Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

tunch said:

madcow said:

Senelerce gosterdik. Gidip izleyebilirsin daha once sampiyonlar ligi gruplarından cıktıgımız ya da uefada devam ettigimiz sezonları.

uefa kupası aldığınız sene kaç tane lig maçınız ertlenmişti bi say istersen :)

ahahah bir dakika ya. Ben sanki bunu daha once bir yerde gormustum sdfs.

https://forum.paticik.com/read.php?29,8513350,page=3#msg-8513704
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sotto... Bak 2 sene önce pattiz ne yazmış.

pattisliborek said:

Sotto böyle kürekle falan vurmuş sdf.

Utanmıyo musun 2 defa yapmaya? Kocaman kocaman adamlarız. Bırak rencide etme.

Ahahahaha. Hatta aradan zaman geçmiş.

Aceace said:

tunch said:

bu hafta berabere kalırsak iyidir, sakatlıklar yüzünden yaratıcı oyuncu yok şu anda ilk 11'de.

Kerim adam olaydı böyle haftalarda çok güzel iş yapardı da nerdeeeeeee

Ben hala hatırlamanı bekliyorum.

Öyle işkembeden sallayıp, haksız olduğu ortaya çıkınca kaçmaca yok. Bak alıntıladım da. Hatta sana kolaylık olsun diye yazıyorum. Kopyala yapıştır yapsan yeter.

"Kusura bakmayın arkadaşlar. Galatasaray için 2000 yılından sonra saçma sapan maç ertelemeler yapıldığı konusundaki görüşüm değişmedi. Ancak UEFA kupası alınırken öyle bir şey olmamış."

Bunu yazmışım. Tunch ise 2 yıldır hatırlamaya çalışıyor....
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

@dark

Abi quaresmaya giydirmisin gene hahahaha. Hayir tamam adam cok iyi oynadi uff fln demiyormda su macta lens bence cok cok daha kotuydu. Alternatife ihtiyacimiz var kanat icin ya.

abi lens'in kötü olması quaresma'nın varlığını +'ya çeviren bir etken değil. yokluğu bence quaresma'nın her şekilde fark bu arada, olumlu olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Maç bitince tribünler çağırdı Şenol Güneş'i. Bayaaa alkışladılar.

Hadi yine iyisin dark. Seneye de berabersiniz :D

valla yönetimden biri gidip, şg'nin iyi bir taktisyen olmadığını; hatta hiç anlamadığını söyleyip, ikna edip işten anlayan bir yardımcıyı yanına koyup işin taktik yönünü ona bıraktırmayı kabul ettirirse kalsın 10 yıl daha.

ŞG'nin olumlu yönleri, TR'de en az bulunanlardan çünkü ben bunu defalarca söyledim. Ama üst sıralarda başarılı olmak istiyorsan, kalıcı olmak istiyorsan modern futbola adapte olman şart.

Modern futbola da ŞG'nin stili ile adapte olman imkansız.

ŞL grubu rakip fanatiklerin iddia ettiği gibi kolay bir grup değildi, zor bir gruptu ama şanslı bir gruptu. Çünkü bizim bu oyun anlayışıyla başarılı olabilme ihtimalimizin olduğu bir gruptu ve oyuncu grubunun ekstra konsantrasyonu, disiplini ve rakiplerin üçüne göre de 10x falan tecrübeli olması kadronun turu getirdi.

Bir daha böyle grup zor gelir, hele yeni sistemde gg.

O yüzden iyi bir taktisyen şart. ŞG bir taktisyen değil. O yüzden gitmeli. Gitmeyecekse de Tamer Tuna gibi birinin yanına koyulması şart. Kabul etmiyorsa yollayacaksın. bu kadar basit.

top class'ları geçtim, istikrarlı şekilde başarılı olan baş altı takımların tamamının hocaları hep modern futbola adapte olabilen taktisyenler. gerisi 3-4 yılda bir başarı yakalayıp oralarda hava alıp geri dönenler.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

cicibeybe said:

@dark

Abi quaresmaya giydirmisin gene hahahaha. Hayir tamam adam cok iyi oynadi uff fln demiyormda su macta lens bence cok cok daha kotuydu. Alternatife ihtiyacimiz var kanat icin ya.

abi lens'in kötü olması quaresma'nın varlığını +'ya çeviren bir etken değil. yokluğu bence quaresma'nın her şekilde fark bu arada, olumlu olarak.

Yok arti demedim ki zaten adam. Bu mac oyuncu elestirilecekse direk lenstir tolgadir ama bence. Sen her mac sonrasi yazinca, hele ki baska oyuncular sicmisken, wow so much hate diyesim geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

wow so much hate var ama yine diyorum, başkalarının sıçmış olması onun kötülüğünü yine gölgelemiyor.

şu maçta bile topu doğru kullansa en az 3-4 pozisyonun daha net, yüzdeli hale gelip belki ekstradan 1 gol daha atabilme ihtimali vardı.

ha diyeceksin ilerideki yakışıklıların hepsi çok mu faydalı kullandı topu? yok. ama madem bu kadar prensisin takımın, her şey senin üstüne kuruluyor senin böyle şeyler yapma hakkın yok.

adamın sorumsuzluğu beni düzenli olarak irrite ediyor. 10 maçta bir iyi performans gösterme cd'si beni hiçbir şekilde tatmin etmiyor. yaptıkları batıyor sürekli evet
Sosyal ağlarda paylaş

elinde daha iyi kanat oyuncusu yokken durmadan quaresma'ya sallamak biraz abuk oluyor ama yani.

yok abi başka oyuncu. gökhan töre yok oldu zaten. lens berbat durumda. başka da oyuncu yok elinde.

daha iyisi gelene kadar en iyisi bu durumu kısacası. zaten ben inanmıyorum bu yıldan sonra takımda kalacağına. para kazandırmak adına satılacak gibi geliyor. gerçi uefa anlaşması falan bitiyor da değeri hala varken çin'e itelenmesi mantıklı olabilir gibi bilmiyorum.

bir de futbolla biraz fazla ilgileniyorsun bence dark. azıcık boşver şenol güneş gidiyor muymuş, quaresma bugün ilk 30 saniyede neler yapmış takma yani. futbol en nihayetinde.
Sosyal ağlarda paylaş

valla geçen yılların %10'u kadar bile ilgilenmiyorum, geçen sene bu zamanlar gönüllü scoutluk yapıyordum şu bahsettiğim firmaya mesela onu bile bıraktım.

bi ilgilendiğim beşiktaş, liverpool, elazığspor sadece bir de denk geldikçe napoli, juve, roma maçlarını izliyorum o kadar asdfsdfs

zaten şu forumda hakkında yazdığım bütün takımlar bunlar bu sene. en çok değer verdiğim bjk olunca ve 5 yıllık çile sonunda bu noktaya bir şekilde gelinince göz göre göre piç edilmesine katlanamıyorum.

ha buralarda, twitterda vs. yazarak bir bok olacağı yok. o yüzden önce şu sınavlardı, mülakatlarımdı vs. bitsin ilk iş kulüp üyeliğine gidip oradan başlayacağım hedefim o ama bakalım. ufakta olsa en azından ses duyurabilme şansımız olur bir şekilde.

işte o zaman asıl çoşmayı yapacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada daha iyi kanat yok diye ona katlanma zorunluluğumuz yok. taktisyen olayında bahsetmek istediğim şeylerden biriydi. eğer elindeki en iyi opsiyonunda kötüyse kötünün üstüne gitmek zorunda değilsin.

a planı dışında bi b planı daha yaparsın. günü kurtarır, sezon sonu ya da devre arasında işine bakarsın.

napoli'nin bütün planlarını üstüne kurduğu milik sakatlanınca bir ton hücumcularını o role adapte etmeye çalıştılar. adapte olmaya en yatkın adamın mertens olduğunu görünce onun vasfına göre oyun planı şekillendirdiler ve şu napoli ortaya çıktı.

yani en temeli ya, sol kanatta rotasyonu sakat ve kalanı berbatken gitti o dalga geçtiğimiz FT, Sneijder'i oraya koyup birkaç maç nasıl verim aldı ve takımı taşıttı.

4-2-3-1'in o en sığ şekline o kadar bağlı ki quaresma'sız olmaz kafasına bürünüyor herkes. biz niye farklı bir şey deneyemiyoruz ya? denemiyor çünkü.

x yüzünden b olmaz, o yüzden x olmak zorunda kafasına ben katılmıyorum. zaten gelişimi hedefleyen kimsenin katılmaması gerek. her zaman bi alternatif yol vardır ve belki o seni sonuca daha hızlı götürür.

taktik yapmanın anlamı budur zaten. taktik zayıfın, güçlüye üstünlük kurmak için yaptığı bir şeydir. hedefin hep en üst seviye ise sürekli geliştirmen gerek kendini. BJK'deki olay kendini gelişim değil, yerinde saymak şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

madcow said:

Senelerce gosterdik. Gidip izleyebilirsin daha once sampiyonlar ligi gruplarından cıktıgımız ya da uefada devam ettigimiz sezonları.

uefa kupası aldığınız sene kaç tane lig maçınız ertlenmişti bi say istersen :)
Totalde 6 mac ertelenmisti ve buna ragmen 1 gun arayla maca cıktıgımız haftalar vardı(Pazar Salı Cumartesi Salı oynamak gibi). Ki 2000 senesine donmene gerek yok. Son 6 senede 2 kere gruptan cıktı bizim takım. Birinde de ceyrek yaptı. Realden 3 yiyip donunce bu is bitti demedik, yedeklerle cıkmadık, burda olur dedi 3 attık 5 istedik. Ve o seneyi de sampiyon bitirdik. Ben boyle bir takım seviyorum. Takımımın da hep boyle olmasını isterim.

Siz tabi nadiren mart ayında avrupa gordugunuz icin garip geliyordur bunları istemek ve buna alısık olmak. Mesela bilmezsiniz bi aralar CL de gruptan cıkınca bi grup daha vardı. CL macları her hafta oynanırdı boyle 2 haftada bir degil =)..

Ben taraftar olarak mac izlemek icin para veriyorsam, urun alıyorsam, gidip onları destekliyorsam karsılıgında da her macta en fazlasını isterim. 10 yeseler bir sonraki maca 11 atacak gibi cıksınlar isterim. Eger rotasyon yapacaksa da hoca en azından heyecan isterim. Boyle 30+ yas grubu adamların yalandan hadi bitse de gitsek kıvamında oynamasını izlemeyi degil.

Her takımın, kazandıgı paradan artırıp takımını desteklemek icin veren taraftara en azından saygı gosterme zorunlulugu vardır. Besiktas taraftarına helal olsun takımı bu zorunlulugu yerine getirmemesine ragmen onları sonuna kadar destekledi. Kendi takımım yapsa baya kızardım.

Besiktas oyuncusu hafta ici Bayern macı yaptı diye fiziksel olarak dusmez dusmez aksine motivasyon olarak yukselir. Gitti bayern'den 5 yedi geldi feneri surklase etti. O motivasyon ve ritim takımı yormaz tam tersi yukarı tasır.

Ama tabiki kucuk dusunmeye "ama sizinde 2000 senesinde macınız ertelendi" diye tatava yapmaya devam edebilirsin(iz) istedigin(iz) gibi. Messiler Ronaldolar, ust seviye liglerin ust seviye takımları ve oyuncuları bbosuna yılda 60+ maca cıkmıyorlar. Ve bosuna da yılda milyar dolar televizyon ihalesinden para almıyorlar. Ama biz kucuk dusunmeye devam...
Sosyal ağlarda paylaş

ne yalan söyleyeyim kadroyu görünce hayal kırıklığı oldu, biletlere 400-500 lira almasını biliyorsunuz ama karşılığında allahın kabızı pektemek ve love ı veriyorsunuz. Buruk oldu, tam kadro 11 e 11 adamlara karşı ne yapabileceğimizi göremedik ki çokda kötü oynamadık.

Pazar günü maçı alamazsak hele bu dinlendirmelerden sonra olay çıkar yanlız.
Sosyal ağlarda paylaş

@dark

Ben olmaz da demiyorm quaresmasiz da bu takim olur yada o bolgeye adam devsirilir. Ama hate kismini sundan yazdim: bjkyi seviyorsun belli, futbolu da her yonden takip ediyorsun cok guzel. Ama takintili olabilen bir insansin, kanser ediceksin kendini. Bak ben bir suredir anger management kasiyorum sende ustesinden gel sunun kendine yazik.
Sosyal ağlarda paylaş

@madcow Buyuk dusunmekle buyuk davranmaya hazir olmak arasinda fark var. Buyuk oynamaya hazir olduguna inandigimda takim belki kizarim bu kadroya ve oyun planina. Bugun baktigimda ise, takim fena oynamadi genele olarak. Kucuk dusunuyorsun diyebilirsin. Bayerne 5 atabilmemizin cok cok ufak bir olasilik oldugunu dusunuyorum. TDnin buna yonelik bir kadroyla cikmasina da kizmiyorum. 6 senede 2 kere gruplardan cikan birinde de ceyrek oynayan takimin taraftari olarak tabiki herseyin en guzelini hakediyorsun :) Gl hf
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

ne yalan söyleyeyim kadroyu görünce hayal kırıklığı oldu, biletlere 400-500 lira almasını biliyorsunuz ama karşılığında allahın kabızı pektemek ve love ı veriyorsunuz. Buruk oldu, tam kadro 11 e 11 adamlara karşı ne yapabileceğimizi göremedik ki çokda kötü oynamadık.

Pazar günü maçı alamazsak hele bu dinlendirmelerden sonra olay çıkar yanlız.

Rahat alırız hacı. Tolgay, Medel, Lens, GG(gole ramen) harika oynadılar.
Hatta Oğuzhan da fena değildi, fizik olarak yetemedi Bayern'e ama oyanrsa başağa fazla bile gelir.

Takımın en kötüleri Love ve Pektemekti ki ikisi de oynamayacak zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

@dark

Ben olmaz da demiyorm quaresmasiz da bu takim olur yada o bolgeye adam devsirilir. Ama hate kismini sundan yazdim: bjkyi seviyorsun belli, futbolu da her yonden takip ediyorsun cok guzel. Ama takintili olabilen bir insansin, kanser ediceksin kendini. Bak ben bir suredir anger management kasiyorum sende ustesinden gel sunun kendine yazik.

anger management'in allahını kasıyorum ya, eskisine göre çoğu şey umrumda değil. sadece şaklaban ve babası huzurumu kaçırıyor dayanamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

yani en temeli ya, sol kanatta rotasyonu sakat ve kalanı berbatken gitti o dalga geçtiğimiz FT, Sneijder'i oraya koyup birkaç maç nasıl verim aldı ve takımı taşıttı.

BJK forumunda çok GS anlatmayayım ama Sneijderi'i sola atan Mancini'dir. Zaten Terim'in asimetrik-kaotik 4-4-2'sinde tüm orta 4'lü merkez oyuncusu olabiliyor kafasına göre. Ama Sneijder'i has sol kanat oynatıp çok istediği Telles'in ileri çıkışlarını rahatlatan adam Mancini. Hatta onun bu kurgusu ile yarım sezon sonra Hamza'nın sol iç Sneijder-sol kanat Yasin-sol bekten Telles/Olcan üçgeniyle bok gibi futbola rağmen rakipsizlikten 4.yıldız geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...