Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

İşte iyi oyuncu olması önemli değil, uyum vs. bir ton sıkıntı var.

Monchi'nin güzel bi lafı vardı. Dünyanın en sorunsuz ve her yerde her şekilde oynayan adamları Fransa liglerinden çıkar, o yüzden önceliğimiz hep orası diye. Sevilla'nın bütün büyük değerleri hep oradan bulup çıkardıkları. Şimdi aynısını Roma da yapıyor.

Lig, toplum yapısı vs. önemli transfere bakarken. Mesela Ukrayna'dan buraya gelip de başarılı olan adam ben cidden hatırlamıyorum. Ukraynalı da başarılı olan olmadı gerçi Rebrov bir tek sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Sistematik savas basladi diyorsun.

yoo hep vardı.. bu yeni sezon startı sadece

açık açık gazeteci linç eden Başakşehirli futbolcuların Beşiktaş maçına çıkmasını sağlayacak kadar ceza verilirken de vardı..

göz göre göre saldırı, link şeklindeki eyleme tartışma mı ne öyle bir şey demişti pfdk-tahkim

şimdi de konya'lı çomlarlar indi bize kitliyorlar cezayı.

"ama tabi Türkiye tarihinde hiç bir sene federasyonun, hakemlerin 1 takımın aleyhine karar almışlıkları yoktur" diye gelmeyin pls
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Basaksehir ve Konya'nin korunmasinin Besiktas'tan bagimsiz oldugunu dusunuyorum acikcasi. Karsidaki GS-FB de olsa yine ayni durumda olurdu.
Bu iki takim farkli acilardan korunuyor biliyoruz zaten. Hep bahsettiginiz GS-FB lobisinden cok bagimsiz bir durum diye dusunuyorum.

Beşiktaş'a 1 maç ceza vererek k*nya'yı mı korumuş oldular ??

yoksa 3. sene üst üste olmasın ne kadar erken işi sıkı tutarsak o kadar iyidir kararı mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi su sistematik savas olayini iyi incelemek lazim:
Basaksehir ve Konya gibi takimlar korunuyor, korunacak. Sadece BJK'ye karsi degil GS-FB'ye karsi da korunacak. Yarin FB sampiyonluga oynar yine Basakehir kollanir. Dedigim gibi BJK'den bagimsiz bir durum. O futbcular hicbir turlu ceza almayacakti diye dusunuyorum.

Simdi eskiden GS-FB lobisi vardi diyelim. Simdi buna hukumet lobisi de eklensin.

Peki durum salt BJK'ye karsi olan birsey mi yoksa alisik oldugumuz en iyiyi asagi cekme durumu mu?

Yani sampiyonluga FB oynarsa diyelim - RTE'nin hafiften kil oldugu Aziz'in takimimi korunacak, yoksa ayni durum FB icin de gecerli olacak mi?

Bu sefer Fenerbahce mi sistematik savastan bahsedecek.

Yoksa anlamsiz magduriyete gerek yok. Bence son birkac yilda GS-FB lobisi diye birsey kalmadi. Hukumete yakinlik olayi var. Bugun FO cbaskanina 2 ters dussun indirirler. Aynisi FB-GS icin de gecerli. Baskanlarin durmadan yalamasi da bundan.

FO'nun arasi Cbaskaniyla iyi. Federasyon baskani ne kadar mal olursa olsun Besiktasli. Adam GS'yi sevmiyor mesela baya acik. Fener'e karsi notr diye dusunuyorum.

Turkiye'de basarili olani asagi cekme gayreti zaten var yalani yok. Goze batiyor. Ama ozellikle Besiktas'a karsi savas var demek anlamsiz.
Simdi hakem hatalari olacak deli gibi bu sene. Besiktas aleyhine/lehine de onlarca olacak. Her takim icin olacak. Bakicaz savas var mi diye.
Sosyal ağlarda paylaş

sotto sistematik derken dalgasına söylüyorsun sandım ya ciddiymişsin
böyle çetrefilli planlar oluşturup uygulamaya koyacak zeka yok adamlarda zaten ama reaktif olarak geçen seneden beri bjk'ye saçma sapan kararlar uygulanıyor. fb / gs bu kadar öne çıksa onlara da yapılacaktır rahat ol
yani şu amaaaan bize de yapılacak demeyin olanları konuşalım, size yaparlarsa onu da konuşuruz
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ayni dongu bir kac yil arayla donuyor ben ondan bahsediyorum. Mesela 10 sene once FB cok iyiyken durmadan herkes Fener'e karsi savas acti algisi olusmustu. Cikip her hafta FB'li yonetici bas bas bagirirdi.
Anlamsiz karar hep oluyor bu ulkede ilk degil ki. Anlamsiz karar derken ben Basaksehirli futbolcularin ceza almamasi olayini Besiktas'a karsi degil, Basaksehir in statusunden dolayi oldugunu dusunuyorum. Yani GS-Basaksehir cekisse o adamlar o cezayi alacak miydi sizce? Bence hayir.

O zaman gereksiz dusman yaratmaya gerek yok. Daha dogrusu 3 buyukler ozelinden degil, Basaksehir uzerinden degerlendirmek lazim konuyu.

Baska sacma karar neler vardi mesela. Hakem hatalarini ben konusmak istemiyorum burada, cunku anlamsiz. Herhangi bir consensus olusturmak mumkun degil taraftar gozluguyle.

Dedigim gibi FO'nun arasi hukumetle iyi. YD Besiktasli. Ozellikle bir savas varsa bu klasik en iyi olani baltalama durumu ulkedeki. Bu bariz olan birsey buna itirazim yok.

Ama acayip de bi engelleme olmadi ya su 2 senedir. Besiktas gule oynaya aldi maclarini aldi kupayi. Daha yaygara koparilacak birsey yok direk Besiktas aleyhine su an icin onu diyorum. Olursa tartisiriz.

Daha lig baslamadan bize savas actilar gaziyla girersen, en ufak seyde besliyorsun bunu, bahanesi oluyor bir nevi. Yarin obur gun tac vermediler diye WOT dizmeyelim.

Turkiye'de futbol denge politikasi uzerinden yuruyor. Bir tarafin agir basmasi hicbir zaman istenmiyor, puan farkinin acilmasi istenmiyor. Bunlar bildigimiz seyler. 3 buyukler ozelinde hep bir denge arayisi. Bu psikolojik olarak yerlesmis durumda - spiker gidip 3 buyuk lehine bir iltifat ettigi zaman digerine de etmek zorunda kaliyor, reklamlarda ucu birden gosterilmek durumunda kaliyor filan. Bu kisir donguden kurtulmak lazim biraz da. Hep dengelemeye calisinca bazen bir tarafi asagi bir tarafi yukari cekmek gerekiyor.

Ama her karara tek tek baktiginda kimi karar birisi icin daha olumsuz kimisi icin daha olumlu olacaktir bu biraz da yoneten insanlarin beceriksizliginden. Kararlarda standart olunmamasi bu ulkenin her alandaki en buyuk sikintisi. Standart gune ozel oluyor - burada bahsettigim hakem hatasi degil boyle saha disi kararlar. Insanlar da buna tepki veriyor ancak bu genelde cezanin verlilip verilmemesinden bagimsiz oluyor. Ona 3 mac bana niye 5 mac oluyor ki bu hep bu dengesizlikten. Ha bu ozellikle sistematik kayirma mi yoksa gune gore ayarlamadan dolayi mi bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamsiz uzun oldu yazmak istedigim su:

Varsayimimiz BJK'nin ustuste 3. sampiyonlugu istenmiyor seklinde olsun.

Bunu istemeyenler kim?

Hukumet? Hukumet'in artik futbolda onemli bir aktor oldugunu kabul edersek, Basaksehir'in sampiyonlugunu istedigini dusunelim.

Kim sampiyonluga oynarsa oynasin hukumet Basaksehir'i sampiyon yapmak isteyecektir.

O zaman bu durum Besiktas'tan bagimsiz oluyor.

Diyelim GS-FB lobisi olsun?

Peki Besiktas yerine FB-GS 3. sampiyonluga gitseydi bu sefer bu istenecek miydi? Hayir, bu sefer 2 ters lobi devreye girecek bu yine engellenmeye calisilicakti.
Hatta bu daha fazla bile engellenebilirdi FB-GS rekabetinin daha buyuk olmasindan dolayi.

Haliyle yine bu Besiktas'tan bagimsiz bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sistematik kayırma/kıyım derken ne kadar bir zaman dilimini göz önünde bulunduruyorsun bu da önemli..

yönetciler acayip beceriksiz, o kadar beceriksiz ki, adamlar bazen bir karar veriyor lan diyorsun art niyetli olduğu için mi böyle yaptı yoksa cidden beceriksiz olduğu için mi..

mesela evelki şampiyonlukta ertelenen maçlar, hava durumu 10 gün öncesinden bağırmaya başladı kar geliyor diye, erteleme istedik ertelemediler zorla o gün o saatte oynattılar, maçlar yarım kaldı. futbolcular çile çekti 2 maç mı 3 maç mı geriden geldik durumu oldu falan.

bunu kötü niyetle yaptılar diyemiyorum adamlar yetersiz çünkü asdsaf, ha kötü niyetle yapsalar şaşırmam her pisliği bekler olduk ülkedeki yönetim kademesinden..

şimdi sene başlar başlamaz şenol hocaya sulanmalar, ortada olay yokken ceza vermeler falan insan kıllanmaya başlıyor..

fener başkanının geçen sene maçlarda tehditler savurduğunu falan hatırlıyoruz dimi FB-BJK maçında..

"şampiyon oldunuz demek ki bir şey yok" çok basit bir arguman ya..
orda bir rağmen eksik sanki.. x'e rağman y'ye rağmen şampiyon olduk..

lobilerin de gücünden bir şey kaybettiğini sanmıyorum, gazeteler ortada, yapılan haberler ortada..

alınan kararlar, verilen/verilmeyen cezalar ortada..

herkes ekmeğinin peşinde, denge ise denge, kaos ise kaos, tekel ise tekel, çift başlılık ise çift başlılık hangi senaryo işlerine gelirse ona yontmaya çalışıyorlar/çalışacaklar işte..

aklı başında hiç bir insan evladı bu maçtan dolayı Beşiktaş sahasını kapatmaz. ne kadar yetersiz olursan ol yapmazsın, kötü niyetli olman gerekir biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...