Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

gs şuan oyunuyla ligin en iyi takımı gibi gözüküyor ama muhtemelen anadolu takımları ufak ufak onlara da önlem almaya başlar. önlemden kastım taktikselden ziyade 1.dkdan zaman geçirme, oyunu soğutma, sert fauller vsvs. şuan hedef takım biziz gibi görünüyor.keza ligdeki 3 maçımızda da top mop oynanmadı, rakipler direk oyun oynatmama üzerine bi plan belirlemiş ve gayet de başarılı oldular. maçın başında vitesi arttıramayınca o maç leş gibi oluyor bizim için. bjk akan oyunda çok tehlikeli bir takım, oyunun sürekli durduğu defansın sürekli yerleştiği maçlarda hiçbir şey yapamıyoruz.

şenol'un tek yapması gereken böyle oynayan takımları çözecek bi strateji geliştirmek. aslında iyi-kötü stratejisi de var caner-quaresma ile içeri bam bam orta yapıp karambol yaratmak ama o düşen topları,gelen ortaları değerlendirecek oyuncu yok elimizde malesef. böyle maçların kilidi duran toplar. şuana kadar duran toplarda iyiyiz ama sonsuza kadar böyle gitmez.

henüz beşiktaşı yeneriz kafasında bi takımla oynamadık. o tarz bi takımla oynadıktan sonra ak kara belli olur. şu seviyede defans iyi gibi gözüküyor ama dediğim gibi önceliği oynatmama olan takımlarla oynadığımız için o da kesin bi bilgi vermiyor şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

galatasaray'ın oynadığı 3 takım da kümeye oynayacak bu sezon, bizim oynadığımız 3 takımın 2si uefa adayı bir de o açıdan bakmak lazım.

GS antrenmanlara bizden 2 hafta falan önce başladı, biz daha hazırlık safhasındayız fizik olarak

ilk 3 haftayo 2 puan kayıpla kapamamız gayet iyi oynadığımız futbola ve rakiplere bakarsak
Sosyal ağlarda paylaş

3 maçta da pozisyon vermeden gol yedik neredeyse, bunlara yapacak pek bir şey yok oyuncuların konsantrasyonunu artırması lazım sadece. ileri ucun performansı iyi değil maçları 2 farka çıkarıp rölantiye almamız gerek.
gs fikstür avantajı ve takımın açlığıyla 7-8 hafta sirkülase eder ligi, ayağa topu yapan ve oyun yönünü hızlı değiştiren takımlar bayağı sıkıntı çıkarır ama. bir topa 3 kişi basmanın dezavantajı bu.
bjk'nin ilk devre pek göze batmadan ilerleyip şl maçlarına ağırlık vermesi lazım. bu sene derbilerde iş yapar bu takım.
Sosyal ağlarda paylaş

tr'de gerçek anlamda iyi oynayan tek takım başakşehir, geri kalan takımlar şuan sadece kadrosu ile iyi gözüküyor kazandıkları için.

gs falan iyi oynamıyor tıpkı bjk gibi. ama işte o kadro kalitesi ile zaten her şekilde doğal şampiyonluk adayısın. tr standartlarında zaten sonunu getirdiğin sürece kimse, rakip takım taraftarları hariç kimse diyelim reröererö yapmaz.

ersun'un fener'i de temelde "gerçekten iyi" değildi ama tr liginin gerekliliklerini tamamiyle sağlayan bir anlayış ve üst düzey kadro kalitesi ile çok iyi götürmüştü. avrupaya gitse o yapı ile patates olurdu takım mesela fenerliler bile farkındaydı ama o gün için inanılmaz ideal iş yapıyordu. gs'de bu sene şampiyon olursa aynı kafada olur ki bence yeterli de olur gs için bu dönemde; olmalı.

zaten üç büyükler direkt doğal şampiyonluk adayı büyük terslik olmadığı sürecede neyse o başkagünün konusu asdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

GS'nin cok iyi oynamadıgına tam olarak katılmasam da haklı olan yanlar var. Tabi onemli olan dun 'kotu' sayılacak bir oyun sergiledigimiz gunde 3 tane gol attık, pozisyon vermedik ve yanlıs saymadıysam 3 tanesi 100% sayılabilecek 6 pozisyon kacırdık (ofsayttan sayılmayan gol dahil). Sivas lige yeni cıktı, osmanlı soyle kotu, kayseri boyle kotu denebilir, ama ligin yarısı bunlardan olusuyor zaten. Bunları icerde dısarda yendiginde otomatik olarak sampiyonluk yarısında ileri atıyorsun kendini.

Bu arada avrupada bu oyunu cok fena ezerlere de katılıyorum. O yuzden bu sene hedef gaz oyuna sampiyonluk obur sene hedef atletico gibi bir oyunla donmek olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

3 gs macini da izledim.

Oyun denebilecek bir şey gormedim. Cok tutkulu on alan presi var, mucadele hirs var eyvallah da sanki hucumda net bir plani yok gibi takimin.

Yani topu topu kaptiktan sonra biraz doğaçlamaya dönüyor gibi is.

Ilk 2 macta fernando etkili gorundu, sivas ona press yapinca orta sahadan oyun kuramadı gs, stoperler zaten topla yetenekli degil. Full kanada indi. Bu kadar kolay onlem alinirsa sıkıntı yasar. Fernando disinda da is yapacak pas istasyonları gerek. Fernando çalışmayınca ya ndiaye yaldir yaldir gitmeye kasiyor ya da kanada topu at oluyor.

Rikernk gs'si lnin hücumda ne yaptığı ya da en azindan ne yapmaya çalıştığı daha belliydi sanki bilemedim
Sosyal ağlarda paylaş

Suan galatasarayın pas kanalları ve ezberlerinde bariz problemler var. Oyuncuların birbirine attıgı pasların buyuk bir kısmı ya hızlı ya da yavas kalıyor ve o yuzden dogaclamalara donuluyor. Tabi bir de Tolga'nın sol acık oynaması ve burda aldıgı pozisyondan dolayı tum takım asimetrik bir duzene kayması da dogaclama gorunumu arttırıyor olabilir. Bunların hepsi de oyun akıskanlıgını etkiliyor. Bu milli mac arası ilac gibi gelebilir bu probleme. Tabi aynı milli mac arası butun takımlar icin var. Butun takımlar eksiklerine gore calısacaklardır. Milli mac arasından donuldugunde ilk mac bir cok seyin gostergesi olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

galatasaray'ın oynadığı 3 takım da kümeye oynayacak bu sezon, bizim oynadığımız 3 takımın 2si uefa adayı bir de o açıdan bakmak lazım.

GS antrenmanlara bizden 2 hafta falan önce başladı, biz daha hazırlık safhasındayız fizik olarak

ilk 3 haftayo 2 puan kayıpla kapamamız gayet iyi oynadığımız futbola ve rakiplere bakarsak

Şimdi bu çok objektif değil. Ben Galatasaray uzay takımı, geleni geçeni dağıtır demiyorum ama bu takımın ilk 11'indeki 6 oyuncu daha bu yaz geldi, Serdar Aziz zaten full sakat geçirdi geçen seneyi nerdeyse ilk kez form tutuyor, Linnes ve Tolga da yeni pozisyonlarında oynuyorlar. Zaten taraftarın umutlu olmasının nedeni daha yeni bir araya gelen bir oyuncu topluluğunun takım olamadan bu kadar rahat maçlarını kazanması. Feghouli ve muhtemelen Asamoah da girecek takıma daha.

Oynana rakiplere bakarsak Osmanlı ve Kayseri kadro değeri olarak ligin iyi ekiplerinden. Sivas'ın kadro kötü, zaten bu sene lige çıktıkları için kolay maçtı. Beşiktaş'a bakarsak UEFA'ya oynayacak 2 takımı yendik demişsiniz ama Antalya'nın hiçbir flaş transferi yoktu o maçta, Bursa desen geçen sene bence ligin en kötü takımıydı, bu sene onlar da Le Guen+birkaç iyi yabancı transferle birşeyler yapmaya çalışacaklar ama ligin 3.haftası için kolay lokma. Kasımpaşa ise ligin en düşük maliyetli 2 veya 3. kadrosu, oradan beraberlik kötü sonuç ne olursa olsun
Sosyal ağlarda paylaş

abi gs abartılmakta haklı muazzam bir hücum gücü yarattılar.
tek dezavantajı kadro derin değil, yedeği yok. Ayrıca Tudor'un oyunu zaten biliniyor, bilinmeyen bu kadronun gücü onu da 2. yarıya çözerler fazla puan kaybı olası.
yine de gs güzel yükleniyor resmen bam bam bam modu.

Beşiktaş'a bakıyorsun, evet daha hazır değil. kapasitenin çok altında. Şu an kulübe bile şampiyonluğa oynar ama allah kahretsin ki hep aynı oyun.
Bursa maçında ruhum sıkıldı. ver sağa, ver sola in sıfıra orta-kafa gol. Bir ara cidden bunaldım ortasahayı geçince kanatlara top.
sonuç yine duran toplardan gol bulduk.

ŞG takıma şut çekme mi dedi caner - babel ve q7 harici kimse orta yapmasın mı dedi anlamadım.
kanatlardan açamazsan yay önünden şutlarla vur ama oyuna zevk gelsin.

beşiktaş hazırlık maçları da dahil her maçta gol yedi bu arada. bunuda gözardı etmeyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

https://twitter.com/ShyByzHayat/status/902260843726897154

ne var abi şunda utanmadan paylaşmışsın bir de askfhjnflknhasf.

ben hala bjk yi favori olarak görüyorum da bjk taraftarı erken başlamış ağlamaya.bence fb de ileri ki haftalar da toparlar.fb şansı sonuçta şut çekmeden gol atabiliyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...