu kullanıldı denilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

tff açıklamasına bakarsan aynı maddeden iki ceza almış böyle bir şey olamaz normal şartlar altında.
MADDE 41 – KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI, HAKARET, TEHDİT ve TÜKÜRME
(1) TFF veya mensuplarına, müsabaka görevlilerine, futbolculara, yöneticilere veya diğer ilgili kulüp ve kişilere, hakaret eden, söven, tehdit eden veya herhangi bir şekilde kişilik haklarına saldırıda bulunan;
(a) Futbolculara 2 ila 5; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise 3 ila 7 müsabakadan men cezası,

ve

MADDE 36 – SPORTMENLİĞE AYKIRI HAREKET
(1) Sportmenliğe veya spor ahlakına aykırı hareket eden, tutum ve davranışlarıyla TFF’nin saygınlığını zedeleyen ya da futbolun değerini düşüren,
(a) Futbolculara 1 ila 3 müsabakadan men cezası,

iki ayrı maddedir kapsadıgı seyler farklıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu CANER ERKİN'in müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle takdiren ve teşdiden 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu CANER ERKİN'in müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren ve teşdiden 4 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 17.500.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Var verilen cezalar daha once, ki onun "kılıfı" da var; tartısmasızlık sartı. Goruntu tartısma goturmez sekilde belliyse ceza verebiliyorlar. Mesela Senol bundan yırttı, kufrediyor ama hakeme mi soyledi, kendi kendine soylenme falan gibi yorumlanır derken kufur cezasına girmedi o olay.

Olmadığını iddia etmeyeceğim, o kadar bilgim yok da hiç hatırlamıyorum daha önce bir "tartışmasızlık şartı" durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

madcow said:

Olmadığını iddia etmeyeceğim, o kadar bilgim yok da hiç hatırlamıyorum daha önce bir "tartışmasızlık şartı" durumu.
Haberi bulamadım linkleyecektim de, Caner'in cezasına kadar total 28 mac ceza verilmis kamera goruntulerinden gibi bir haber vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada hakkını yemeyelim sonra tosiç'in pozisyonunu konuştu - evet üzerinden 1 sene geçen - yarım saat boyunca ve programın kapanmasına 5 saniye kala gs'nin sahasını kapatamadılar çünkü fb'nin sahasını da kapatamamışlardı volkan'ın kafasına gelen şişe yüzünden dedi ve program bitti lel
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...