Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstirahat raporu almak

monoscope

Öne çıkan mesajlar

Merhaba,

bugün zar zor aile hekimliğinden 1 günlük rapor alabildim. gece ateşlerden kıvranmışım sonra işe gitmeye çalışmışım ama yapamamışım doktor bana iyisin bişeyin yok diyor.

bu tarz durumlarda ve böyle hafif hasta ama 1 gün evde takılsa zımba gibi olurum durumlarında nereden rapor almak mantıklıdır, özele gitsem direk verir mi ? Muayene ücreti verip bir de rapor alamamak olmasın sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

Merhaba,

bugün zar zor aile hekimliğinden 1 günlük rapor alabildim. gece ateşlerden kıvranmışım sonra işe gitmeye çalışmışım ama yapamamışım doktor bana iyisin bişeyin yok diyor.

bu tarz durumlarda ve böyle hafif hasta ama 1 gün evde takılsa zımba gibi olurum durumlarında nereden rapor almak mantıklıdır, özele gitsem direk verir mi ? Muayene ücreti verip bir de rapor alamamak olmasın sdfsdf

Geçmiş olsun.

Özelden rapor alabilirsin tabi, çerez gibi yazan doktorlar var. Fakat özel sağlık kurumları 'İstirahat Raporu' veriyor. Bazı durumlar için şirket bu raporu kabul etmeyebilir. Çünkü aslen istirahatli sayılman için 'İş Görememezlik Raporu' alıyor olunması lazım. Sağlık Bakanlığının tanıdığı rapor çeşidi bu. Bunu da ancak aile hekiminden ya da devlet hastanelerinden alabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

sleepingdeath said:

Aile hekimleride veriyor yanlız sorguluyor ne iş yapıyorsunuz sıkıntı olmaz değilmi diye hani üstelesen 2-3 gün verir ama 1 gün vermeye çalışıyorlar. Bu arada rapor konusunda dikkat edin 3 gün sonra maaşınızı devlet veriyor onuda düşünün devlet nasıl verir :)

devletin eline düşürmesin allah. Sgk maaşı bir süre sonra ziraat bankasına yatırıyor, surekli kollamak lazım edevletten. para yok oluyor belirtilen süre içinde çekmeyince.
Sosyal ağlarda paylaş

devlette paran kaybolmaz ama uğraşırsın parana sahip çıkmazsan kimse sahip çıkmaz. işte parayı verirkende ayaktamı tedavi oldun, yataktamı vs.. gibi kriterlere göre paranın belli bir %sinden veriyor. ama asıl kötüsü şirketten duyduğumuz hamile bayanlardandı kadınlar hamile halleriyle evrak peşinde falan koşturuyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Patice said:

sleepingdeath said:

Aile hekimleride veriyor yanlız sorguluyor ne iş yapıyorsunuz sıkıntı olmaz değilmi diye hani üstelesen 2-3 gün verir ama 1 gün vermeye çalışıyorlar. Bu arada rapor konusunda dikkat edin 3 gün sonra maaşınızı devlet veriyor onuda düşünün devlet nasıl verir :)

devletin eline düşürmesin allah. Sgk maaşı bir süre sonra ziraat bankasına yatırıyor, surekli kollamak lazım edevletten. para yok oluyor belirtilen süre içinde çekmeyince.

Kaybolması için 6+ ay bekletmen lazım, her ayın sadece 8-14'ü arasında çekebiliyorsun bir de. Onun dışında öyle atla deve bir şey değil.

İşverenler de genelde maaşı kesip bordroda değişiklik yapmak vs. akışına üşenip normal maaşınızı veriyor, oradan aldığını bana getir diyor geçiyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

sleepingdeath said:

devlette paran kaybolmaz ama uğraşırsın parana sahip çıkmazsan kimse sahip çıkmaz. işte parayı verirkende ayaktamı tedavi oldun, yataktamı vs.. gibi kriterlere göre paranın belli bir %sinden veriyor. ama asıl kötüsü şirketten duyduğumuz hamile bayanlardandı kadınlar hamile halleriyle evrak peşinde falan koşturuyorlardı.

kaybolmuyor ama cidden koşturuyosun. Cep telefonunu pasaporta işletip vergi daiesine parasını yatıralım dedik. Garanti bankasından para çıktı Ankara Veraset ve Borçlar bilmemnesine para geçmiş. Alakaya gel.
Bi araştırın bi sorgulayın dimi bu para ne alaka? diye. Para hala kendilerinde, almaya çalışıyor, derdimizi anlatmaya çalışıyoruz.

Devletle uğraşılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Olm öyle durumlarda iş yerini arayıp, çok hastayım bugün gelemeyeceğim diyemiyor musunuz? Bir gün bile kafa izni alamayacağınız kadar gaddar yerlerde mi çalışıyorsunuz?

Şahsen bizim üst yönetimden aşırı tırsan bir müdürümüz vardı, arayıp ben yarın gelemiyorum desem de rapor gönder diyordu. Ama şahsen 4 sene çalıştığım bu şirkette her yıl toplamda 1 ay rapor ( bazen hasta bazen gitmek istemiyor olmaktan ötürü ) + 1 ay civarında yıllık izin ( bayramlar ve resmi tatillerle birleştirme ) kullanmışımdır.

Bal, börekti.
Sosyal ağlarda paylaş

fetodan sonra bobreginizi vermeden rapor filan alamazsiniz..hele su son travolta abiden sonra..2 bobreginiz bile yetmeyebilir..

hani o ne is yapiyorsunuz sıkıntı olmaz mi kismi harbiden travoltacandan sonra iptal..adam polis -nispi guvenilmesi gereken tip fetodan filan da aciga alinmamis..arti kardesinin arkadasi filan..ona o raporu veren doktor da rus buyukelcisini degil de buyukelciligin kapicisini oldurmus muamelesi gorecek ..kibarca bitti yani..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...