Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 30. Hafta | Beşiktaş - Fenerbahçe | 07.05.2017 - 19.00

Holy

Öne çıkan mesajlar

Geldim eve, zerre koymadı garip şekilde mutlu bile oldum resmen.

Aklı başında her adam ŞG'nin ne kadar takıntılı ve kötü olduğunu haftalardır yazıyor da yine körü körüne savunuluyordu. Al sana yine ŞG tarafından verilmiş bir maç daha.

5'e bağlayacağın maçta önce koskoca 45 dakika 1-0'a yattın, sonra da rakibin kendi yarı sahasına gömülmesinde etkili olan adamları çıkartıp rakibi daha da oyuna soktun.

Maçın yarısında skora yatan bir takımın son saniye bal golüyle falan puan kaybetmesi kadar beni keyiflendiren bir şey yok bütün dünyada, tuttuğum takımın başına geldi diye üzülecek değilim. Yenilgiyi bile hakediyorduk.

Tek bir örnek vereceğim, maçı tarafsız izleyen zaten çoğunu gördü de;

Golü atan, 3-4 net pozisyona girip kaçıran ama her dakika oyunun içinde olan; çıkarıldığında oyundan sağ bekten top kapıp uzaklaştırma yapan aktif Aboubakar'ın yerine giren Cenk maç sonu şöyleydi;

https://twitter.com/ibrahim_keten/status/861304532730617861

Başka bir şey demiyorum.

bu adamın takıntıları, kendi oyuncularına nefreti artık baydı. şg'ye saygım her geçen gün azalıyordu ama bugün yaptıklarından sonra tamamen bitti. benim için artık hikmet karaman'dan zerre farkı yok kusura bakmayın.

bu takım bugün şampiyon gibi oynamadı, olamazsa da bana zerre koymayacak. umarım olamaz; başakşehir olur. başka bir diyeceğim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha Bilic'te böyle şampiyonluk vermişti. O Balıkesir ve eskişehir'e üst üste vermiş, sonra takım çökmüştü full çeker buradan korkmayın denirken.

Ben geçen Fener'den 1 alsak halen en yüksek şans bizde diyordum ama bu adam takımın başındayken artık kesin konuşmayacağım bu kadar basit. Çünkü elindeki maçı kendi veriyor takıntıları, mallıkları yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

babel'in pozisyonu penaltı gibi. kırmızı kartlar doğru. beşiktaş tek kale oynadı. fark atabilirdi ama fener balı sdfsfds.

volkan'ın edu ile çarpışması nonda'nın kafası vardı. öyle bi gol yedi valla beşiktaş. şampiyonluğun verildiği an oalbilir.
Sosyal ağlarda paylaş

net penaltı da orada fırat eyyam yaptı. tolgay'ı ilk yarıdan atması gerekiyordu cidden yoksa sdfdsaf

o yüzden pek ses çıkartmıyor bizimkilerde tahminen.

edit:

bu arada emenike net faul yapmış fabri'ye de iş işten geçti. orada zaten o pozisyonu vermeyeceksin normalde hakemin görmemesi de normal. görüp çalamamış olması da normal bana kalırsa.

taraftar her boku sırtında taşıyacağına artık tepki koymalı. pozisyonda en az 3 oyuncunun kabahati var uyuyorlar...
Sosyal ağlarda paylaş

penaltı çok net hasan ali'nin babel'in önüne yatması nasıl bir kafa inanılır gibi değil, alper'in bayağı kasti bir dirseği var en az sarı, tolgay'ın en az bir sarısı olmalıydı ilk 10 dakikada ki kendisinin faulsuz top almayı öğrenmesi lazım acilen, son pozisyonda da faul var fabri'ye. iki net bjk atağını da sarı kart vereceğim diye kesti.

taraftar yeterince tepki koyuyor bu arada ama tek yapabileceği bu, yönetim ses çıkarmadıkça taraftarı tff sallamaz. bizimkiler ikinciliğe düşmeden ses çıkarmayacaklar, o zaman da çok geç olacak başakşehir'i üstte tutar hakemler her türlü o noktadan sonra. gazeteci lincine verilen komik cezalar sonrası ortalık ayağa kalkmalıydı sonraki iki maçta 4-6 puan alırız ne de olsa diye ses çıkarmadılar ama top işte bu belli olmuyor ne olacağı.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Ha Bilic'te böyle şampiyonluk vermişti. O Balıkesir ve eskişehir'e üst üste vermiş, sonra takım çökmüştü full çeker buradan korkmayın denirken.

Ben geçen Fener'den 1 alsak halen en yüksek şans bizde diyordum ama bu adam takımın başındayken artık kesin konuşmayacağım bu kadar basit. Çünkü elindeki maçı kendi veriyor takıntıları, mallıkları yüzünden.

bu adam takımın başındayken, lel

tarihteki bütün yetersizleri savunan (bilic de dahil, bilic'i de çılgınca savunuyordun zamanında) adam gelip ŞG'ye bu adam falan diyor. komik olma.
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi işte biz bunların arkasına sığınmıyoruz, fırat da doğradı. geçen haftalarda da birton aleyhimize, rakibimizin lehine hata oldu ses çıkarmadık.

çıkarılması lazım belki de, ama ülkede ne doğru ki bunu eleştirelim. böyle bir ülkede yaşıyoruz yani. benim zerre şüphem yok, şampiyon olacağız yani ama işte bu ülkede nasıl referandumda diyorduysak %51'e kalırsa hileyle alırlar diye, 1 puana kalırsa olay hileyle alabilirler. aynı hesaba gelebilir. yoksa şu kalan maçlarla bizim şampiyonluğu verme ihtimalimiz çok çok çok düşük ne kadar çirkefe yatarlarsa yatsınlar, yatıyorlar zaten her hafta.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bilic'i ilk sezon savundum, zaman vermek gerek hatalarını düzeltir dedim. düzeltmedi, ikinci sezon ocak ayında dedim bu takım şampiyon olamaz olursa fb ve gs'nin mallığı olur diye. gördük. ben yine ocak'ta bu takım şampiyon olamaz derken bir ton laf yedim. sonra o lafları dizenler oturdular şerefli ikincilik, üçüncülük diye dolanmaya başladılar.

ben kimi nasıl savunduysam hatırlıyorum genellikle; değişen düşüncelerimi de çıkarıp yazıyorum neden vs. oldu diye ki bunları zaten ara ara yazmışım hep aralarda.

inkar etmiyorum çoğu şeyi, postlar duruyor zaten ararsınız görürsünüz çok merak ettiğiniz şeyler varsa.

cenk'i uçta heba eden, hiçbir bok yapmasa bile quaresma'yı prensi olduğu için 90 dakika oynatıp takımın içine eden adamcıyı körü körüne savunacak değilim artık. bu takım 2-3 hafta önce şampiyonluğu garantileyip belki rekor kırabilecek durumdayken bugün geldiği durumda "td'nin aldığı kararlar" rol oynuyorsa bu adamı çıkıp savunmak kadar büyük saçmalık yok.

ha keza lyon maçları olsun, napoli vs. olsun iyi iş yaptığında da çıkıp övdük, savunduk. keşke hep aynı istikrarda olsa ama değil. adamcılık budur, adamının iyi oynadığı ve kendini verdiği kadar başarılısındır bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

2. sayfada da yazdım, Başakşehir şampiyon. Başkanı da İst Bel Başkanı Topbaş'tan sonraki. Siyasi içerikler, Fiko da ses çıkaramaz istese de. Maçı izlemedim, izlemeyeceğim demiştim. Dedemizden kalan takımımızı Aziz Yıldırım bizden kopardı, teyodan farkı yok adamın, maç günü gidip adam tokatlıyor falan, adam kral. Fenerbahçe'yi rezil eden adam olarak tarihe geçti gözümde. Bu maçta da bişeyler olacağını düşünüyordum, planlı programlı işler. Ülke baştan ayağa b.kun içinde, nasıl temizlenir bilmiyorum. Arada kızdırıyoruz birbirimizi de, eskileri özlediğimden, yoksa ülkenin yeni düzeninin hiçbir şeyinden keyif alamaz hale geldim.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

emenike fabri'ye faul yapmıyor abi abartmayın yahu. fabri kendi bile itiraz etmedi. emenike ayısı gerçektne orda faul yapsa fabri 2 metre uçardı.

Hacı abi topa çıkan kaleciye dirsek atıyo daha ne yapsın

Zaten emenike topa bakmıyor direk fabriye gidiyor. Yine de suç bizde kimseye kabahat bulmuyorum. ŞG son haftalarda yaptığı oyuncu değiştirme tercihlerinde hata yapıyor. 70 küsür dk da defansa yardıma gelip top alan adamı çıkartıp götünü kaldıramayan cenk i alıyosun
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

ben bilic'i ilk sezon savundum, zaman vermek gerek hatalarını düzeltir dedim. düzeltmedi, ikinci sezon ocak ayında dedim bu takım şampiyon olamaz olursa fb ve gs'nin mallığı olur diye. gördük. ben yine ocak'ta bu takım şampiyon olamaz derken bir ton laf yedim. sonra o lafları dizenler oturdular şerefli ikincilik, üçüncülük diye dolanmaya başladılar.

ben kimi nasıl savunduysam hatırlıyorum genellikle; değişen düşüncelerimi de çıkarıp yazıyorum neden vs. oldu diye ki bunları zaten ara ara yazmışım hep aralarda.

inkar etmiyorum çoğu şeyi, postlar duruyor zaten ararsınız görürsünüz çok merak ettiğiniz şeyler varsa.

cenk'i uçta heba eden, hiçbir bok yapmasa bile quaresma'yı prensi olduğu için 90 dakika oynatıp takımın içine eden adamcıyı körü körüne savunacak değilim artık. bu takım 2-3 hafta önce şampiyonluğu garantileyip belki rekor kırabilecek durumdayken bugün geldiği durumda "td'nin aldığı kararlar" rol oynuyorsa bu adamı çıkıp savunmak kadar büyük saçmalık yok.

ha keza lyon maçları olsun, napoli vs. olsun iyi iş yaptığında da çıkıp övdük, savunduk. keşke hep aynı istikrarda olsa ama değil. adamcılık budur, adamının iyi oynadığı ve kendini verdiği kadar başarılısındır bu kadar basit.

olm sen iyi adamı iyi zamanında savunup azıcık kötü gitti mi yerin dibine sokuyorsun, nabza göre şerbet veriyorsun. bunun adına da değişerek gelişmek diyorsun.

quaresma şenol güneş'in prensi imiş, lel. quaresma'dan ben nasıl haz etmiyorsam şg de haz etmiyordur eminim. ama oturt bakalım kenara kimi oynatacaksın? adamı küstürmek en kolayı, şg olabilecek en uyumlu şekilde adamları küstürmeden oynatmaya çalışıyor. daha önce de dedim, adamcı olsa tolga'yı oynatırdı. quaresma'yı kesse sanki yerine oynatacak adam var.

sizin aboubakar'ınızı da gördük bugün 20 tane top ezdi yine her zamanki gibi. ama sahanın en kötüleri, quaresma asist yaptığı için, aboubakar da gol attığı için kral olur, çünkü istatistik önemli.

Şenol güneş bu takımın başına gelebilecek en güzel şey. adam pivot santrafor istedi. yönetim almadı. stoper istedi yönetim almadı. kanat istedi babel dışında yönetim almadı. bu sene şampiyon olmasaydı da suç yönetimdeydi, şenol güneş'te değil. başkaları gibi trip atıp oynamıyorum benim dediğimi yapmadınız da demedi. adam gibi, oturdu, bizim görevimiz istemek, yönetim neyi alırsa ona göre top oynatırız dedi ve krallar gibi de oynattı. benim de beğenmediğim yönleri var ama bu benim gözümde adamcılık değil inat meselesi. onu da bu yaştan sonra aşamayacak yapacak bir şey yok. elindeki kadrodan bence maksimum verimi alıyor. hayır cenk şöyle böyle diyorsunuz gören de sanır ki yerine messi var da oynatmıyor. gerizekalı aboubakar var yerinde, zekasız yani bildiğin, o da onu oynatmak yerine cenk'i oynattı. o da standart ortalama bir forvet olduğu için aboubakar'a döndü. quaresma'yı küstürmek en kolayı ama sezon sonuna kadar bu adam bizde, yerine de kimse yok oynayacak. dolayısıyla adamcılıktan değil, yönetimin gerizekalılığından seve seve değil mecburiyetten çekeceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

bu sene bırakmayız şampiyonluğu çok ekstrem durumlar olmazsa ama seneye başakşehir birinci haftadan itibaren çılgın kollanacak. son bir aydaki muhabbetlere kimse ses çıkarmadı kimse iyice cesaretlendiler artık.

bjk'nin yapacağı en iyi şey bu sene şampiyon olup şl'de gidebileceği kadar gidip puan toplayarak sonraki sene ikinci bile olsa ön elemesiz şl vizesi alabilmek. yoksa durumlar çok boktan söyleyim.
Sosyal ağlarda paylaş

yok be abi o işler o kadar kolay değil ya rahat olun. adamlar 2-3 hafta strese girdi gazeteci dövdüler topluca. taraftarları yok, bu sene başarılı olurlarsa seneye onlara karşı da kapanacak anadolu takımları. yatacak olan yatsın, o yatanları zaten biz de yener geçeriz.

bizim salaklığımız işte götümüzün kalkması ve transfer yapmamak. bu takımın iyi bir santrafora ihtiyacı olduğu belli idi değil mi? devre arasında demba alındı, oynamayacağı bilinerek.

takımda iyi bir stoper olsa iyi olurdu değil mi? mitrovic'i saymıyorum, geleceğe yatırım diyerekten, atınç ve ersan alındı.

kanada babel alındı, bir tane daha ihtiyaç var mıydı? bence vardı yine de idare etse de, işte quaresma'ya muhtaç kaldık.

e böyle götümüz kalkarsa, sene sonunda da inebilir, kanser olup şampiyon oluruz.

(ha bir de edit olarak dm lazımdı, atiba'ya helal olsun yarı yolda bırakmadı bizi ama, resmen adama geçen sene olduğu gibi vurduk kırbacı)

yine de oyunumuzda sıkıntı yok. sadece aşırı yüksek sayıda basit hata yapıyoruz. bireysel hatalar bunlar takım hataları değil.

bence hayırlı bile oldu bu durum, en azından yönetim "biz nasıl olsa şampiyon oluyoruz yeaa" diyemez de transfer yaparlar.
Sosyal ağlarda paylaş

zamanında ikinci golü atmazsak olacağı buydu şenol cenk'i aldı zaten maç bitti her zaman aynı şeyler öne geçtiğimiz zaman yedek kulübesinden defansif oyuncular acilen oyuna giriyor sonra saçmalamalar başlıyor büyük maçlarda ki şenol klasiği.şu takıma kimi alırsan al 1-0 öne geçtiğin an necip-gökhan inler-mitrovic gibi oyuncuları alır bu adam oyuna nato kafa nato mermer...
Sosyal ağlarda paylaş

abi almasa da neden almadı diyeceksiniz. otomatik değişiklik olayı benim de sinirimi bozan bir şey, şenol'un bilic'le benzerliği ve en eksik yönü, katılıyorum ama hani bizim kulübe de yıldızlar karması değil ne yazık ki.

bir de bu maçta yanlış hatırlamıyorsam tolgay sakatlanıp çıktı, hani bu maç özelinden konuşursak.
Sosyal ağlarda paylaş

Bayağı uzun olacak, spoiler alırım da isteyen okusun aradan işte. bayağıdır yazmıyordum bu kadar uzun iş güce karışınca wotlar çeyreğe düşmüştü. bu aylık kotamı doldurayım asdfsda

temelde BJK taraftarından yana ne kadar sıkıntı duyuyorsam bilince bürünmüş hali calimero çünkü. total cevap olsun takımla ilgili her düşündüğüme. önemseyen de okusun gerisi gerek yok, ben de dönüp ne yazmışım diye tekrar okumam şahsen asdfasd

calimero said:

olm sen iyi adamı iyi zamanında savunup azıcık kötü gitti mi yerin dibine sokuyorsun, nabza göre şerbet veriyorsun. bunun adına da değişerek gelişmek diyorsun.

Şuna örnek alabilir miyim? Mesela kim iyiyken savundum, kötüyken sırtından hançerledim?

Geçen sene ŞG övmüşümdür mesela doğal yine. Oynattığı oyun olsun vs. ama çok net 4-5 maçta yaptığı hataları eleştirdiğimi de hatırlıyorum. Başka cidden gelmiyor aklıma?

Aksine burada şekilli şukullu oynamıyor diye laf attığınız onca adamı savunmuşluğum var detaylı, destekli şeyler ile. Siz yine ikna olmayıp mainstream sosyal medyacıların peşinden akıyorsunuz bir şey denmiyor.

calimero said:

quaresma şenol güneş'in prensi imiş, lel. quaresma'dan ben nasıl haz etmiyorsam şg de haz etmiyordur eminim. ama oturt bakalım kenara kimi oynatacaksın? adamı küstürmek en kolayı, şg olabilecek en uyumlu şekilde adamları küstürmeden oynatmaya çalışıyor. daha önce de dedim, adamcı olsa tolga'yı oynatırdı. quaresma'yı kesse sanki yerine oynatacak adam var.

Beşiktaş hayır kurumu mu? Beşiktaş ikinci bahar huzur evi mi? Adamı mutlu etmek, huzurunu sağlamak kulübün, TD'nin görevi mi?

Mutlu olsun diye her gece kaşar ekmekle mi besleyelim ne yapalım? O kadar para alıyor çıkıp oynayacak. Oynamıyorsa siktirsin gitsin yani bu kadar basit kimse kimseyi mutlu olacak diye kollayacak değil.

Kim oynarsa oynasın taktiğini sistemini ona göre dizersin oynar. Lyon maçında Quaresma mı vardı da domine ettik? Olmayınca da oluyormuş her seferinde görüyor taraftar ama bi yalana inandırmışsınız kendinizi olmayınca takım olmuyor diye.

Desteği yok bu görüş yok. Quaresma olmayınca gayette oynuyor takım.

He ben full kes demiyorum da, osuruğu bittiğinde 60'dan sonra çek kenara bari takıma enerji kat. Gidip seni ileride tutan adamları çıkarıp Quaresma'yı oyunda tutup 1 kişi eksiğe geçirirsen takımı bu ADAMCILIK'tır.

calimero said:

sizin aboubakar'ınızı da gördük bugün 20 tane top ezdi yine her zamanki gibi. ama sahanın en kötüleri, quaresma asist yaptığı için, aboubakar da gol attığı için kral olur, çünkü istatistik önemli.

Bizim Aboubakar oyundayken BJK'nin rakip yarı sahada ortalamanın üstünde %66 daha fazla topla oynadığı, Cenk ileride tek iken ortalamanın %6 altında topla oynadığı bugün maçtan önce açıklandı MatchStudy de.

Al sana istatistik.

O yerden yere vurduğun Aboubakar'ın son 10 maçta 9 gole direkt katkısı var.

O Aboubakar bugün oyundan alındığında bile sağ beke yardıma gelip top kapıp ileri gönderdi. QRAL CENK oyuna sonradan girmesine rağmen götünü kaldıramadı diye gol yerken bu adam savunmaya bile yardıma geliyor.

Birileri, bazı gruplar bu adam BJK'ye atılmış kazık diye ortalarda ağlıyor ve sürekli adama karşı politika yürütüyor diye adama düşman bir kesim var.

1- BU ADAMIN BEYNİ USTA BİR GOLCU KADAR ÇALIŞSA BJK'YE SOL TAŞŞAĞINI ALAMAZSINIZ. BU HALİYLE BİLE OPSİYONU PEŞİN 10 MİLYON EURO.

2- BU ADAM BAHSEDİLDİĞİ KADAR ÇÖP OLSA LİGDE SADECE 7 KERE 11 BAŞLAMASINA RAĞMEN 115 DAKİKADA BİR SKORA KATKI SAĞLAYIP, BU DALDA LİGİN AKTİF GOL KRALI VAGNER LOVE'DAN (110 dakikaya skor katkısı) SONRA İKİNCİSİ OLAMAZDI.

Şu Aboubakar boktan adam takıntısı desteksiz, tamamen hırslanmaya bağlı bir şey başka bir şey değil. Kaçırdığında ben de çıldırıyorum, ayrı konu ama şu var ki bu adamın şuan başarısız gözükmesinin tek sebebi geçen sene bu takımda Gomez'in olması başka bir şey değil.

Gomez lig bittiğinde 85 dakikada bir skora katkı verme istatistiği ile oynuyordu. Ligde Alex'in double attığı yıldan sonra yanılmıyorsam bunu yakalayabilen tek isimdi.

Onunla kıyaslarsan kimseyi beğenmezsin. Yapacak bir şey yok. Realist yaklaştığında Abou'ya bu kadar çöp demek desteksiz, bilgisizlik kusura bakma hacı.

calimero said:

adam pivot santrafor istedi. yönetim almadı. stoper istedi yönetim almadı. kanat istedi babel dışında yönetim almadı. adam gibi, oturdu, bizim görevimiz istemek, yönetim neyi alırsa ona göre top oynatırız dedielindeki kadrodan bence maksimum verimi alıyor. o da standart ortalama bir forvet olduğu için aboubakar'a döndü.

boldlara cevap vereyim.

pivot forvet istedi, almadı eyvallah bunu ben de çok eleştirdim. hoca istiyorsa alacaksın. aboubakar yine al ama hobi olarak al.

bunun dışında dedin ki;

adam gibi, oturdu, bizim görevimiz istemek, yönetim neyi alırsa ona göre top oynatırız dedi

o zaman çıkıp pivot forvet yokmuş gibi bir sistem kuracaksın. elindekini ona göre kullanacaksın. cenk'ten pivot forvet yaratacağım diye verimli adamları bitirmeyeceksin.

ortada pivot forvet varmış gibi uzun topla, kenar ortaları ile pivot işleri yapamayan forvetleri beslemeye yönelik bir sistem yerine pas istasyonlu bir oyuna geçeceksin.

BJK bu sene uzun top dışında neyi oynadı, neyi denedi?

Bu senenin en keyifli 3-4 performansında takım hep geçen seneki gibi oynadı diye, ekstra pas istasyonlu oyunlar oynadı ve Ozzy falan ekstra iş yaptı diye güzel gözüktü.

Ya bugün bile uzun toptan başka bir şey yapmadık. Solda HASAN ALİ KALDIRIM vardı, sağ ayağı ampute olan. İlk yarı ilk kez 35 falandı işte sanırım Quaresma hazretlerine top göndermek yerine oraya gönderildi ve penaltı pozisyonu oldu çalınmadı.

Hayır bari Quaresma efendiyi sola koysaydı takım oradan oynasaydı. En azından daha fazla net pozisyona girerdin. Çünkü hazreti yerine adam olmayan Quaresma ikinci yarı Hasan Ali Kaldırım'ı bile geçemedi doğru düzgün, ezildi kaldı. (Ki ben HAK'ı da temelde severim. o başka konu.)

----

stoper istediler almadılar. Aldılar. Mitrovic balon değil. Napoli'nin elinden aldık bu adamı, yıllık ücretini onlardan fazla verip. bu adam hırvatistan da şuan geleceğin corluka'sı falan olarak görülüyor.

efendi şenol ama bunu da beğenmediği için oynatmıyor. neymiş efendim hata yapıyormuş. marcelo, atınç, tosic'in sonsuz hata hakkı var maç başına 1.5 stoper hatasından gol üst bahsi açılsa milleti zengin ederiz ama hot prospect'e güven duymuyor.

ha sorsan şenol güneş genç oyuncu tillahı, yetiştiricinin allahı. onun da yalan olduğu bana kalırsa 2 senedir ortaya çıktı. bunu da hep yazdım, laf yedim yine. elinde genç kadro olunca başka şansı yok diye oynatıyormuş resmen başka bir şey değil.

hadi mitrovic'te çöp, twitterdaki kanaat önderlerinin menejer arkadaşı falan getirtmedi kulübe diye boktan oyuncu onu da geçtim;

----

+ tek konu var. kadrodan maksimumu alıyor performans olarak ona bir lafım yok. Ama bu kadronun maksimumu şuan halı sahada düzensiz oynayan adamların maksimumundan başka bir şey değil. Şu BJK kadrosu için bu lig o kadar basit bir lig ki bu takım geçen seneki düzende oynasa geçen ay falan şampiyonluğunu ilan ederdi. Kadro tahminen 2010 Fener kadrosundan sonra falan ligin en iyi ve "neredeyse" defosuz kadrosu.

Burada önemli nokta; pek bilinmez ama.

Marcelo aşırı kavgacı ve sorunlu bir tiptir. Şimdiye kadar seviye atlayamamasındaki iki sebep konsantrasyon eksikliği ve takım arkadaşlarıyla geçinememesi olarak gösteriliyor ki bu adamı dengede tutuyor.

Oğuzhan'a rol model oluyor. En kötü performansında bile bir şekilde iş yapmasını sağlıyor ki kaptan olduktan sonra verdiği savunma katkısı Oğuzhan'ın muazzam, kusursuza yakın bence. Harbi Maestro ki millet asist yapmıyor, gol atamıyor diye ona da çöp diyor.

daha daha sayarsın. ama işte teknik yanı o kadar zayıf ve takıntılarla dolu ki insanları mutlu ederek kalitenden öteye gidemezsin.

senin çeyrek kalitendeki başakşehir her rakibe özel taktik ve disiplin ile çıktığı için bugün şampiyonluğa oynuyor. disiplini 90'da bile kaybetmediği için son dakikada bile gol bulup yarışı takip ediyor.

---

cenk standart ortalama diye aboubakar'a döndü dedin. yani aboubakar'ın ortalama üstü adam olduğunu kabul ediyorsun. e o zaman sorun ne? takıntı mı?

---

kanat istedi, sadece babel'i aldılar dedin. madem 1'den fazla kanada ihtiyacın vardı olcay'ı niye gönderdin. hadi olcay kendi gitmek istedi hoca ile görüştü ekstra lazım niye demedin. hadi ekstra lazım değildi, eldekiler yeter dedin aras niye hiç oynamıyor. hadi o da kötü, alternatif niye yaratamadın? FT'nin kanat yokken Sneijder'i sol kanatta oynatıp verim alması vs. benim dün gibi aklımda. Yapan yapıyor yani. Sen alternatif bile yaratamıyorsun takıntılarından ötürü takıma ama sorsan hocanın suçu yok.

Bugün Chelsea'nin sağ kanat oyuncusu 1 yıldır kanata evrilen Willian ya, adam bütün kariyerini defansif orta saha ve box-to-box oynayarak geçirmiş adam.

Ya en temeli Adriano sola koy, arkasına Beck yok. Ne kadar zararlı çıkabilirsin ya? denedin ve başarılı olduğunu da gördün mesela 2-3 kez bunu. ileride kesmemek için quaresma'yı şunu bile yapamıyor çünkü adriano ileri gitti mi tek opsiyon quaresma'nın devre dışı kalması oluyor.

====

ŞG ile ilgili çok eleştirilecek şey var. Ben bu sene sadece teknik olarak eleştirdim ve çoğunda da haklı çıktığım ortaya çıktı mı? Çıktı.

Avrupa maçlarında bile bir tık istikrarlı olsa mesela çok daha farklı olabilirdi. Ben ona da bir şey diyemiyorum çünkü hocalık tecrübesini teknik olarak da çok fazla konuşturdu Avrupada inkar edemem. Burada mesela Lyon maçlarında çıkıp övdüm mü? Övdüm. Ha kötüledim mi de? Evet mesela ilk maç Lyon'u silkeleyen takımı yapan da ŞG'di ikinci yarı 70 sonrası kontrolü veren de ŞG'ydi vs... neyse.

ŞG'yi takımı bir arada tutup, verim aldığı için hiçbir zaman eleştirmedim; eleştirmem. Öğretmen olarak çok iyi bir hoca, eminim çok iyi bir insan ama bu yetmiyor.

Olay dar kadrodan çıkınca ne kadar verimsiz olduğu gözüktü. Elindeki bütün olumlu opsiyonları harcadı.

Gökhan İnler'i bile kullanmıyor takıntısından. Aras'a şans bile tanımıyor adam akıllı. Hadi onun halini vs. ben de çok beğenmedim haklı ama bi dene. Quaresma'dan ne kadar kötü olabilir.

Neyse bu kadar. Daha uzunca yazmam bu kadar değerini bilin sdafasd

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...