Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DigitalOcean'dan kendi VPN'nizi kurma

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
nano /metin/belgesi/burada

Gibi bir komutla dosyayi aciyorsun. Icine ne istersen yaziyorsun soyle, ctrl+v ile yapistirma filan yapiyorsun.

Sonra ctrl+x diyorsun. Sana kaydeyim mi diye soruyor. Y tusuna basiyorsun, Enter tusuna basiyorsun. Cikiyor Nano'dan. Bu kadar.

Burada da anlatmis adam:

https://www.youtube.com/watch?v=45KO4KO2DTo
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Solozzo said:

GERGE said:

Ayarlardan global yap. Client ayarlarindan.

Yukarıdaki gibi yaptım ama halen TR IP alıyor, adım adım uyguladım tüm işlemleri hiç sorun çıkmadı, emeğinize sağlık, sağolun.

Windows'u cok bilmiyorum ama Firefox mesela kendi proxy ayarlarini kullaniyor. Edge ya da Internet Explorer iste hangisi varsa onu acip proxy sayfasini kontrol et. Orada Shadowsock'un proxy ayarlari dogru mu kontrol et. Shadowsocks programinin bir yerinde yazar, ben de boyle mesela:

http://i.hizliresim.com/qjyX35.png

Sonra kullandigin tarayicinin da proxy ayarlarinda bunu kullandigina emin ol. Ya da Windows'da calistiran var ustte, ona sor ne yapmis.

shadowsocks vpn, browser vpn'i değil di mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Remus said:

Bu programı engelleme şanşı var mı AKP'nin?

VPN'nin IP adresi sadece sana ait, onu ozel olarak engellemeli. Ayrica DigitalOcean cok onemli bir firma. Kendisi dunyadaki en buyuk ikinci hosting firmasi barindirdigi siteler acisindan. DigitalOcean'i komple engellemeleri gerek ki pek olasi degil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
ShadowFax said:
shadowsocks vpn, browser vpn'i değil di mi?

Olabilir de, olmayabilir de. System wide proxy diye bir ozelligi var, onu acinca tum programlar kullaniyor, Ama onu acmayip sadece tarayicinin proxy bilgilerini de degistirebilirsin. O zaman oyunlar filan takilmadan gecer.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

DigitalOcean çok hızlıdır aslında. USA filan dediysen sunucuya ondan olabilir belki. Ya da kullandığın tarayıcı proxy işini kötü yapıyordur. Bilmiyorum.

Hollanda'yı seçtim sunucu olarak ve Chrome kullanıyorum ama proxy'de bir şeyler ters gidiyor sanırım. :)

Windows'ta kullanan var ise ekran görüntüleri ile ayarlarını gösterebilir mi rica etsem? :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Windows'da bilmiyorum hiç. Ama olmaması lazım. Firefox sorun çıkartabilir sadece, onun proxy sistem bağımsız çalışıyordu bir ara. Diğer tarayıcılarda da VPN ya da proxy eklentisi olmamalı tabii.

Şimdi bir script yazmaya çalışacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Solozzo said:

GERGE said:

DigitalOcean çok hızlıdır aslında. USA filan dediysen sunucuya ondan olabilir belki. Ya da kullandığın tarayıcı proxy işini kötü yapıyordur. Bilmiyorum.

Hollanda'yı seçtim sunucu olarak ve Chrome kullanıyorum ama proxy'de bir şeyler ters gidiyor sanırım. :)

Windows'ta kullanan var ise ekran görüntüleri ile ayarlarını gösterebilir mi rica etsem? :)

İşlemcin ne? Modern işlemciler kullandığımız cipher'ı donanımsal olarak destekliyor. Seninki desteklemiyordur belki, değiştirmen gerekebilir o zaman. Ama sanmıyorum hiç. Modernden kastım son 10 sene filan yani,
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Windows'da bilmiyorum hiç. Ama olmaması lazım. Firefox sorun çıkartabilir sadece, onun proxy sistem bağımsız çalışıyordu bir ara. Diğer tarayıcılarda da VPN ya da proxy eklentisi olmamalı tabii.

Şimdi bir script yazmaya çalışacağım.

Win'de system wide olursa vpn, browser'ın proxy ayarının bir önemi kalmaması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Solozzo said:

GERGE said:

İşlemcin ne? Modern işlemciler kullandığımız cipher'ı donanımsal olarak destekliyor. Seninki desteklemiyordur belki, değiştirmen gerekebilir o zaman. Ama sanmıyorum hiç. Modernden kastım son 10 sene filan yani,

i5 işlemcim, bilgisayar da 2 yıllık o nedenle bundan olduğunu sanmıyorum. Aşağıda Windows 10 proxy ayarlarım var, belki size bir yerde yanlışlık olduğu gözükebilir. :)

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Orada bir hata olsa hiç bağlanamazsın. Sorunun beni aşar abi. Senin Windows'da yavaşlatan bir şey var. Kapat ve aç bir =)

Windows forumlarına sor sonra bir olmazsa.

Tamamdır çok teşekkür ederim, seni de uğraştırdım ve zahmet verdim. :) Bu arada harika bir paylaşım oldu bu, ellerine sağlık.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerge tesekkurler,kendı macbookum ve telefonumda calıstı sorunsuz ama hanımın aırınde nedense ınternete baglanamıyorum shadowsocks acıkken.Ayarları bırebır aynı yaptım olmadı?bırde cep telefonum androıd ve uzerınde adguard var(telefonda root yok) bu aktıf olunca adguard calısmıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
miyaw33 said:

Gerge tesekkurler,kendı macbookum ve telefonumda calıstı sorunsuz ama hanımın aırınde nedense ınternete baglanamıyorum shadowsocks acıkken.Ayarları bırebır aynı yaptım olmadı?bırde cep telefonum androıd ve uzerınde adguard var(telefonda root yok) bu aktıf olunca adguard calısmıyor

Air üzerinde Network'den Proxy araylarına bak. Bir şey farklıdır belki. Adguard kendisi VPN kuruyor, ya da proxy. Ondan ikisi çalışmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...