Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

valla geçen sene fb ve gs kötülüğünden 5 senede min 2 şampiyonluk yeter, 3'ü de kovalarız diye beklentiye sokmuştum kendimi. 2/2 benim için gayet tatminkar oldu.

Bu sene çok hırs yoktu mesela, gelecek senede olmaz tahminen kendi adıma konuşursam. ama şöyle bir gerçek var ki bu senede şampiyon olursak önündeki 2 senede min 1 şampiyonluk daha gelir çünkü fb ve gs cidden sınırları zorluyor, ikisinden biri zaten genel görüş mutlaka patlayacak ama bakalım.

şu 5 yıllık periyodun net en başarılı takımı şampiyon olsa da olamasa da bjk an itibariyle, sonraki 5'i planlamaya başlamalı artık kulüp.

ben işte artık onları görmek istiyorum da olmuyor işte :(
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi en basitinden anlatmak gerekirse normal şartlarda BJK'nin gelirlerine rağmen borcunun sabit durması hatta bu sene artmasının en önemli sebebi ülkedeki boktan ekonomik durumlar.

Sabit gelirlere baktığımızda BJK'nin gelirleri her şeyden önce GS ve FB kadar değil. FB ve GS, BJK'nin iki kadar sabit gelire sahipti ve geçen sene ikisi de maç gününde az kar etmesine rağmen hemen hemen aynı seviyelere anca geliyor.

Mesela FB'nin 100 civarı store'u, GS'nin 95 civarı var sanırım. BJK daha bu sene her yere aça aça 70'leri anca görebildi ki total satılan üründe FB'ye halen yaklaşabilen yoktu mesela yanlış hatırlamıyorsam. 2 sene önce mağaza sayısı 25'ti.

BJK aslında Aysal dönemi GS'si gibi şuan, başarıya endeksli bir geliri var ama o gelir kesildiği anda tekrar büyük zarar etmeye başlayacak çünkü sürdürülebilir gelir kaynağı halen yok.

Gerçi stad bitti, kombinelere satılıyor, maç günü gelirleri arttı işte store gelirleri artıyor ama daha oturması için zaman var.

Bir de üç büyükleri en çok vuran ve borçları arttıran temel unsur işte faktoring borçları, faizler ve kur artışı oldu. BJK'nin 60 milyon TL civarında zararını direkt buna bağlıyorlardı en son ki daha fazla olduğu falan söyleniyordu.

Türk kulüpleri için satmadan açığa çıkma olayı pek kalmadı artık.

Hani biz FB GS batacak diyoruz her seferinde de BJK ligde 2 sene şampiyon olamasın şuan büyük ihtimal GS'nin düştüğü hale tekrar düşer.

Tek avantajı var. Satmak istediğinde verdiği maaştan daha yüksek bonservise satabileceği en az 10 adam çıkar BJK'de. GS de ve FB'de bu 5-6'yi ancak çok çok zorlarsan görür. Başka da bir farkı yok BJK'nin de aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...