Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

Stringray said:

hele son 5 senede stoperde şöyle bir rezillik yaşayan bir takım

bunun neresi rezillik ya ben onu anlamadım. twitter'dan çok çabuk gaza geliyorsunuz ergenler gibi.

şu listedeki adamların satışından ve kirasından totalde 15 milyon euro koydu kasaya BJK, Mitrovic'in giderine rağmen yatırdığından çoğunu aldı satarken. Atınç altyapı gerçi onu kenara koysan bile büyük zarar etmiyor.

ki üstteki listedeki adamların takıma katıldığı yaş ortalaması ben geçen hesaplamıştım 24 falan; satılanların ya da ayrılanların yaş ortalaması da 27 mi neydi.

şu tablo bildiğin başarı tablosudur anlayana da tiner çekip, dünya futbolundan bi haberler ancak algılayamıyor twitterda falan.

hırvatların geleceğine en çok yatırım yaptığı ve milli takımda desteklediği gençlerden birine verilen 4.2 milyon euroyu kenara koysan mesela, hani taraftar çöp diyor ya o yüzden; onu kenara koysan zaten ne kadar başarılı olduğun bir tık daha gözüküyor. çöp diye adledilen o parayı eklediğind bile zarar yazmıyorsun yatırımda.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

bunun neresi rezillik ya ben onu anlamadım.

rezillik olan kısmı bu kadar para harcayıp 5 sezondur düzgün tandem kuramamak. yatırıma karşı değilim ama önce bir tandem kurarsın, sonra kimi istiyorsan alıp satarsın.

senin takımında daha tandem yokken kar etmenin bir anlamı yok, karı da atınç yapıyor sadece o da leipzig'e gittiği için yoksa külliyen zarar. kira paralarını da geç giden geri dönüyor kiralayan takımlar almıyor, bonservise verdiğin para sunk cost direkt. ki bunu mitroviç'in zamanına göre (bütçe artıdayken alındı, ertesi yıla devretmiyordu) iyi bir transfer olduğunu düşünmeme rağmen söylüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mitrovic harici çöp ya. ki ben pedro franco transferine de bir şey demiyorum, sonuçta verilen yıllık ücret 500k mıydı neydi. ama işte dediğin gibi önce sağlam tandem kurarsın, bu oyuncuları da tandemdekileri dinlendirmek için ve herhangi bir sakatlığa karşı yedeklemek için alırsın. AMA işte tandemden en az 1 tanesi kallavi olacak, defansı derleyip toparlayacak, hani kemik olacak. Marcelo bu şu anda. ki ben sezon başında herkes 1. öncelik stoper derken stoper almasak bile olur, tosic bile götürür bizi diyordum. çünkü tandemden biri iyiyse, en kolay bulunacak pozisyonlardan biri stoper. yine diyorum ilk önceliğimiz stoper değil bence bizim, ha alınsa tabi güzel olur. Bu yüzden marcelo satılmamalı diyoruz. (ha ersan'ı da avustralyalı ve karizmatik olduğu için sattık, yoksa o da baya çöptü yani).

DarKRideR said:

Stringray said:

hele son 5 senede stoperde şöyle bir rezillik yaşayan bir takım

bunun neresi rezillik ya ben onu anlamadım. twitter'dan çok çabuk gaza geliyorsunuz ergenler gibi.

şu listedeki adamların satışından ve kirasından totalde 15 milyon euro koydu kasaya BJK, Mitrovic'in giderine rağmen yatırdığından çoğunu aldı satarken. Atınç altyapı gerçi onu kenara koysan bile büyük zarar etmiyor.

ki üstteki listedeki adamların takıma katıldığı yaş ortalaması ben geçen hesaplamıştım 24 falan; satılanların ya da ayrılanların yaş ortalaması da 27 mi neydi.

şu tablo bildiğin başarı tablosudur anlayana da tiner çekip, dünya futbolundan bi haberler ancak algılayamıyor twitterda falan.

hırvatların geleceğine en çok yatırım yaptığı ve milli takımda desteklediği gençlerden birine verilen 4.2 milyon euroyu kenara koysan mesela, hani taraftar çöp diyor ya o yüzden; onu kenara koysan zaten ne kadar başarılı olduğun bir tık daha gözüküyor. çöp diye adledilen o parayı eklediğind bile zarar yazmıyorsun yatırımda.

dark iyice yözdil okuyup sözünü dinlemeyen kesime küfreden 73 yaşındaki cehapeliye dönnmeye başladı. daha öncekinde de bana bir şey yoktu hani neden üstüne alınıyorsun desen de bunda da yok ama işte tavır yanlış. bugün onlara yarın bize. bence hoş değil. context'ten çıkmasın diye tümünü alıntıladım.
Sosyal ağlarda paylaş

sistem işlediği takdirde düzgün tandem kurmana gerek yok ki.

ayrıca beşiktaş istikrarlı bir zirve ya da hedef takımı değil ki 4 yıldır düzenli bir tandemi olsun. üstüne koyarak büyüyen, sürekli gelişen bir takımdı.

ha bence de üstüne koyduğumuz adamların takımda yedek olarak durmasını ve düzenli fayda sağlamamızı isterdim ama anlık gereksinimler bunu gerektiriyorsa yapacak bir şey yok.

mesela sevilla'dan örnek verelim. yanılmıyorsam son 4 yılda onlarda 10 civarı stoper aldılar. fazio, pareja, kolodzeadsfalkjack falan filan.

en son ön libero diye aldıkları bjk'nin zamanında para yok diye almadığı atletico'dan kiralık kranevitter ile ocak 2017'de, ara transferde 5 milyona nancy'den aldıkları lenglet stoperde oynuyordu.

bu tandem işleri falan yalan. yani evet düzenli oynayan adamları bir araya koyup, istikrarı yakalarsın ama onun karşılığını alman için onları bir arada tutmanın mantıklı ve karlı olabileceği bir konumda olman gerek.

bjk gibi sürekli gelişmek, üstüne koymak zorunda olan takımlar için tandem dediğiniz şey yerinde saymaktan öteye bir şey değil.

aynı adamları korursun, kaşarlandıkça ve açlıkları gittikçe sana zarar bile vermeye başlayabilirler. tam tersi sürekli iştahlı olup, seni taşıyabilirlerde bilemezsin.

bjk veya hatta herhangi bir takımın çıkıp top class'lara özenmesi gibi saçmalıklar yüzünden türk futbolu bir adım ileri gitmiyor. gitmeyecek de. borçtan çıkamayacaklar vs...
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

dark iyice yözdil okuyup sözünü dinlemeyen kesime küfreden 73 yaşındaki cehapeliye dönnmeye başladı. daha öncekinde de bana bir şey yoktu hani neden üstüne alınıyorsun desen de bunda da yok ama işte tavır yanlış. bugün onlara yarın bize. bence hoş değil. context'ten çıkmasın diye tümünü alıntıladım.

twitterda çok sinirlenmeye başladım, hedefim hep o kesime. onlardan görmüyorsanız kendinizi üstünüze alınmanıza gerek yok sdfasd

her twitter'a girdiğidme bjk taraftarı tinerci olarak gözükmeye başladı bana da artık, millet irrite olmakta haklı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi istikrarlı bir zirve takımı olsun diye diyoruz zaten?

mesela istedikleri kadar kanat alsınlar, döne döne oynasınlar. orkan çınar, deniz türüç vs gelsin. eslem rotasyona girsin, kerem atakan kesgin gelsin merkez orta sahaya. ama şu stoperi oturtmak şart, en azından bir tanesi kallavi ve sabit olmalı.

mesela atınç'ı geri almaya çalışıyorlar şimdi. pepe gelsin yanına atınç'ı oynatsın gram ses çıkarmam. pepe atınç'ı da toparlar, süper lig maçlarında tek başına oynasa bile yeter stopere. bu şekilde atınç değerini bulup satılabilir, ertesi yıl pepe yanına mitroviç'i koyarsın. bu adamların yanında pepe'nin oynaması bile altın bileziktir.

pepe gibi stoperler yanındaki adamın değerini artırır. sürekli tandem değiştirirsen, aldığın stoperleri dandik takımlara kiralarsan ya da kenarda oturtursan o adamların değeri asla artmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Pepe gibi olmasına da gerek yok çok hatta, marcelo bile (!) tosic'i iyi gösterdi şu takımda.

Stoperlerin otursun veya oturmasın , senin söylediğin şey biraz "defans lideri" olması gerekliliği. Bizde asıl eksiklik o. Rhodolfo çok iyi yapıyordu o işi, marcelo "biraz" iyi yapıyor. Pepe gelirse çok faydalı olur o yüzden, parasını da çıkartır her türlü
Sosyal ağlarda paylaş

Pepe'ye laf söyleyen yok ki zaten, söyleyen net anlamıyordur bu işten sdfdsasd

Pepe'yi getirip koyacaksan ama yanına mesela Mitrovic veya Atınç tarzı bir adamla oynaman gerek eğer geleceği düşünüyorsan. Çünkü 33-34 yaşındaki bir adamdan bahsediyoruz. Sana vereceği maks 2 sene olur ama o 2 senede bi yanındaki genci yetiştirir, bir yedeğini yetiştirir olur sana geleceğe yönelik yatırım. Pepe ile oynayan Mitrovic'in atlayacağı seviyeyi düşünün mesela.

Pepe - Marcelo ile yaparsan günü kurtarırsın. Bu seneyi de sıkıntısız, kafa rahat belki %60 şampiyonluk ile sezonu açarak başlarsın ama seneye yine stoper sıkıntın başlar. Bu yüzden "yaşlı" Marcelo o süper teklife satılsın, gelen para gençlere vs. bölüştürülüp takım gençleştirilsin diyoruz.

BJK gibi sürekli seviye atlaması gereken takımlarda veteranların alttan geleni yetiştirip, onlar üzerinden maddi kazanç sağlamaya çalışmak temel esas olmalı yoksa fırtınayı geç ilk rüzgarda gemi direkt alabora oluyor.

Sen 1 tur fazladan atlayacaksın diye takımı göz göre göre plansızca yaşlandırıp, aynı adamları sürekli sözleşme iyileştirmeler ile takımda tutarsan GS gibi olursun, düşersin. Satacak toprak falan ararsın. Fırtınaya kalmadan ilk rüzgarda alabora olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...