Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DigitalOcean'dan kendi VPN'nizi kurma

GERGE

Öne çıkan mesajlar

ogrenciler icin github education pack in icinde guzel seyler var.

digitalocean 50$ lik kupon falan...

https://education.github.com/ ogrenci mailiyle basvurup bekliyosunuz.bazen uzun sure bekliyosunuz. ben 3 ay beklemistim.hatta unutmustum basvurdugumu bile.

bazi universitelerde ogreci mailleri mezuniyetten sonrada aktif kaliyo. itude 6 ay kontrol edilmeyen hesaplar silinecek sekilde kullanabiliyosunuz.diger universitelerde de benzeri uygulamalar vardir mutlaka.acikogretim maili gecerli oluyo.deneyip kullanan bi arkadas olmustu.

daha once konusunu acilmisti.hatirlatmasi olsun buda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
2 yıldır falan DigitalOcean'ı kullanıyorum, şimdiye kadar hiç bir sorun yaşatmadı. Domain hosting'den arada sırada torrent'e ve tabii ki en önemlisi de VPN için kullanıyorum. Dolar artmasa daha iyiydi ama kesinlikle tavsiye ederim. Bu arada güzel anlatım olmuş :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu Shadowsocks'u GFW icin Cinliler yapti zaten, Cin bile yakalayamiyor. Kullanilir yani. CIn'in yakalayamadigini bizim comarlar yakarlar diyorsaniz bilmem tabii.

Kendimce yaptigim hiz denemelerinde de (Softether'in farkli farkli protokolleri, OpenVPN AC, L2TP, SSH Tunnel) en hizli bu cikti. Guvenlik acisindan da eksigi yok. Gecmeni tavsiye ederim kullanmiyorsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Şurda da baya indirim kuponları oluyor
https://lowendbox.com/

Bu arada digital ocean'da snapshot alıp sistemi destroy edebilirsiniz o zaman çok fazla para yazmıyor. Kullanacağınız zaman direk snapshot olarak tekrar kurabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ya bu arada direkt DigitalOcean'a para vermeden de bu işlere girişmek için Amazon Web Services'ten bi hesap oluşturabilirsiniz. AWS başta biraz daha karışık gelebilir ama hesap oluşturduktan sonra EC2'ye girip oradaki hazır konfigürasyonlardan seçebilirsiniz. Sadece kredi kartınızı eklemeniz yeterli oluyor, 12 boyunca free tier'de yer alan Linux yada Windows makineleri bile işinizi fazlasıyla görecektir :)

Amazon Web Services Free Tier
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord said:

Ya bu arada direkt DigitalOcean'a para vermeden de bu işlere girişmek için Amazon Web Services'ten bi hesap oluşturabilirsiniz. AWS başta biraz daha karışık gelebilir ama hesap oluşturduktan sonra EC2'ye girip oradaki hazır konfigürasyonlardan seçebilirsiniz. Sadece kredi kartınızı eklemeniz yeterli oluyor, 12 boyunca free tier'de yer alan Linux yada Windows makineleri bile işinizi fazlasıyla görecektir :)

Amazon Web Services Free Tier

AWS'de outbound trafiğe de para ödüyorsun dolayısıyla bunu çok tavsiye etmem. Bilmeyen birine trilyon fatura gelebilir. AWS çok karmaşık bu iş için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Doğru diyorsun ben onu atlamışım, tüm download trafiğini VPN'den geçirmek veya torrent için kullanmak AWS'de mantıklı değil. AWS'in free tier'inde yanlış hatırlamıyorsam 15 GB veriliyordu, sonrasında da GB başına 0.005 dolar alıyordu. Genede VPN'i indirme işlemleri için değilde birkaç sayfaya erişmek için arada bir kullanacaksanız AWS ile giriş yapılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

gerge eline saglık guzel olmus, bi kac ekleme yapacagım.

oncelikle shadowsocks vpn degil abi, orada yanılma olmasın. vpn daha çok system-wide trafigi yonlendırdıgın servislere verilen isim. shadow socks, vpn'den ziyade bir encrypted socks setup.

ek olarak ben yıllardır kendı sunucularıma reverse-ssh proxy ile baglanıyıorum, shadowsocks'a ihtiyac olmadan bu sekilde kullanmakta mumkun.

aynı digitalocean sunucusuna hem shadowsocks kurup denedım hemde reverse ssh proxy ile baglandım, speed testlerde, pek de bi fark çıkmıyor normal olarak. aşağı yukarı aynı.

isteyenler sunucuya herhangi bir yazılım kurmadan putty üzerinde soyle bir configle reverse-ssh kullanabilirler;

http://i.imgur.com/yHGIcFV.png

bu adımdan sonra tek yapmanız gereken browserınızda ki proxy client'a (chrome; switchsharp) socks4 proxy olarak localhost:6666 girmek.

unutmayın ki bu gosterdıgım setup ve gergenın shadowsocks setup'ı, sadece proxy'e yonlendırdıgınız trafigi sunucudan gecirir, bilgisayarınızın butun trafigini yonlendırmek icin openvpn kullanmanız gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...