Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

Milamber said:

DarKRideR said:

hoccemama said:

Bu sene Şenol kadar sen de bıktırdın artık.

Biliyorum, içinizdeki temelsiz ve saçma şenor sevgisini kırıp bu köylünün gerçek yüzünü gösterene kadar da aralıksız devam edeceğim asfsda

seni de seviyozda köylü maymun gibi laflar etmeye devam ettikçe epey bir seviye düşürüyon. garip bi imaj bırakıyon, kararsız kalıoz ondan sonra bu adam iyi mi yoksa kötü mü hayatı sorgulatıyon insana. köylüyü bende kullanırım bende köylüyüm diyerek yakın çevremdeki insanlara da maymun aklımda direkt ırkçı imajı çağrıştırıyor.

Dark iyidir, Şenol ve Quaresmayı sevmiyor adam işte, takımı Samet aybaba ve kanatta Ekrem ile görmek istiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Robert_Poche said:

Milamber said:

DarKRideR said:

hoccemama said:

Bu sene Şenol kadar sen de bıktırdın artık.

Biliyorum, içinizdeki temelsiz ve saçma şenor sevgisini kırıp bu köylünün gerçek yüzünü gösterene kadar da aralıksız devam edeceğim asfsda

seni de seviyozda köylü maymun gibi laflar etmeye devam ettikçe epey bir seviye düşürüyon. garip bi imaj bırakıyon, kararsız kalıoz ondan sonra bu adam iyi mi yoksa kötü mü hayatı sorgulatıyon insana. köylüyü bende kullanırım bende köylüyüm diyerek yakın çevremdeki insanlara da maymun aklımda direkt ırkçı imajı çağrıştırıyor.

Dark iyidir, Şenol ve Quaresmayı sevmiyor adam işte, takımı Samet aybaba ve kanatta Ekrem ile görmek istiyor.

Ekrem de nasıl underrated bi adam ya. Ekrem-Caner olsa, Ekrem yazarım ben şu an.
Ayrıca Samet de tarihin en zayıf Beşiktaş kadrosunu çalıştırdı yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

beşiktaş tarihinin en iyi kadrolarından biridir evet.

ama drogba sneijder muslera urfalı eboue melo elmander riera'lı kadroyu dikkata bile almamış sdfs.

hani ne kadar nefret etsem de selçuk burak'ın bile en kral olduğu zamanların kadrosu.

kağıt üstünde şu bjk'den iyi bir kadro değil abi, hem 11 kalitesi hem de genişlik olarak.

ekstra başarılı olması, herkesin sezon içerisinde verimini arttırıp müthiş işler yapması vs. ayrı. zaten böyle takımları çıkarsak 2003 BJK her şekilde bunun önüne geçer yine. Böyle böyle 10 tane daha iyi takım çıkarırsın. benim ilk posttan beri dediğim kıstasa bu dahil değil.

Milamber said:

köylüyü bende kullanırım bende köylüyüm diyerek yakın çevremdeki insanlara da maymun aklımda direkt ırkçı imajı çağrıştırıyor.

asdfsd düzenli takipçilerim onu neden dediğimi bilyior ya, ırkçılık ile alakası yok. aslında maymun demek işin tembelliği çünkü maymun koysak bu takımın başına hatalarından ders alıp yine şampiyon yapardı devre arasından sonra. kıyasım ondan yana burada da. ırkçı yaklaşım hiçbir zaman olmadı.

Robert_Poche said:

oldun said:

dark genel olarak besiktas tdlerini sevmiyor. Cunku darkin besiktasin tdsi olmasi lazim onun hakkini gasp ediyorlar.Atanamamis morinyo

Samet > Bilic

Samet > Bu seneki Şenor

15/16 Şenor > Samet = Bilic

Benim denklemim bu son dönem BJK'de. Onun dışında son 20 yılda BJK'yi çalıştırmış adamlar arasında en çok hakkı yenen adamın hep Carvalhal ve Samet olduğunu savunurum. Tigana, Daum, Lucescu vs.. zaten laf etmeye değmez. Kısa döneminde Tayfur'u da aslında severdim ama kendini yorumlayabilecek seviyede kalıcı olamadı hiçbir zaman.

O dönem gerçi ben de Samet'e çok sövüyordum ama nasıl bir kadro ile kimlerle kapıştığını düşününce ardından elinde imkan olan adamların bile o kadar başarılı olamadığını da görünce, ve tabii ardından Anadolu'daki başarılarını da izleyince; hatta birkaç önemli kişinin ağzından yaptıklarını da dinleyince sevgim, saygım arttı.

Gerçi o dönem Samet'e genelde çok boş konuşuyor diye kızardım hep, böyle ben olmasam bu takım küme düşer kafasında takılıyor diye zaten kulüpte sonu geldi yoksa kalırdı.

Onun dışında hiçbir zaman daha iyi bilirim iddiam olmadı ama sürekli yapılan yanlışı, eldeki malzemeyi tartma vs. konularında iyi olduğumu düşünüyorum. Nitekim sezon boyu bu takım için itiraz ettiğim, ağladığım şeylerin hepsi oldu neredeyse.

Ben daha 11. hafta bu takımın şampiyon olma ihtimali yok, Gençlerbirliği'nin daha fazla derken size bu olacakları anlattım sürekli. Dark ağlıyor oldu, sezon bitti hepsinde haklı çıkmadım mı çıktım? İşinize gelmeyince boş konuşuyor oluyor ona da uyuz oluyorum.

tambjk said:

Bu sezon için Oğuzhan'ın performansı beğenip ŞG nin performansını beğenmemek akıl tutulması olsa gerek.

Bunu demek için performans değerlendirmelerine sahip olmak gerek. Ben 2 defa koydum buraya Oğuzhan'lı BJK, Oğuzhan'sız BJK diye. Mevkiisinde oynarken, mevkii dışı oynarken falan diye karşılaştırmaları. Bir daha yazmam, arayın bulunda o tip bir somut örneğiniz yoksa elinizde akıl tutulmasını desteksiz attığınız için siz yaşıyor olursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bonus olarak;

geçen sezon transfer döneminde de Ahmet Bulut'un aldığı adamların olası başarısızlıkta bu kulübe yük olup, ekonomik olarak büyük patlatacağını yazmştım da ŞL gidersek sıkıntı yok bunlar alınır riskler denmişti yine karşı çıkılmıştı bana.

Gördük. 82 milyon euro bütçe var %30 azaltmamız gerekiyor diyorlar.

Müthiş planlama, müthiş gelecek öngörümü vs...

İşlerin ters gitme ihtimaline karşı planlama olmadığı için gidip Negredo'ya 15 milyon euro para bağlayabiliyorsun totalde, 1 sene geçmeden de nasıl kurtuluruz diye ağlamaya başlayıp zararına da olsa çıkış yolu arıyorsun falan...

Bu tip şeyleri de defalarca anlatmaya çalışıyorum bütün bulunduğum ortamlarda da Türk taraftarları eğitilmezdir. Aynı şeyi Aysal dönemi GS'lilere de burada anlatmaya çabalarken çok hakaret yemiştim...
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Bonus olarak;

geçen sezon transfer döneminde de Ahmet Bulut'un aldığı adamların olası başarısızlıkta bu kulübe yük olup, ekonomik olarak büyük patlatacağını yazmştım da ŞL gidersek sıkıntı yok bunlar alınır riskler denmişti yine karşı çıkılmıştı bana.

Gördük. 82 milyon euro bütçe var %30 azaltmamız gerekiyor diyorlar.

Müthiş planlama, müthiş gelecek öngörümü vs...

İşlerin ters gitme ihtimaline karşı planlama olmadığı için gidip Negredo'ya 15 milyon euro para bağlayabiliyorsun totalde, 1 sene geçmeden de nasıl kurtuluruz diye ağlamaya başlayıp zararına da olsa çıkış yolu arıyorsun falan...

Bu tip şeyleri de defalarca anlatmaya çalışıyorum bütün bulunduğum ortamlarda da Türk taraftarları eğitilmezdir. Aynı şeyi Aysal dönemi GS'lilere de burada anlatmaya çabalarken çok hakaret yemiştim...

Ya havalara gel dark yapna hahahaha. Abi basaksehir clye gidemedi, seneye de gidemezse onlar da degisiklige gidilmemesi halinde 200 milyar tl zararlari olacakti euro 5 iken. Tabi sponsor falan gonderir all mighty liderimiz, ama onlara gelince planlama zart zurt iyi diyosun da besiktasa mi saydiriyon? Sonra bir de taraftar egitilmezdir falan.

He bjk sicti, dediklerin bence tamamen dogru da, o laflari etmeden once basaksehir hakkinda neler dedin bir de onlara bakmak lazim. 200 milyar tl zarar goz gore gore geliyor, bakalim ne yapacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Klasik Başak batacak çünkü çok para harcıyor tartışması is starting sadfjkhsd İkna edemedik seni neyse aynı konuları açmaya gerek yok.

Adamlar borç ödemiyor, sen ödüyorsun. Kur ile artan 32482734923M euro borcun varken gidip bir de kazancının çok üstünde oyunculara para bağlarsan ne o borç biter, ne de sürdürebilmek için çarkı paran yeter.

Ki adamların katma değerlerinden, istedikleri zaman elden çıkarabilecekleri sözleşme sayılarından ve yüksek maaş alan adamlarından aldıkları verim ile en azından o paranın hesabını yapmayacakları durumlarını vs. konuştuk.

BJK mesela Negredo'yu alacak kulüp bulamayacak, bulsa bile Negredo 4 milyon euro garantiyi bırakıp gidecek mi? Vergisiz, kılçıksız tertemiz para nerede alacak bunun benzerini. BJK'de böyle kaç tane kontrat var. Göndermek için bile zarar edecek kulüp vs... gider de gider.

Başakcity > BJK bu konuda hiç kusura bakma. Tuttuğun kulübü korumak güzel ama bu korumak değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya en temelinden her şeyi geçtim hiç tartışmayalım cidden başka şeyi. kulüp o kadar kötü yönetiliyor ki, o kadar kötü transfer yapıyoruz ki sadece bu sezon 11 milyon euroya mal olan 3 adamı daha sezon resmen sona ermeden satmaya çalışıyoruz ama alacak adam bulamıyoruz.

Cenk satılmasa bu kulübün hali bin kat daha beter olacaktı. Yatıp kalkıp dua etsinler Cenk'e ve keseyi açarken cimri davranmayan Everton'a.

Bu kadar acizlik ne GS'de ne FB'de ne de Başakşehir de var. Satmak istedikleri oyuncu çok ama gitmezse ekonomik durumlarında hiçbirine koymuyor. Koyar yani da kurtarabilecekleri hamle alanı var. En kötü transfer yapmayacaklar ya da kiralık yöntemine gidecekler ama elden çıkarmak zorunda kalmayacaklar üçü de.

BJK elden çıkarmak zorunda ama yapamayacak. Gidip yine kadronun değerli parçalarını, gençlerini falan dağıtmak zorunda kalacak. Marcelo nasıl gittiyse Cenk nasıl gittiyse atıyorum Tolgay gidecek ihtiyacın varken vs... sorun sorunu doğuracak.

Böyle böyle gider. Bunlar plansızlığın direkt temel örnekleri hep.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazen çok haklısın da öyle bir flame yapıyorsun ki haklı olduğun konular da bile haksızmışsın ki muamele görüyorsun forumda.

Evet son sezonda yapılan kontratlar çok kötüydü ama imza parası ödememek adına yapıldı Pepe ve Negredo'nun kontratları. Birazda prestij transferidir Negredo. Ha keza yanında Larin ile oynasın seneye verdiğimiz parayı çıkartır bence. Adam kesinlikle tek forvet oynayacak bir adam değil. Şu sezon yapılan en kötü transfer açık ara Love öncelik ondan kurtulmak olmalı ve bu konuda kim ne derse haklıdır.
Şenol Güneş'in bu sezon kalmış olması çok iyi oldu her ne kadar mutlu olmayan arkadaşlarımızda olsa. Ayrıca bildiğim kadarı ile artık bir transfer kısıtlamamız yok. Kısıtlama olmasa bile yönetim dikkatli davranmak istiyor ve bu konuda çokta haklılar. Gurbetçi 3-4 tane oyuncu alabilirsek ihtiyacımız olan bölgelere müthiş bir sezon geçirebiliriz.
Rakiplerimize bakıyorum,fenerbahçe seçim sonrası kimin seçileceğine bağlı olarak değerlendirilmeli. GS çok ciddi uefa süreci geçiriyor bakalım istediği transferleri almaya maçaları yetecek mi. Dursun geçen sene açtı kesenin ağzını ve hiç bir kurala uymadı. Şu an için bir ceza yok ama belli ki yaptırımlar var. Bu nasıl sorunlar yaratacak transfer sezonunda göreceğiz.

Başakcity konusuna gelince arkasında ki devlet desteğini geçtim. O takım kime satıldı veya satılacak çok merak ediyorum. Reyiz boşuna demedi stat dolsun diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Emre Çolak bence kötü hamle olmaz. Şenol onu tedrisatından geçirirse gayet yararlı olur, bir oyuncuda hücum potansiyeli yüksekse çok iyi şekilde kullanmasını biliyor. Talent management diyeyim plaza dilinde sadjfsjdf, o konuda Şenol çok iyi, oyuncuyu geliştirmiyor ama varolan yeteneğini müthiş ortaya çıkarıp, yönetiyor.

Oğuzhan gitmese bile artık takımın A planında Tolgay var diye biliyorum Medel'in yanında, onun yerini doldurur rotasyonda; Deportivo'da 8 numara oynuyordu zaten. Yetenek olarak çok kıyaslanamaz ama Oğuzhan'ın artık birşey vereceğini düşünmüyorum ben Beşiktaş'a, bizde oynarken kanatta çıkıyordu maça ama orta sahaya kayıyordu sürekli. Artık çok fazla sol kanat diye düşünmemek lazım Çolak'ı. Sol taraf için işte Yasin'i alıyorsunuz ahjah
Sosyal ağlarda paylaş

yasinin alınacağını ben sanmıyorum ya, hatta kanat oyuncusu alınacağını sanmıyorum en zengin mevki şu anda.
8 numara da alınacağını sanımyorum , orada da fazlalık var zaten.

Bu arada Talişka'nın gidişiyle, daha orta saha gibi bi 10 numara gelirse Oğuzhan eski günlerine döner. Talişka ile Oğuzhan aynı anda sahadayken tribünde izlemek lazım, anlatması zor. Talişka nı top istediği yer, Necip'in pas atabileceği yerler. Alıp kendi çalım şut atmak istiyor. Halbuki adam eksiltme topu kenarlara genişletme zaten Oğuzhan'ın yapması gereken şeyler. Birbirlerini bayagı bozdular.
Dönen topları toplayan defansif ortasahalarla daha uyum saglayabilecek bi oyuncuydu Talişka. O yüzden Oğuzhanla olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

BJK daha orta saha gibi bir 10 numara alırsa gol atamaz. Zaten forvet hattı skorerlikten uzak, Talişka gibi Culyano gibi adam olacak ki en azından o açığı kapatacak, ha tabii o zaman oyundan düşüyorsun ve mücadele gücün azalıyor orası ayrı. Bence Negredo elden çıkarılamayacak ise onun da olduğu 4-4-2'li bir sistem uyar. Medel-Tolgay orta sahası her oyunu kaldırır.
Sosyal ağlarda paylaş

Atar atar merak etme.
Gelirse Emre Akbaba çok iyi olur, aslında Orkan Çınar da tam o tip oyuncu ama Şenol'un adam etmesi lazım.

Ha her halükarda Negredo/Love gitmeli, orası ayrı.

BulletRide said:
Talişka gibi Culyano gibi adam olacak ki en azından o açığı kapatacak, ha tabii o zaman oyundan düşüyorsun ve mücadele gücün azalıyor orası ayrı.

Sorun mücadele gücü değil, oyun tarzları oalrak farklı oyun oynuyor adamlar. Dediğim gibi tribünden izlemeden görmek çok zor. Talişka 8 numaraların yanına gelip, topu bana verin de ben götüreyim diyor. Halbuki Oğuzhan'ın çok iyi oynadığı dönemlerde top pas ile rakip kaleye kadar taşınıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

tambjk said:

Bu sezon için Oğuzhan'ın performansı beğenip ŞG nin performansını beğenmemek akıl tutulması olsa gerek.

Bunu demek için performans değerlendirmelerine sahip olmak gerek. Ben 2 defa koydum buraya Oğuzhan'lı BJK, Oğuzhan'sız BJK diye. Mevkiisinde oynarken, mevkii dışı oynarken falan diye karşılaştırmaları. Bir daha yazmam, arayın bulunda o tip bir somut örneğiniz yoksa elinizde akıl tutulmasını desteksiz attığınız için siz yaşıyor olursunuz.

Dark, bu performans değerlendirmelerini ve istatistikleri sadece işine geldiği noktalarda dikkate alıyorsun. ŞG için; 3 yılda 2 şampiyonluk + ŞL'de 2 başarılı sezon + seviye atlattığı futbolcular + takımın 3 sezon boyunca istatistiği gibi değerleri nedense hiç ŞG'nin karnesine yazmıyorsun. Daha somut ne bekliyorsun?

Oğuzhan'a gelecek olursak, çok sevdiğim ve uzun yıllar takımda kalmasını dilediğim bir oyuncu. Oynatmadığı dönemlerde ŞG'ye kızsamda onun yerine giren/oynayan oyuncuları görünce hoca çoğu zaman hak verdim. Oğuzhan geçen senelerden farklı olarak bu sezon çoğu maçta çok güçsüz ve sıradandı. İleriyi daha az düşündü, insiyatif alıp tolgay gibi topu ileri taşıma noktasında yetersizdi, selçuk misali sürekli yan pas yapıp durdu. Bunda sistemin değişmesinin ve ilerideki oyuncu profilinin de etkisi muhakkak vardır ama bu oyuncu profili ile oğuzhan'ın üzerine oyun kurmak da çok mantıklı değil, oğuzhan kendini geliştirip yeni düzene adapte olamadı.

Bu sezon için istatistiklerine gelecek olursak da; hoca ağırlıklı olarak orta saha direnci düşük olan, zayıf rakiplere karşı oğuzhanı tercih ettiği için formuna kıyasla istatistikleri daha iyi "gözükmüş" olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...