Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kan verin la

calimero

Öne çıkan mesajlar

8'likle almıştır onlar ya. 2 ameliyat öncesi aldırdım ve 2'sinde de bayıldım çünkü sdf.
gerçi birinde tam bayılmadım. kalkıp 25 metre yürüdüm merdiven falan da çıkmıştım sonra gözler karardı iyice tam yere kapaklanıyodum tuttular yatırdılar bi yere.

de normal kan bağışına göre çok azmış. 8x6 desen max 10'da 1'ine denk geliyor.
ben niye bayılıyom lan o zaman sdf.

neyse sağ ol bilgilendirme için.
Sosyal ağlarda paylaş

kinjo 6-8 er cc alinmamistir abi ..preop baktiklari seyler de ayni toplam 8 cc her haltini calistirir aslinda..

yumy . red edilme sebebi madde kullanimi degil supheli cinsel iliski ..medikal sedatifleri kullananlardan da kan aliniyor atiyorum uyku bozuklugu var hafif sakinlestirici birseyler yazmis oluyorlar..kan vermesine engel degil..

ilaclarin cok azi ilacin kendisi sebebi ile red alir..agiz kurutan sivilce hapi var mesela roaccutan giller o 6 aydi sanirim red sebebi ilactan oturu..bir prostat ilaci var.bir tiroid ilaci var ..ekserisi yagda depolanabilen ve normalinden cok yuksek dozlarda kullanildigi icin toksik etkiler olusturabilecek preparatlar..
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

sinera said:

Hayatımda 1 kere kan verdim. Oda hastanede hastam vardı biride acil kan arıyor sağa sola soruyor falan, dedim ben vereyim. Verdikten sonra hastahanenin süs havuzunun kenarında uyandım. Ondan sonra kan vermekten tırsar oldum.

O_O böbrek hizasında kesik var mıydı?

Yok abi allahtan tek değildim de arkadaşlar sahip çıkmış böbreklere.Aynı kinjo gibi bende hehe bir şeyim yok yea diyip merdiven çıkıyordum, son basamağı öpmeden arkadaşlar alıp hava alayım diye havuz başına koymuşlar.

Bizim arkadaşlarda bi enteresan. Abi hastanedeyiz neden bayılan adamı çıkarıp havuz başına götürüyorsunuz ki?
Sosyal ağlarda paylaş

oha my whole life was a lie asdf

Esrarı baya baya yan etkileri yüzünden soruyolar diyosun yani, vay arkadaş...
İyi de cinsel soruları zaten soruyor testte? Adam gay sex yapmadım ama ot kullandım deyince, "yalancıı ot kullandıysan dibini de dövdürmüşsündür sen" diye mi düşünüyolar yani ajksdhka
Sosyal ağlarda paylaş

çok büyük geçmiş olsun calimero, babam gençliğinde geçirip çok zor atlatmıştı. o zaman (60'lar başı) tedavisi çok zordu ama bugün çok daha ilerledi bildiğim. acil şifalar.
mulgear6 said:

taa kaç sene önce patilerden birinin yine bi yakınına lazım olmuştu galiba gidip vermiştim

tekrar çok teşekkürler, babam için trombosit vermiştin. :) o da çok zor bulunan bir kan ürünü.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

ulan ben sadece 2 kere verdim bugüne kadar ya. ayıp valla.

bi bu, bi organ bağışı önemli olmalı. hatta ikisinde de şey yapacaksın, eğer organ bağışı için onay verdiysen veya kan veriyorsan yılda 3 kere mesela, senin ihtiyacın olduğunda, listenin en tepesinde sen olacaksın. bölece döngü oluşturacaksın ver-al şeklinde.

organın bir çomara verilirse peki?

discuss
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

esrar damardan alinir mi alinmaz mi bilmiyorum..ama maddeler icin genel kural damardan aliniyorsa olmaz..

olm yolda esrar gorsem tanimam ki ben..

bu arada plaka esrar damar yolu ile de alinabiliyormus..

Ne damarı naptın yakıp tüttürüyorsun yav işte. Damar yoluyla kim niye uğraşsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...