Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bg2 Good Party Nasıl Kurulur

RamsesII

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar bir paladin yaratarak oyuna başladım.Haliyle good bir party istiyorum ama karar veremedim.Good party e viconia ve edwin gibi 2 tane manyak karakteri alamayacağıma göre ne yapmalıyım?Tavsiyelerinizi yazır,nasıl bu gurup oluştrabileceğimi açıklayabilir misniz?[signature][hline]İndim yarin bahçesine,
Parsellenmiş...
Sosyal ağlarda paylaş

bg2'de good npcler direk emmekteler

yasasin korgan yasasin viconia[signature][hline]"Es irrt der Mensch so lang er strebt." - Faust I: Prolog im Himmel / J.W. v. Goethe
Futurama - Bender's Humor by Microsoft Joke
""The thing that bothers me the most is the lying." - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

bg2 de ve çoğu oyunda uyuz olduğum bir nokta var.

tüm quest'ler nerdeyse good party'ler için yapılmış. eğer bir quest'i tam olarak yaparsanız (tam exp ve ödül almak istiyorsanız) hem evil davranmaktan çok uzaklaşıyorsunuz. hem reputation alıyorsunuz vs.

yani çoğu kez evil oynamak için başladığım partilerde, kendimi prensesleri kurtarırken, 18 reputation'la bi parti halinde buluyodum.

ya tamam, quest bittikten sonra "höt paramı ver, para için yaptım bunları" gibi seçenekler oluyo ama yine de biraz eksik gibi. evil olarak tamamlayabileceğiniz sayılı quest var.

dragonla anlaşmak, rehinenin başında koyulan fidyeli almak, silver dragon'u kesmek falan. çok gelmiyor aklıma, var tabii daha ama.. en önemlisi quest'i good olarak yaparsanız bol para bol exp alıyorsunuz, evil olarak yaparsanız az para az exp alıyorsunuz. sux.

(tabii bunlar evil party oynatırken bunları yapmanız gerekmiyor da, gıcığım sadece bu duruma)

[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 02 Haziran 2004 23:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

5 10 defa bitirdikten sonra oyunu edwinle korganla zaten farklı karakter arayışlarına giriyorsun. Mazzy, Valygar, Keldorn, Aerie, Nalia. Mazzy yerine ana karakterine göre Anomeni de alabilirsin. Neutral karakterlerde koymayı düşünüyorsan aman diyim Cernd den uzak dur.

[Bu mesaj axedice tarafından 03 Haziran 2004 11:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi paladin kitini kullanıyorsun? Keldorn inquisitor, diğerlerine göre baya güçlü. Hatta oyunun en güçlü tank kiti. Inq değilsen fazladan bi palanın zararı olmaz. Anomen aslında olmasa da olur, Aerie cleric büyüleri için yetiyor. Bu arada Jan janseni unutmuşum, hem mage hem de thief olarak baya iş yapıyor. Mazzy yerine düşünülebilir. Yada Yoshimoyu alıp spellholddan sonra Imoenle devam edersin. Yoshimo da baya iş yapıyor.

Cernd in normal hali statları sağolsun emiyor. E druid desen Baldur da büyüleri iş yapmaz bi iki tanesi hariç, yerine cleric tercih edilir. Werewolf a dönüştüğünde base thac0 sunu koruyor, yani resistanceları ve damage ı yüksek ama kimseye vuramayan aptal bişi haline geliyor. Paso animal summon büyüsü ezberletip hayvanların arkasından ölmesin diye werewolf yapıp yollamak bi alternatif. Ama eğlenceli bi alternatif değil:) Sen dinle beni, Cernd'den uzak dur. Hatta Black Isle ın hiç bir oyununda druidlere yaklaşma.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

Cavalier kullanıyorum.
Valal guruba anomeni aldım.Keldornu düşünmüyorum mazzy i alıcam.jan janseni mi tavsiye edersiniz imoeni mi?İkiside thief/mage çünkü.
Yalnız sanki bu gurup büyü açısından yetersizmiş gibi geldi bana....[signature][hline]İndim yarin bahçesine,
Parsellenmiş...

[Bu mesaj RamsesII tarafından 03 Haziran 2004 15:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Benim sevdiğim, beğendiyim en iyi "good" npc'ler:

1- minsc
2- keldorn
3- jan jansen
4- imoen
5- aerie

keldorn çok iyi. anti-mage fighter gibi birşey.
aerie güzel bir mage/cleric
paladin olduğun için aerie tavsiye ettim.
ama mage olsaysın anomen daha iyi bence..
ekstradan bir fighter desteği olurdu..

mazzy önermem kız çok zayıf, iyi de savaşamıyor.
Kernd, Valygar felan hiç girmene gerek yok.
İlla istiyorsan, Imoen tekrar gelene kadar kullan, imoen gelince at..

Minsc çok iyi dövüşüyor, Keldorn da öyle.
Jan iyi bir büyücü ayrıca Imoen ile birlikte iyi bir ikili oluşturuyor..
Mesela jan'ı ilüzyonlar üstüne odaklarsın,
imoen'ı de tuzak bulma/bozma ve büyücülerin korumalarını delme üstüne odaklarsın..
aerie ve anomen de iyi clericlik yapıcak..
fightersan, aerie arkadan evocation ve conjurer büyüleriyle seni destekler.
büyücüysen, anomen seni fighter yetenekleriyle korur..

bence çok iyi bir grup..

viconia, edwin ve korgan gibi tek class üstünde gitmiyorlar belki ama
o gruptan çok daha esnek bi grup benim dediğim..[signature][hline]Hangi "de" ayrı yazılır, hangi "de" bitişik yazılır, bir okuyalım bilgilenelim, forumlarda da dikkat edelim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 03 Haziran 2004 15:34 tarihinde demiş ki:
Imoen daha iyi, zaten oyunun hikayesi acisindan Imoen'siz bir party kurman biraz abes olur. Arada Imoen bir nevi kaciriliyor, o zamanlarda Jan ile idare et.
İyide bildiğim kadarıyla imoen yokken lvl atlamıyor jan atlıyor :)[signature][hline] TaZmAnYaK, 30 Mayıs 2004 19:44 tarihinde demiş ki:
Büeğğğğğüüüüeeeeeüüüü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 03 Haziran 2004 16:58 tarihinde demiş ki:
Jan da oyunun basinda sizle olmadigi gibi, orta yerinde de satip gidiyor bir sure, salak questini yapmazsaniz gelmiyor hatta geri. Cok konusuyor ayrica :)

o kadar zor değil o quest:)walla jan sadece replikleri icin bile alinir ama 41209418 kere oynadiktan sonra sirf acidigim icin imoen i alirim yani:)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya coronetin aldtındaki sewerlerde,bu köleleri serbest bırakacağım yerde(haegan falan var) takıldım.
ordaki priestlerden biri(yuan-tilerin odluğu yerde) yoshimo ve minsce bir büyü koydu,adamlar guruptanda çıktı konuşamıyorum da heykel gibi duruyolar öyle.Ne yapmam lazım?[signature][hline]İndim yarin bahçesine,
Parsellenmiş...
Sosyal ağlarda paylaş

stone to flesh yapman lazım.

3 yolun var sanırım en basitinden.

- temple'ın birinden scroll alıp yaparsın
- level'ın yetiyorsa kendin cast edersin
- ring of earth control kullanarak günde bir kere yaparsın
(de'Arnise keep'de gizli odanın birinden çıkıyordu sanırım)[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 05 Haziran 2004 01:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yaw viconia dediniz de aklıma geldi ulen o kadar iyi davrandık alttan aldık falan fln dedik en son aha vercek yakında die,sona bi şey oldu hatun bi daha yüzüme bakmadı bea !...
çabalar boşa gitti yane :)
bu arada good party için jan kesin lazım...bi de korgan'a hikaye anlatıyo ya züper ya...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...