Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quake Champions

Tridz

Öne çıkan mesajlar

Abi demek ki değişmesi lazım. Bence "çok az" değiştirerek mekanikleri gayet yine orijinaline yakın bir şey çıkarmışlar ortaya. Quake Live 2010'da çıkmış, şu an oynayan 500 kişi maks var online. Tutmuyor demek ki eskisi gibi hardcore olunca. Sonuçta senden benden değil, 14-18 arasındakilerden oyuncuya ihtiyaçları var. MMO'ların eskisi gibi yukarıda olmaması ve MOBA'ların patlaması da bu yüzden. Ama yine yapabilecekleri kadar az yapmışlar bence yenilikleri. İyi bir oyuncu sayısına ulaşmaları için şart bu yani artık 2017'de.
Sosyal ağlarda paylaş

ben survey doldurdum valla, tank hero'nun zor öldüğünü falan yazdım. mesela invis olan hero saçma sapan. sadece invis de olmuyor, invul oluyor aynı zamanda. hani bari invisken şansa vurabilsek falan. quake mekaniğine fazla aykırı. sen hoplamışsın zıplamışsın, karşıdaki kişiye karşı avantajını sağlamışsın, tam killing blow atacaksın, adam F'ye basıyor hop hem görünmez hem invul. çaresizce target değiştiriyosun ama zaten combattan yeni çıktığın için yaralı haline biri gelip final blow çakıyor. harcadığın saniyeler gitti boşa. bunun neresi quake?
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

ben survey doldurdum valla, tank hero'nun zor öldüğünü falan yazdım. mesela invis olan hero saçma sapan. sadece invis de olmuyor, invul oluyor aynı zamanda. hani bari invisken şansa vurabilsek falan. quake mekaniğine fazla aykırı. sen hoplamışsın zıplamışsın, karşıdaki kişiye karşı avantajını sağlamışsın, tam killing blow atacaksın, adam F'ye basıyor hop hem görünmez hem invul. çaresizce target değiştiriyosun ama zaten combattan yeni çıktığın için yaralı haline biri gelip final blow çakıyor. harcadığın saniyeler gitti boşa. bunun neresi quake?

buff/nerf gelecek zaten ben de yarım saat doldurdum o surveyi. istemiyorsan değişmesini, Quake Live var 7 senedir Steam'de, tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben champion olayına %100 karşı değilim ama game changer şeylerin de çok olmaması gerekiyor, işte örneğini verdiğim gibi invis olup kaçmak nedir quake'de ya? mesela visor duvar arkasından görüyor, imba gibi gelse de hiç de aman aman bi etkisi yok. veya sorlagdı galiba, arkasında poison cloud gibi bişey bırakıyor, içine girince degeneration yiyosun falan. sonra o tank hero'su, reinhardt gibi charge yapıyor, yakalarsa insta-kill, ama charge'ı kontrolü zor, yine çok game changing değil. ama invis+invul NOPE.

bi de benim genelde oynadığım champ Anarki, o da full health basıyor. ben bu champi hızlı olması bakımından sevdim ama full health basması biraz gıcık edici sanırım dışarıdan. yine de hepi topu 75 hp'si var zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

direct 100dmg herzamanki

oyunun problemi yeni akımdan birşeyler almaya çalışırken fundamental özelliklerinden biraz çelme yemesi.
scalebearer misal speed 280di oynanmıyordu mecbur 300e çektiler, visor ile aynı.

abilityler cok hafif, nyxin invisi haric sıkıntı yaratan yada sırıtan hiçbirşey yok. visorın wallhack bile 2 sn sürüyor.

klasik quake yapamıyorlar millet gelmiycek yoksa, bu class speed limitlerini o yüzden güzel ayarlamaları lazım. cok az aircontroll lazım bazı herolara ql daki gibi.
duel round sistemi koydular, 3kill alan roundu alıyor, buda millet yeni gelenleri 40-0 şapa oturtmasın diye gene başka bi acıklaması yok.

netcode cok problemli. oyuna giriş cıkış loadingler vs hantal.

f2p oldugu icinde heroları 24 saatligine kiralama olayı koymuşlar (satın almayanlar icin) 1 hero parası 2 maçta cıkıyor.

şimdilik patates oyun ama bu hafta yeni mod gelcek. hiç olmadı oyun free açar oynar 2dk cıkarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yapmayın karşılaştırılcak oyunda degiller , üretici firmaların kapasiteside orantısız. bethesda gitti sabera verdi oyunu ucuzdan yaptırıyor, ne dota nede csgo gibi bi hype asla olmaz.
şu sistem olsun olmasın ben zaetn başarılı olabilecegine inanmıyorum arenafpslerin şu saatten sonra, ability-herolardan cok daha fazla yenilik gerekiyor.
1 heroyu rentlemek 2 maç dedigim gibi, 40 üstü frag yaptıgımda 4k ya yakın puan verdi. hiç olmasın bende isterdim ama şu halide gamekiller degil.

oyun adam gibi olsa zaten bi kere veririm parasını ugraşmam bunlarla hiç
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Daesu said:

bana kutudan cıktı misal
isteyenler satın alsın (oyunu) full unlock icin olayı var. senin dedigin olursa nerden para kazanıcaklar

sene 2017 abi. Dota nerden para kazanıyor?

abi dota ile mi kıyaslıyorsunuz gerçekten. lol de heroyu parayla satıyor hots da mesela. dota 2'nin satması zaten kendi kuyusunu kazması olurdu, dota 2 çıktığında çok yavaş geçti oyuncular dota'dan dota 2'ye. geçiş süreci tamamen herolar ücretsiz olduğu için bir nebze kolay oldu. lol her şekilde daha fazla oynana ve daha fazla kar getiren bir oyun ve parayla satıyor.

kaldı ki dediğim gibi, artık bu tür kar getiren online oyunların yaş kitlesi acayip genç. dota 2'de bile internationalı kazanan takımın midi 16 yaşındaydı lol. fpsler böyle değil ama hatta mmolar hiç değil. mmo>fps>moba şeklinde yaş ortalamaları ve en çok para kazandıran mobalar şu anda.

dolayısı ile bu adamlar hedef kitlesini bu genç kitleye yöneltmek zorunda, yoksa batar giderler.

"abi mmo yok" dememizin sebebi de bu. geliştiriciler fark ettiler ki fps veya mmo gibi daha fazla para harcanması gereken daha detaylı ve büyük yapımlar yerine f2p mobalar ile çok daha fazla para kazanabiliyorlar kitle çok fazla çünkü. bu kitleye satmak için de biraz yumuşatmaları lazım. hero unlock olayı da oyun bu kitleye ulaştığında problem olacak bir şey değil. alırlar babalarının kartları skindir herodur çatır çutur alırlar ne olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

abi yapmayın karşılaştırılcak oyunda degiller , üretici firmaların kapasiteside orantısız. bethesda gitti sabera verdi oyunu ucuzdan yaptırıyor, ne dota nede csgo gibi bi hype asla olmaz.
şu sistem olsun olmasın ben zaetn başarılı olabilecegine inanmıyorum arenafpslerin şu saatten sonra, ability-herolardan cok daha fazla yenilik gerekiyor.
1 heroyu rentlemek 2 maç dedigim gibi, 40 üstü frag yaptıgımda 4k ya yakın puan verdi. hiç olmasın bende isterdim ama şu halide gamekiller degil.

oyun adam gibi olsa zaten bi kere veririm parasını ugraşmam bunlarla hiç

ya abi şu hissiyat çok leş bak, ben oyuna giriyorum, x herosuyla oynamak istiyorum mesela. ama o hero açık değil. o heroyu oynayabilmek için 2-3 kere istemediğim bi heroyla oynamak saçma. ha sonra istediğim heroyu alınca en fazla 2 oyun daha atıp çıkıcam zaten. sonra ertesi gün hero gene gidicek.

hani herolar 5 lira 10 lira falan olursa neyse dicem. en azından 1-2 tane perma unlocklarsın, sonra rentlersin diğerlerini kafası olabilir. ama boku çıkarılmaya da çok müsait bi iş. yeni hero gelir, başlarda imba olur, herkes rentler purchaseler, kanser eder vs. bi de muhtemelen en az 15 euro falan olucak 1 hero.
Sosyal ağlarda paylaş

rail olayı şölei netcode sıkıntısı var birde extradan hitboxlar kare dikdörtgen formlarda degil, model neyse hitbox o şekilde yaptık dediler (anarki hoverboard gibi şeyler hariç)

adamın bacak arasından vurdunmu geciyo gidiyor yani.

roket olayıda oyun serverside oldugu icinmiş, clienta çevircekler el mahkum. rj timing sıcmış durumda o yüzden
Sosyal ağlarda paylaş

hissiyat quake zaten, o konuda sıkıntısı yok
qw-q2-q3 hatta ql bunların hepsi movement-gunfeel-map control hepsi birbirinden farklıydı ama yok abi bu quake degil demiyordun. buda farklı hepsinden.

hiçbiri bi qw-cpm degil tabi lel

şurdan direk key alabiliyosunuz artık

https://quake.bethesda.net/en/signup
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...