Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ginaly'nin Sigara Bırakma Günlüğü

ginaly

Öne çıkan mesajlar

fenn said:

20 tane sigara 11 tl falan . Tanesi 55 kuruş. Şuradaki muhteşem kar marjını gördükçe boşuna çalışıyoruz diyorum.

kar mi? 90%inin vergi oldugunu biliyorsun di mi?

yani sirkete 11 TLden 1.5 lira kalmiyor. maliyeti reklami dagitimi sunu bunu, satan adamin karini cik, ne kaldi geriye?

ha bence az ama 90% degil 99% vergi olsun, sonra saglik sisteminde verdigi vergiden fazla masraf cikiyor, arastirmasini yapmadim ama bi profesor soylemisti.
Sosyal ağlarda paylaş

hll cinali, devamını getirirsin umarım. zaten şu salak olaya nasıl bi mantıkla başlıyor insanlar onu da anlamak zor. cool gözükmek için düzgün giyin düzgün postüre sahip ol düzgün davran anasını satiim sigaraya ne ihtiyacın var.
mesela uyuşturucu en azından güzel hissettiriyor insanı, o yüzden bi deniim falan diyorsun. ulan sigarayı ilk içtiğinde öksürmekten götün çıkıyor, güzel bi deneyim de değil yani..
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bıraktım bugün yaşam kalitemi yükseltmek adına.

tek tük içmeli dğil ama düz bıraktım. gerçi kaç gündür yarın yokmuş gibi partiliyorum onunda tiksinmesi olabilir şuan hiç canım çekmiyor sdfsd.

nikotin kapıyı çalmaya başladı ama hafiften. kendimi yemeğe falan vurucam sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

sabahları yorgun uyanıyorsanız bırakın direk içmeyi, 100% etkiliyor. hata uyku merkezine de gidin uyku apnesi tespiti için.

abi aynen. 2 gunde farketti direkt. hatta dedim kac senemi verimsiz gecirmisim kafama s.cayim dedim. alarmsiz 8 de kalkmaya basladim. dedim dedim de tekrar basladim. hatta artik ben biraktim ya daha da icmem dedigim an basladim . gardini dusurmeyecekmissin onu gordum.
Sosyal ağlarda paylaş

sigara içip de kendine saygı duyabilen insanları uzaktan hayret ile seyrediyorum. insan kendine daha idiotik ne yapabilir diye düşündüğümde hiçbir şey sigara bağımlılığı kadar çağrışım yapmıyor. alkolik olsam, uyuşturucu bağımlısı olsam hatta olmayan parasıyla iphone bağımlısı olan köylülerden bile olsam kendimi bu kadar küçük görmezdim herhalde.

hele böyle çocuğu olmuşta hala içenler var ya offff içim böyle kıpır kıpır oluyor.

eşim hamileyken annesi sigara içmiş doğduğundan beri etkileri gölgesinde yaşıyor kızcağız.

eşim çocuğuma hamileyken 2017 yılında sigara içecek ha? aman aman. boşanmakla kalmam çocuğu da elinden alırım daha emzirirken. hayatı boyunca bir daha görmemesi için elimden gelen her şeyi de yaparım. bir insan evladına daha kötü bir şey yapamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

ahahah abartma. sigara içmiyorken etkilerini görmek falan kolay oluyor, ama sigara içerken farketmiyorsun bile, su içmek yemek yemek gibi düşün. mallığına başlıyorsun orası su götürmez ama işte sonrası farklı.

horoyin bağımlısı > sigara bağımlısı da süpermiş kardeş dfsdfsdf.

içmeyen için çok mantıksız abi zaten sigara, içmeden de bilemiyorsun işte ne bok olduğunu, geniş geniş yorumlar yapabiliyosun böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Babamın bırakası gelmişti, 25 yıldan sonra 1 günde tak diye bıraktı. Tabi yalandan bi akapunktura falan para verdi o baskıyı hissetmek için asd. 15 yıldır ne içiyor ne arıyor

anneannem de ayni sekilde 20+ sene icip akupunktur ile birakti. bir daha da icmedi. hala sordugumda akupunkturun gercekten yardimci oldugunu soyluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şunlar istisna ama. ben de tak diye bıraktım mesela 2 kere, bu sonuncuda da (artık içmiyorum) azaltarak bıraktım. ama ondan önce kaç kere bırakmayı denedim. ama benden bahsedenler de abi adam 10 yıl içti sonra tak diye bıraktı diyebilir.

yani o bırakma çok da tak diye olmuyor sdf

akupunktur falan her şey denemek gerek tabi. sigara illet ya. nereden ne fayda bulunabiliyorsa denenmeli, ben de duydum akupunktur'un faydasını.
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

ahahah abartma. sigara içmiyorken etkilerini görmek falan kolay oluyor, ama sigara içerken farketmiyorsun bile, su içmek yemek yemek gibi düşün. mallığına başlıyorsun orası su götürmez ama işte sonrası farklı.

içmeyen için çok mantıksız abi zaten sigara, içmeden de bilemiyorsun işte ne bok olduğunu, geniş geniş yorumlar yapabiliyosun böyle.

böyle bir reasoning yok abi. ben yemekten aşırı zevk alıyorum ve doymuyorum mesela. ciddi anlamda doyma hissine sahip değilim. kişisel seviyede rasyonel kaygım olmasa oturur 3 iskender yer üzerine baklavaları dizerim. günüme de tık demeden devam ederim.

bunu yapmak çok basit. param var, imkanım var. düzenimde oturmuş. kimseye kendimi öyle beğendireceğim derdim çok kalmamış. birlikte olduğum insanda melek gibi. 150 kilo olsam sağlığım için olan kaygısı dışında ayı gibi oldun demez.

yapıyor muyum? yapmıyorum. neden, çünkü rasyonel olarak bunun ne kadar zararlı ve sürdürülemez bir şey olduğunun farkındayım. şişko olursam hayatımın nasıl ağzına sıçacağımın ve şişmanlığımın gölgesinde yaşacağımı biliyorum.

sigara içen adamda bunu biliyor. bunun farkındalığını varan adam bırakıyor zaten gençliğinde içtiyse bile. meanwhile çocuğu olduğu zaman bile evde sigara içen insanlar var. elinden çocuğu al, adamı da orada infaz et benim gözümde. anne kısmına hiç girmiyorum bu konularda çok radikal duruşa sahip bir adamım şahsen. hani dile getirsem başım belaya girer :p buradaki arkadaşların rahatsız olacağını da hesaba katarak hiç ses etmiyorum.

eşimin annesi bu konuda inanılmaz üzgün bir insan. onun üzgünlüğünü ve kabullenmiş olduğu cehaletini gördüğüm halde bu konu açılınca böyle ümüğünü sıkıp oracıkta öldüresim geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

+1

hayatında hiç bağımlılık yaşamayan insan anlamıyor işte tayyip gibi takılıyor.

saçmalığına ok, ama bağımlılık bunu da görmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...