Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

DarKRideR said:

olur mu öyle şey, tutmadığım takımdan kim satılırsa satılsın şaibelidir çünkü takımım haricinde kimse adam satamaz.

Sözleşme bitimine 6 ay kalan Sow'un 32 yaşında 17 milyon Euro'ya satılıp hemen yarım sezon sonra bedavaya geri kiralanması gayet normal en ufak bir şüphe değil diyorsun yani?

Bu arada takım tutup tutmamakla alakası yok bunun, bölümü takip edenler az çok bilir, GS'nin de böyle bir transferi olsa onunla da aynı şekilde dalga geçerim. Maalesef bizimkiler onu pek beceremiyor, dahası kulübe kendi parasını aktaramıyor. Bunu yapan en son başkan zaten iki dünya yıldızı getirecem deyip Petre ve Bratu'yu aldı ala ala.

Sorun sow degil atinc transferi icin yazdıkların ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Vizyonundan, ulkecek spor vizyonumuzdan dolayıdır.

Adamlar atinc'i dardanel zamanindan beri izliyordur eminim.
Low bir konusma yapmıştı yilin TD si ödülünü alirken. O konuşmayı izlersen mantikli gelmeye başlayacaktır.

Sucladigin Beşiktaş degil son yillarin en buyuk futbol ekolü olan ulke yani .d

Alt yapi ve scouting konusunda aşmış, ust uste kulüp ve milli takimlar olarak basarili olmus bir ulke.

Bir futbol aklı var işin basinda. Bizdeki gibi futbolcu istedi diye hoca secip twitterdan tepki gelince kovmuyorlar..

Futbolu bilmiyor diye yolladıkları hocalari ust uste avrupa şampiyonasi ve dünya kupasi kazanmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Ülke ve kulüp ayrı şeyler. Leipzig dediğiniz gibi proje kulübü, yeni adım atılmış, öyle bir geçmişi, kökeni olmayan bir kulüp. Bayern'deki Dortmund'daki scoutlara sahip olduğunu hiç sanmıyorum.

Alman ekolünden geliyorum ben de, hem eğitimim hem çalıştığım yer hem de son 2-3 senedir iş dolayısıyla bulunduğum yerler itibariyle, adamların farkındayım merak etmeyin :) Bahsettiğim durumda problem Atınç'ı keşfetmeleri ya da yetenek olarak nitelendirip transfer etmeleri değil, konu buna 6M € harcamaları.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ülke ve kulüp ayrı şeyler. Leipzig dediğiniz gibi proje kulübü, yeni adım atılmış, öyle bir geçmişi, kökeni olmayan bir kulüp. Bayern'deki Dortmund'daki scoutlara sahip olduğunu hiç sanmıyorum.

Ahahah ya nasıl bir kendine yontma.

Hacı o scout lara sahip olduğunu sanmıyorum dediğin kulübün 7 milyona aldığına 80 milyon euro veriyorlar şimdi. İstenen adamları satsa 30-40a aldığı adamları 300 milyona falan satar en az.

Teyallam ya. Adamlar Bundesliga da 2. Oldular lan daha nolsunlar? Sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Iste o konuda ben tersini düşünüyorum. 5-6m vermeleri bizim ayıbımız.

Boyle transferler portekizden yapılınca +15m oluyor.
Hele bi de EPL den bi takim alirsa 20m u geçiyor direk.

Biz yillarca futbolcu satamadigimiz icin 5m bile cok geliyor.

Adamlarin kume dusen takimi 30k seyirciye oynayip bizim ligin şampiyonu kadar para kazandığı icin garip geliyor 5m.

Ha atinc su Beşiktaş oyun tarzında 5m etmez. Ama farklı oynayan bir takimda cok daha fazlasi edebilir. Bizim icin yavas kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Besiktas icin yavas kalan adam Bundesliga icin mi hizli kaliyor?

Acikcasi adamlar izlemis, ekol bu filan tartismasi yapmayacagim elbette bir bildikleri var da, benim mantigima gore de Besiktas da oynayamayan adam Bundesliga'da hic oynayamaz.

Burada iki sey diyebilirsin: Bir Besiktasin hocasi capsizdir oynatmiyordur, oynatamiyordur, adamin cevheri/potensiyeli cok daha fazladir Leipzig bunun farkindadir.

Ya da Leipzig overpay etmistir adama parasi bol oldugundan, sponsorluklarindan dolayi 6m fazla bir risk degildir onlar icin. Adamin potansiyelli olmasi baska, TSL'de forma giyemeyen adamin 6m a gitmesi baska o konuda ben de Rew gibi dusunuyorum.

TSL'den oyuncu satamamamiz baska bir olay, ama burada forma giyemeyen oyuncudan bahsediyoruz.
Emre Colak da Deportivo'da fena oynamadi ama kimse cikarip 6m vermedi biz bunu daha iyi kullaniriz diye.
Burada Leipzig'in para konusunda rahat olmasi + Atinc'in belli potansiyeli olmasi faktoru var diye dusunuyorum. Baska bir klup cikarip 6m vermezdi hele bu ligden alinacak adama.
Sosyal ağlarda paylaş

Emre mor a ne kadar verdiler küçük Messi ye? Nordsjaelland mıdır nedir, liginde 12takimdan 10. olan takımda sadece 10 mac oynamış onda da 3 gol mü ne atmış (bir önceki sezon da bedelsiz gitmiş, hangi maçta izledi dortmund?) dortmund a gidince hepiniz Messi yaptınız. Dortmund hülle yaptı, şike var! dediniz mi?

Bırakın bunları. Alman kulüpler için 5-6m çerez parası. Atinc dediğiniz adam da Türkiye şampiyonunun alt yapısından çıkan 1-2 gençten biri.

Ya hayır bir de veren kulüp Leipzig ya zaten, tekrarlıyorum adamlar bu transfer politikası ile Bundesliga da 2. Oldular 1'e aldıklarını 10'a sattılar satıyorlar, satacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk cümleden fail baslamissin.

Sanki bundesliga'da tum takimlar ayni hizda oynuyor.
Sanki her takimin takim boyu 30m.

Teyyallam

Tr'de mesela rize Beşiktaş kadar hucum ediyor dimi.
Trabzon fener kadar geriden kuruyor oyunu.
Bir takimin takim boyu 60m digerinin 30m degil. 18 takim da ayni o yuzden tum stoperler tek tip.

Geride bekleyen takimlarin uzun hamleli hava toplarında etkili stopere ihtiyacı yok.

Simdi ilk cumleyi geçtiğimize gore devamini okuyabilirim yazinin
Sosyal ağlarda paylaş

Dunyanin mucadele olarak muhtemelen top 2 liginden biri olan Bundesliga'da takimlarin zaten belli bir seviyede ve hizda olmasi gerektigini gormuyorsun okuma zaten ok.

TSL dedigin lig muhtemelen marka degerine gore en yavas liglerden filandir dunyada.

Elbette her takim ayni oynamiyor. Ama argumanin cok alakasiz. Kaldi ki Atinc kac mac oynadi Leipzig'de?

Emre Mor konusuna gelirsek Emre Mor 1997 dogumlu, Atinc 1993. Baya ciddi bir fark var potansiyel olarak genclik konusu ise bahsettiginiz. Emre Mor altyapidan ciktiktan sonra tek bir sezon forma giydi arti milli takimla vitrin yakalama sansi buldu. Ama bu tarz kanat oyuncularinin yeteneklerini gostermesi Atinc gibi adamlara gore elbette daha kolay buna bir itirazim yok.
Ama ornekler ayni kalibrede degil. Kaldi ki Emre de 9-10 civarina transfer oldu yanlis hatirlamiyorsam.

Atinc'in potansiyelinden bahsetmiyoruz yine tekrarliyorum. Ama Besiktas da oynamyan adama cikarip 6m vermezsin. Zaten oynatmiyorsa takimi 2-3'e bile razidir, hele ki TSL'den ise.
1993 Dogumlu biri artik genc degil, 24 yasinda.
Sosyal ağlarda paylaş

Atınç ile ilgili kararı alan Ragnick, başka bir röportajda ondan üç yıl boyunca haberi olduğunu ama Bilic ile görüşünce son kararı verdiğini söylemişti. Apple'ın dediği gibi Dardanel zamanlarından itibaren "genç milli takımlarda" izleniyor. Ragnick'in her ülkenin alt yaş kategorilerini düzenli takip eden ekipleri var Red Bull yatırımlarında.

http://www.milliyet.com.tr/ralf-rangnick-atinc-in-ayagina-besiktas-2184542-skorerhaber/

Ragnick burada aslında Atınç ile ilgili çok temel bir şey söylüyor. Yazıda CP kapalı, Armani modeli çocuk kısmının altını okuyun işte.

"Yapması gereken tek şey düzenli oynaması, mümkün olan en iyi şekilde ve koşullarda antreman yapması... Birisinin de onun donanımına en uygun şekilde yazılım hazırlaması"

Leipzig de Ragnick Bundesliga'ya çıktıklarında görevi bırakıyor ve sportif direktörlüğe geri dönüyor Red Bull kulüplerinde. Yeni TD işte bizdeki gibi bi tecrübeli bi genç istiyor ana tandemi ve genç hakkını Orban'dan yana kullanıyor. Atınç yedek olacağından düzenli Ragnick'in kararı ile kiralanıyor.

Sıkıntı şu, burada da oynatılmadı düzenli + yazılım mevzusu yani adama göre hiçbir oyun oynanmadı ve hiçbir + yönünü kullanmaya yönelik bir işlem yapılmadı vs...

Neyse gider de gider. Yazıyı okuyun işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bu arada Ragnick içinde umarım iş bilmez, o kim ki falan denmez. Adam yapılanma diyince dünyadaki en saygın 3-4 isimden biri falan. Red Bull bütün futbol yatırımlarının kontrolünü tek başına adama bıraktı tam yetki ile falan öyle düşünün.

Yetiştirip, kullanıp, satabileceklerine inandıkları herkese düşünmeden yatırım yapabiliyorlar ve öyle bir güçleri var. Adamların amacı zaten bu, var olma mottoları bu bütün dünyada.

Al işte Bruma'ya direkt 15 vurdular aldılar, evren diyordu işte Leipzig'e kadar 9 üstünde teklif eden tek kulüp yoktu.

Tabii biraz şans işte. Atınç'a 5-6'yı Leipzig'den başkası da vermezdi tahminen o haliyle maks ederi 3-3.5 falandı.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:
Tabii biraz şans işte. Atınç'a 5-6'yı Leipzig'den başkası da vermezdi tahminen o haliyle maks ederi 3-3.5 falandı.

https://forum.paticik.com/read.php?29,8043799,8109904#msg-8109864

DarKRideR said:
atınç'a 4-5 etmez diyen adamın herhangi bir ülkenin herhangi bir ligindeki herhangi bir oyuncu için "topa iyi vuruyor"dan öteye yorum yapmaması gerek. Zaten başka gördüğü, bildiği şey yoktur da o yüzden o kadar çapsız konuşur.
Sosyal ağlarda paylaş

e normal bir şey demişim o günde?

aradaki fark 1 milyon euro, düşüncem az çok değişmemiş. tek değişeni leipzig'in normale göre çok saçtığı.

o günde atınç'ı aynı şekilde savunmuşum, aynı özellikleri ile bugün de. ha o günler bir de maç sayısı önemli değil derdim ama savunmacı için önemli olduğunu öğrendim ve tecrübe ettim mesela.

bustedlik bir yanı yok. dağlar kadar fark olsa iki dediğim arasında neyse yani şunu quote'lemeye değmez...
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

iki yazdiginin arasinda bir atinc'lik fark var. (o gunki ederi)

ederi belirleyen belirlemiş almış, halen bana göre etmez diyorsan konuşmaya gerek yok zaten fasdfas hani diğer farktan bahsediyorsan da o gün 4-5 demişim, bugün fikrim çok azıcık değişmiş 3-3.5 demişim ki atınç gibiler zaten min 5-7 aralığında gidiyor.

onun dışında evet

GELDİ LAN HARBİ dsfsadfsdfs

ÇEK ÇEK ÇEK TİNER ÇEK
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...