Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Carbon dating yaptiracak lab

di

Öne çıkan mesajlar

Ahali selam,

TR'de ya da yurt disinda carbon dating yaptiracak lab bakiyorum ama bulduklarimin hic biri kisisel talepleri kabul etmiyor. Anca arkeolojik bulgular icin muzelere falan hizmet veriyorlar.

Oxford Uni'de bi birim varmis bunu parayla yapan ama onun da geri donusu ortalama 3 ay.

Nerde nasil yaptiririm acep bunu ben?
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

GC-MS'i olan bir laboratuvarlara bak diyicem de numune ne? Ona göre akıl vereyim.

Kagit abi direkt. Bir de ustundeki deri var ama deri kismi cok onemli degil.

Direkt yonlendirebilecegin bir yer var mi? Bir de ne buyuklukte bir numune isticekler onu merak ediyorum zira pek detayli bilgi bulamadim bu konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen bu kitabi bi muzayede icin antikaciya falan gotursene ne biliyim eski kitap toplayan sahafa falan

bi sekilde sana fiyat bicsinler ya da yonlendirsinler. atiyorum 19. yy el yazmasi kitabin degeri 10-15bin dolar arasindadir desin mesela. sen de ona gore atarsin 1-2k dolar authenticity icin
Sosyal ağlarda paylaş

Xaero said:

said:
Beta Analytic –1979’dan günümüze, Radyokarbon Yaş Tayini

http://www.radiocarbon.com/turkce/beta-analytic.htm

Ilk bu abilerle konustum zaten, private inquiry almiyoruz panpa, sadece muzelerden falan talep kabul ediyoruz dediler.

Ay paramla rezil oluyorum resmen :P
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Demin kardesime sordum Tubitak'in labinda boun da cihaz varmisda kimsenin elinde method yokmus. Deney methodu bulabilirsen yaptirabilirsin.

Methodu = numune hazirlama, dogru kolon secimi... etc

Birde butcen ne kadar abzurb rakamlar cikabilir...

elindde method olmayan adamın gerekli kimyasalı kit'i vs de yoktur. çok pahalıya gelir sanki kit'ini de aldırmaya kalkabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu işin yöntemi expertiz firmalarla anlaşmak ama bazı sebeplerden göstermek istemiyosunuz sanırım.

Ozaman önce kitaptaki yazılardan bir bölümü kağıda geçirip hangi dil ve ne hakkında olduğunu öğrenmeye çalışmak daha mantıklı olu. Arapçaya benziyor ama arapça bilenler okuyamıyor demiştin. Sanskritçe olabilir belki.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Xaero said:

said:
Beta Analytic –1979’dan günümüze, Radyokarbon Yaş Tayini

http://www.radiocarbon.com/turkce/beta-analytic.htm

Ilk bu abilerle konustum zaten, private inquiry almiyoruz panpa, sadece muzelerden falan talep kabul ediyoruz dediler.

Ay paramla rezil oluyorum resmen :P

Özel müzelerin biriyle anlaşsan onlar yardımcı olabilir mesela. Devlet demiyorum dikkat edersin kesin orda da çomar sürüsü vardır başına iş alırsın.

Mesela Sunay AKIN'a bi danışılabilir... SALT Galata falan olabilir ki onların kütüphanesi falanda var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...