Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdışı iPhone almayın

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Dark_Soul said:

Kronik iphone 6 plus dokunmatik sorunu için , telefon + 2000tl isteyip karşılığında sıfır olmayan ve dokunmatik sorunu bulunmayan yenilenmiş cihaz vermeyi teklif ettiler. Zieee çekip 50 tl'ye iphonu açmak için gerekli alet edavatı aldık , dokunmatik yongası ile ekran arasında kalan boşluğa 1. nesil sim kart genişliğinde herhangi birşey yerleştirince sorun düzeldi.
yine kazık yemişsin
1 dolar o alet edevat 50 vermişsin. neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

3 gün önce akasya apple'a cihaz değişimi için iphone 6 plus'ı götürdüm.Yeni yasa nedeniyle ücretli de olsa cihaz değişimi yapamayacaklarını söylediler.Ancak yurtdışına gittiğimde değiştirebilicem telefonu sırf bu yüzden Samsung 7 edge aldım dün.Abi tam 3 kere ekran değiştirdim Iphone'da ve telefona verdiğim paranın yarısı kadar ekrana para verdim.Bir de şimdi cihaz değişimi girdi bi tarafıma.Neyse değiştirdiğim gibi sıfır şekilde satacağım telefonu
Sosyal ağlarda paylaş

Asriel said:

3 gün önce akasya apple'a cihaz değişimi için iphone 6 plus'ı götürdüm.Yeni yasa nedeniyle ücretli de olsa cihaz değişimi yapamayacaklarını söylediler.Ancak yurtdışına gittiğimde değiştirebilicem telefonu sırf bu yüzden Samsung 7 edge aldım dün.Abi tam 3 kere ekran değiştirdim Iphone'da ve telefona verdiğim paranın yarısı kadar ekrana para verdim.Bir de şimdi cihaz değişimi girdi bi tarafıma.Neyse değiştirdiğim gibi sıfır şekilde satacağım telefonu

aynen bende dün gittim zorluya. yeni çıkan yasa sebebiyle yurtdışından alınan telefonları ücretiyle olsa dahi değiştiremiyorlarmış. telefon elimde kaldı.

bana akıl verin. garantisiz yamulmuş, ekranı çatlak, bataryası ve şarj girişi bozuk 64 gb iphone 6 ile ne yapabilirim. tamir ettirsem ne kadara çıkar aşağı yukarı ?
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

apple'a yazsana abi, değiştiremiyorlarsa da ona göre bi çözüm bulmalılar. parasıyla da olsa problemini çözecek bir şey önerebilmeliler.

apple sayfasından seri numaranı kontrol edince garanti durumu ne gözüküyor?

çıkan bu
http://i.hizliresim.com/7qN2qv.png

adamın dediği son çıkan yasa sebebiyle hiç bir yetkili apple servisinden hizmet alamazsınız. bunun üzerine sordum bende ücreti karşılığında da yaptıramıyor muyuz diye, yok, 3. parti teknik servisler size yardımcı olabilir fln dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

ekşide biri yazmış
https://eksisozluk.com/yurtdisi-apple-urunlerinin-garanti-iptali--5317722?p=7

bugün söz konusu düzenlemeye bir düzenleme daha geldi. yurtdışından cihaz alan apple sahiplerine duyurulur.

türkiye dışından alınan ve değiştirilen cihazlara sahip olan türk vatandaşları türkiye'de yine cihazlarını yetkili servislerde işleme sokabilecekler. geçmişten farklı olarak yalnızca türk kimliğine sahip kişiler bunu yapabilecek.

yurtdışından gelen ve türk vatandaşlığı bulunmayan kişiler ise yine türkiye'de yetkili servislerde işlem yapamayacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

ekşide biri yazmış
https://eksisozluk.com/yurtdisi-apple-urunlerinin-garanti-iptali--5317722?p=7

bugün söz konusu düzenlemeye bir düzenleme daha geldi. yurtdışından cihaz alan apple sahiplerine duyurulur.

türkiye dışından alınan ve değiştirilen cihazlara sahip olan türk vatandaşları türkiye'de yine cihazlarını yetkili servislerde işleme sokabilecekler. geçmişten farklı olarak yalnızca türk kimliğine sahip kişiler bunu yapabilecek.

yurtdışından gelen ve türk vatandaşlığı bulunmayan kişiler ise yine türkiye'de yetkili servislerde işlem yapamayacaklar.

doğruymuş bu olay. sohbete bağlandım apple sitesinden onay aldım. peşinden de randevu aldım. o diilde ben geçen hafta 1 gün sonraya alsaymışım randevumu problem yaşamayacakmışım meh.
Sosyal ağlarda paylaş

app store benim tarak geçiyor arkadaşş.

Dün tekrar geri çevirildim çıkan yasa mı yürürlük mü kanun mu artık neyse app store'lar için değilde yetkili servisler için geçerliymiş app store'lar yardımcı olamıyormuş.

yazışmalarımda "Yetkili servis veya Apple Store üzerinden servis görebilir cihazınız." böyle bir cümle kurmalarına rağmen nah çektiler tekrar :/ şehir dışından fln gelsen kafayı yerdim heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...