Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Acer XZ350CUbmijphz 35" 4ms WQHD Curved 144 Hz Oyuncu Monitör

akirafes

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

rot'u gereksiz bufflamayı bırakıp akirafes dönemine geçiş yaptık herhalde.

ürün saçma ötesi.

35" de gaming olmaz zaten, saçma ötesi bir ratiosu var.
1080p olması ayrı bir komiklik o ebatta.
buna 2200 lira verene kadar gidip düzgün 1400p 144hz gaming monitorü alırsınız.

rotu hiçbir yerde baflamadım. adam çirkinleşene kadar gecikmelerini eksiklerini tatlı bir dille tekrarlıyordum. ayrıca akirafes tedarikçi değil.

insanların ihtiyaçları neymiş zevkleri neymiş bakmadan kendi alışkanlıklarına göre olan şeyleri genel geçermiş gibi yorumlayıp "komik, saçma" demek pek de objektif değil.

single oyunlarda immersion için, bazı multi oyunlarda ekstra field of view için UW ekranlardan vazgeçmem artık. birçok oyun da destekliyor. 1080 olmasına gelince, zaten piksel seçmek için kamburlaşıp monitöre giren bir yapım var, onun yerine daha rahat görebiliyorum. kimine 1080 yeter, kimisi 1440 ister, kimi 4k ister.

ayrıca izlediğim her şeyi pcde izleyen bir adamım ben, bluray ripler falan hep 21:9 artık. o da monitörün gaming dışındaki kullanımı için, kimisi sadece oyun oynar kimisi netflix abanır falan. DAW programlarımda da daha fazla timeline görmemi sağlıyor kayıt editlerken.

amazon fiyatı 650 dolar tr fiyatı 3k olan monitör için 2200 gayet de düşünülebilir fiyat.

>>bunu diyen adam TN panele ekim ayında 2200tl verdi

diyip tek satır goygoyu da yapabilirdim ama sen araştırırken tavsiye ettiğim ve çok beğenerek aldığın bir monitör kullanıyorsun ve ihtiyacını görüyor, hatta TN olması responsive olması aradığın şey.

o yüzden nereden kaptığını bilmediğim şahsi nefretini bir kenara koy ve git plazanın altındaki kahveciden etiyopya roast latteni içip sakinleşip, uzlaşmacı bir mizaçta cevap yaz. aksi takdirde olacaklardan sorumlu değilim...
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ürün saçma ötesi.

Zaten 35" klasik olduğunu iddia etmiyor, UW diye geçiyor bunlar. Ne için kullandığına göre değişir. Hadi 1080-1440 ayrımına ben de biraz katılabilirim de ratiodan girmek biraz cehalet baltası olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

ne nefreti abi asdasd

rot'un satış yaptığı başlıkta adamdan çok mesajın vardı. online destek gibiydin maşallah. haftada 3 defa uplıyordun. şimdi akirafesten bir şeyler aldın ürün çok iyi, fiyat çok iyi falan diye burada başlamışsın.

o ratio ile gaming olmaz tekrar söylüyorum. 1080p'de 35" komikliğini geçtim çoğu indie oyunların çoğunda 21:9 desteği yok zaten. ekranın kenarları siyah olarak oynarsın "immersion" yaşarsın.

"çoğu" - "bazı" gibi şeyler için monitöre 2200 lira verilmez. o fiyata seninde dediğin gibi bana tavsiye ettiğin canavar gibi 2k 144hz monitorler var. immersion'ı dibine kadar hissedersiniz. eğer 35" olsun high aspect olsun diyorsanız o zaman kesenin ağzını açacaksınız senin aldığın gibi resolution'ı yüksek bir şey alacaksınız.

ürünün kötü olması bu arada akirafes'e falan yaptığım bir eleştiri değil, bence acer saçmalamış. zaten ondan sonunda shaduıasdhıuash yazmışlar.

"kim alacak lan bunu xz350cuashıudahdas"

şu ürün kimin ne ihtiyacına karşılık veriyor tam olarak? hani tercih desen anlarım. yüksek inch, ratio olsun ama param yok 1080p olsun diyene denk geliyor sadece. ihtiyaç özelinde her kırılımda daha ucuza daha iyi ürünler var. ondan ürünü bufflamaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

bingildak said:

ürün saçma ötesi.

Zaten 35" klasik olduğunu iddia etmiyor, UW diye geçiyor bunlar. Ne için kullandığına göre değişir. Hadi 1080-1440 ayrımına ben de biraz katılabilirim de ratiodan girmek biraz cehalet baltası olmuş.

sana göre cehalet
bana göre sektörün gerçeği

indie oyunu siyah şeritlerle oynadıktan sonra adını ne koymak istiyorsan koy
Sosyal ağlarda paylaş

Indie oyun oynamayan, UW destekleyen FPS'lere sarmış, video ve müzik editle uğraşan, monitöre 6k vermeyecek bir adamsan süper bir tercih mesela. "Ne için kullandığına göre değişir" cümlesinin neresini anlamadın tam olarak?

Şu "son cevap benim olacak, oturtucam fesleğeni" çocuk kafasından çıkın ya koca koca adamlar. "Haklısın abi bana göre değil, başkasına göre olabilir" de geç. İşiniz gücünüz cadı avı.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Indie oyun oynamayan, UW destekleyen FPS'lere sarmış, video ve müzik editle uğraşan, monitöre 6k vermeyecek bir adamsan süper bir tercih mesela. "Ne için kullandığına göre değişir" cümlesinin neresini anlamadın tam olarak?

Şu "son cevap benim olacak, oturtucam fesleğeni" çocuk kafasından çıkın ya koca koca adamlar. "Haklısın abi bana göre değil, başkasına göre olabilir" de geç. İşiniz gücünüz cadı avı.

elindeki suyu bırak ve yavaşça ayının kıllı kollarına sırnaş ve rahatla deli oğlan.

ne kullandığına göre değişir noktasında ben zaten yorumumu yazdım. senin yazdığın ilk cümle nereden bilmiyorum ama ona hitaben bir şey yazmadım zaten.

"indie oyun oynamayan"
"uw destekleyen fps oynayan"

falan götünüzden element uyduruyorsunuz sırf forumda saçmalamak adına. kırılımlara rush. "ben indie oyun oynamıyorum canım, sadece uw destekleyen fps oyunlardayım ;)"

içi boş tartışmalara giren sensin ondan sonra son laf falan boş boş konuşuyorsun. ben ürün özelinde girdim konuya. "bana göre" sinde de değilim, genel kullanım tiplerine göre yorumladım. senin gibi ileri segmentlere daha alışamadık "indie only" "uw fps only" falan benim yorum perspektifime girmemiş kusura kalma onları atlamışım 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

dasaaa said:

abi editing icin su boyut monitor olsa sanirim ekrana bosalirim zevkten.

editing için alacağın aleti 1080p almazsın abi

UW editing ve iş kullanımı için şahane bir şey fakat ucuzu niteliğini öldürüyor. ben yıllardır UW kullanıyorum ofiste. tablo çalışan adam içinde biçilmiş kaftan.

sadece boyuttan bahsettim zaten UW guzel bunun icin :P
Sosyal ağlarda paylaş

monitör bendekinin aynısı, sadece gysnc yok. genel olarak bf1 ve roketlig oynuyorum, ikisinde de belirgin avantaj sağlıyor fov genişliği. doomda da böyleydi. cs gibi aşırı kompetitif takılmadığım için ihtiyacımı bu görüyor. 2560 x 1080 demek 1.4 x 1080p gibi bir işlem alanı demek. bfde ultra ayarlarda gtx 1080 100 fps+ görüyor, 1440p olsa 70-80'de kalırdı.

oynadığım indi oyun az ve hiç lafını etmemiştim, artık bayağı bir AAA title oyun destekliyor UW'yi. o yüzden indie oyun diye benim hiç yazmadığım, senin haklı çıkmak için ortaya attığın önermeni gözardı edeceğim. PUBG, karton 7days to die falan bile gayet destekliyor. polybridge oynarken de siyah bantlar kalıversin.

ama ne diyorum, adam silfatoştur, 24"ten geniş olsun istemez, pcde sadece oyun oynar filmini tvde izler, açar 1ms 144hz ile takır takır adamını vurur, HUD'ın yeri uzak kalmaz falan. oh günün yorgunluğu der corntube girer işini bitirir kapar yatar.

ben boydan boya sahayı görüp roket atarım, bf1'de tankta uçakta 3rd person kamerada köşeden çıkmadan hile gibi sokağın ötesini izlerim, sonra da bir tarafa corntube bir tarafa yhamster aynı anda açarım, doyumsuzumdur belki...

SAÇMA ÖTESİ, KOMİK, APTALCA olan bir şey varsa söyle ...
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

senin kullanım özelinde bir şey olmayabilir abi.

fark ettiysen ben de zaten "özel kullanım şartlarına göre" yorumlamadım.

gaming için saçma dedim. gaming'ın indie only, uw destekli fps only diye kırılımları olmaz. gamer adam donanıma 10k veriyorsa istediği her oyunu açıp düzgün bir şekilde deneyim etmek ister - haklı bir şekilde.

bir sürü title'ın da 21:9 desteği yok. monitorun lead ettiği şeyi utilize edemedikten sonra anlamı yok gaming noktasında.

fallout 4
dark souls

gibi titlelar bile release olduğunda uw desteği yoktu. bunlar triple a ürünler. hani bırak steam'ın terk edilmiş indielerini. bu titlelarda bile sorun oluyor.

ben geçen hafta gwent çektim mesela onda da uw desteği yoktu.

bir de uw desteğinin olması da yeterli değil, native olması gerekiyor ki bok olmasın falan.

gaming için akılcı bir seçim değil yani.

senin gibi sadece bazı oyunları oynayanlar exception zaten onun özelinde yorumunu kendin yapmışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

indie oynamayan bir kesim kesinlikle var. hatta benim çevremin çoğu bu şekilde. baksan senden daha fazla oyun oynuyorlardır haftalık saat bazında ama hayatlarında açıp bi indie oyun oynamışlıkları yok. varsa yoksa büyük mmorpg'ler, overwatch, bf1 vs takılıyorlar.

Olsun, saçma kırılımlarınızı yavaşça yere bırakın ve karizmatik çakma elit beyaz yaka "son cevabı ben veririm" postuma saygı duyun...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...