Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Numaralı gözlük yardım

Liebe

Öne çıkan mesajlar

calimero said:

Abi şimdi normali ssk ile fln 50 liraya mi ne geliyo cam çifti. İşte ışık kıran falan camlar var yeşil mavi falan görünüyor yansıyinca ve çok temiz değilse onlar da 150-200 falan oluyo sanırım daha geçen 0 numara ışık kesici aldım 100-150 civarı bişi ödedim.

Ama verilen linki oku, ona göre gör başka yere de sor bence çünkü mavi ışık kesici falan virallemisler linkte ben çok fark ettiğini düşünmüyorum ama hani doğru da olabilir. Camın tipinden gözlükcü söyleyebilir mi bilmiyorum. Ama lsd kafası yapmıyorsa artık, ışık kırma önemli abi. Aşırı abartı bi para da vermemişsin.tanidikla gittiysen de kertmemislerdir bence sıkma canını.

camın fiyatı numarasına, inceltilmesine, astigmata göre değişiyiro.özellikle numara biraz fazlaysa çok artıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

http://i.hizliresim.com/MkzvqQ.jpg

aynı bu resimdeki gibi ışığın yanında aynı boyutta bir de mavi nokta görüyorum tam lsd kafası ya gece bağdat caddesinde kafayı yedim özellikle. o mavi hareler yok ama telefonla çekerken çıktı onlar, sadece o minik morumsu noktanın aynısından oluyor :(

@benjani aynen doktor 1 numara astigmat dedi
Sosyal ağlarda paylaş

benjani said:

calimero said:

Abi şimdi normali ssk ile fln 50 liraya mi ne geliyo cam çifti. İşte ışık kıran falan camlar var yeşil mavi falan görünüyor yansıyinca ve çok temiz değilse onlar da 150-200 falan oluyo sanırım daha geçen 0 numara ışık kesici aldım 100-150 civarı bişi ödedim.

Ama verilen linki oku, ona göre gör başka yere de sor bence çünkü mavi ışık kesici falan virallemisler linkte ben çok fark ettiğini düşünmüyorum ama hani doğru da olabilir. Camın tipinden gözlükcü söyleyebilir mi bilmiyorum. Ama lsd kafası yapmıyorsa artık, ışık kırma önemli abi. Aşırı abartı bi para da vermemişsin.tanidikla gittiysen de kertmemislerdir bence sıkma canını.

camın fiyatı numarasına, inceltilmesine, astigmata göre değişiyiro.özellikle numara biraz fazlaysa çok artıyor.

Yok abi bende de astigmat var, ben örnek olarak verdim zaten. Hani kazık yememiştir muhtemelen belirtmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

optik abi şunu hiç söylememişti ya:

"Many special purpose lens designs work well for computer glasses. Because these lenses are prescribed specifically for computer use, they are not suitable for driving or general purpose wear."

iş dışında pek takmaya niyetim yoktu ama doktor araba kullanırken takmanı tavsiye ederim karşıdan gelen araba farları daha az dağılacağı için rahat edersin demişti. bakalım nasıl olacak arabada
Sosyal ağlarda paylaş

benjani said:

antirefle mi acaba gözlük, bence göster birkaç gözlükçüye.fikrin olsun.

iki gözde de aynı mı astigmat oranın?benim sağ gözde 0.50 vardı, astigmatlı kullanmıyorum ama gözlük ve lensi.

Aynı ikisinde de. Reçetede şöyle yazmış
Astigmatizma
Sağ sol aynı
Sferik 0.25 silenderik -0.75 aks 100

1.0 ama biraz ufak yazıyorum alışması için dedi
Sosyal ağlarda paylaş

antirefle kaplama değilde, başka cins cins kaplama yapıyorlar onlardan dolayı olabilir. bende eski gözlüğümde hoya cam kullanmıştı gözlükçü yeni bi kaplama geldi ondan yapalım istersen demişti. çizilmemesi içindi sanırım. gelen gözlükte sendeki gibi ama yeşil renkte yansımalar oluyordu. fiyatı makuldü işte. daha sonra alıştım, 3-4 sene kadar kullandım işte.

son gözlüğümde sola cama geçtim. hoya'dan daha tuzlu ama zeisslar kadar değil pahalı değil. sola zaten zeiss'in subsidysiymiş. cam kalitesi baya üstün hoya'ya göre. mesela hoya'da kenarlara doğru bakınca distortion oluyordu bunda öyle birşey yok gibi. zeiss'te aynı cam 2 kat pahalıydı sanırım sola'ya göre ama baya memnumum üstüne çıkmaya gerek yok artık.

birde bendeki göz değerleri abuk rakamlar olduğu için özel kesim cam gerekiyor ondan fiyatlar 2x kat uçuyor. sende durum iyi gene.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...