Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlendim

fede

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

eşinin çalışıyor ve gelir durumunun senden iyi olması.
ya da senin sigortalı bi işte olmaman ve mal varlıgını bosanmadan once kankana vermen.
Çocuga zaten verirsin ya.
Flassh said:

bosanınca nafaka ve para vermemenin yolu yordamı var mı? mutlaka vardır yani. aptal olmamak lazım

esinden sonra kankan da bi seni duzeltsin diye :D
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

eşinin çalışıyor ve gelir durumunun senden iyi olması.
ya da senin sigortalı bi işte olmaman ve mal varlıgını bosanmadan once kankana vermen.
Çocuga zaten verirsin ya.
Flassh said:

bosanınca nafaka ve para vermemenin yolu yordamı var mı? mutlaka vardır yani. aptal olmamak lazım

yenge gelip cigerinden sisler seni dostum verme boyle tavsiyeler burada
Sosyal ağlarda paylaş

çocuk yapmayanların evlenme motivasyonu ne o zaman onu öğrenelim:

-tamam toplum tarafından onaylanıyorsun
-legalize olmuş seks yapıyorsun(veya yapma ihtimali oluşuyor) aka mahallesi baskısı dispersed
-hayati kararlarda söz sahibi olabiliyorsun

başka bir pragmatik faydası var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

mahallesi baskısı dispersed

Tek neden bu.

Neredeyse 4 yıldır evliyim. Evlenmeden önce de 3 yıldan biraz daha fazladır eşimle birlikte yaşıyorduk. Evli değilsen ve beraber yaşıyorsan, ailene anlatmak dert, ev sahibine anlatmak dert, komşulara anlatmak dert, 40+ yaşındaki arkadaşlarına anlatmak dert...

Evlilik = Para karşılığında millete laf anlatmak zorunda kalmamak.

Evlilik "kurumu"nun bu derece kutsal sayılmadığı bir ülkede yaşıyor olsaydım evlenmezdim de. Gereksiz masraf...
Sosyal ağlarda paylaş

alt, orta ve orta üst gelirlinin problemi bu detaylar. üst gelir olarak ( yani üst gelir dediğime bakmayın, beyaz yakanın üst geliri ) ayda eve 40-50K arası mayış giriyorsa, eve senede bir iki imama getirip birbirleriyle bile nikah kıydırabilirsiniz.

bizim memlekette çok güzel eziliyor para ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Frantic said:

mahallesi baskısı dispersed

Tek neden bu.

Neredeyse 4 yıldır evliyim. Evlenmeden önce de 3 yıldan biraz daha fazladır eşimle birlikte yaşıyorduk. Evli değilsen ve beraber yaşıyorsan, ailene anlatmak dert, ev sahibine anlatmak dert, komşulara anlatmak dert, 40+ yaşındaki arkadaşlarına anlatmak dert...

Evlilik = Para karşılığında millete laf anlatmak zorunda kalmamak.

Evlilik "kurumu"nun bu derece kutsal sayılmadığı bir ülkede yaşıyor olsaydım evlenmezdim de. Gereksiz masraf...

Ay aynısını yaşıyorum.

Evleniyorum ben de 2-3 aya, öncesi senin evlilik öncenle aynı.

Sürekli beyaz yalanlar, beraber yaşamıyormuş gibi pozlar vs.

Bıktırıyor bir yerden sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet mantikli bir birlesme olmus. Keriz gibi her seyin en iyisi en yenisi mottosuyla masraf yapmaya gerek yok.

Unmarried couple olayi gayet saglikli aslinda. Kagit uzerinde, hakli olarak yakindiginiz embesil sorulardan kurtulmak icin evlenmek, evliligin maddi+manevi hasar potansiyelinden buyuk degil. Ama pratikte baska kayiplatin oluyor. Kadina " evlenememis" erkege ise "tehlike" etiketi yapisiyor.

Neyse dayanin cocuklar 10 sene daha. Apsrtman iliskileri bile dijitallestigi icin asacaz bu durumlari da sdg

Gezideki gibi hizlica bir araya gelebilcegimiz uygulamalarla lokal olarak adam dovme birimlerimixi kuracaz. Buraya kavgaya cagrilabilcek arladaslarinjzi etiketleyebilirsinjz.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Biz biri 3 sene önce, biri 5 sene önce döşenmiş iki evin beyaz eşya ve mobilyalarını birleştirip voltran oluşturduk.

3-5 eksik kalmıştı, onları da allahtan şu kur frenzy den önce halletmiştik.

Sıfırdan alacaklara allah kolaylık versin.

Ama şimdi senin 5 sene önce kazandığın parayla şuan kazandığın para aynı değil. Aynı mı?

Alım gücü değişmemiştir ki. Yine aynı hayvani rakamlar değil miydi
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Biz biri 3 sene önce, biri 5 sene önce döşenmiş iki evin beyaz eşya ve mobilyalarını birleştirip voltran oluşturduk.

3-5 eksik kalmıştı, onları da allahtan şu kur frenzy den önce halletmiştik.

Sıfırdan alacaklara allah kolaylık versin.

hanim yakinda sikinti cikartir.. sunu degistirelim bunu degistirelim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...