Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BBL 2016-2017

miyaw33

Öne çıkan mesajlar

Karşı taraf başarılı ve bunu kabul ediyorken seride durum 3-0 ise benim takımım zaten daha başarılıdır, yüceltmeye ihtiyacım yok ki? "Küfür edildi ama niye edildi, bık bık konuşma da git okey oyna" diyen adam bana neyi ne zaman izleyeceğim konusunda herhangi bir nutuk çekemez, anca mantıklı cevap üretemeyişine kılıf arar.

Sinan Erdem'e geçildiğinden beri kombinem var, bir Ülker'e ilk geçildiği sene alamadım 45 km. öteye taşındıkları için, sonra kendim de buraya taşınıp devam ettim. Sizin gibi anca derbilerde/final serilerinde falan salona giden kahve adamları (Fiko Bey başını çekiyor bunun maalesef) herkesi kendi gibi sanıp genelleme yapınca biraz hassasiyet oluşuyor o yüzden, sana özel değil. Ekstra bir sertlik olduysa, gücendirdiysem özür dilerim. Tanımadan etmeden bu Rambo'larla aynı kefeye koymaya kalkma yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

O değil ki olay, senin takımını biz de takdir ediyoruz.

Ama sen diğer tüm herkes gibi siz iyisiniz ama biz bıraktık o yüzden iyisiniz dersen farkın kalmaz. Siz bırakmadınız, siz rolantiye aldığınız ya da oyuncular ciddiye almadığı için biz diğer ceyreklerde başarılı olmadık. Biz Fenerbahçe kadar oyun oynadık mesela son maçta. Ha dersin ki oyuncularda rehavet var, final four dan dolayı ona da bizim yapacağımız bir şey yok. Hayır başınızdaki koç obradovic. Süt kupası olsun o kupayı almak için en ufak rehavete izin vermez. En ufak pozisyon hatasında oyuncuları haşlar ne ciddiye almaması.

Biz zaten Fenerbahçe nin kadrosunun kalitesini ve obradovic in ustalığını kabul ediyoruz ki zaten biz kabul etmesek de mesela obradovic kendinden bir sey kaybetmez, biz basketbol hakkındaki cehaletimizi ortaya koymuş oluruz. Aynı şekilde bizim takım hakkındaki küçümseyici yorumlar da, ya da överken kendini yuceltici yorumlar da aynı seviyede benim gözümde. Ha ergin ataman olur yazarsın da, ufuk sarıca ya dünya saygılısı adam. O bize çalınan son teknik faule bile bench e kızdı.

Küfür olayına gelirsek. O pozisyonda ancak ufuk sarıca givi peygamber sabrına sahip biri sakın kalabilir. O pozisyonda ipler kopar ki hakem salonu bosaltirken spiker ve yorumcu böle değindi buna, çok fazla gördüğümüz özellikle bu seviyede çok görmeye alışkın olmadığımız bir teknik faul diye. Ve taraftarların tepkisinin biraz da buna olduğunun hani haklı olmasına. Tabi küfür edilmemeliydi falan dediler ama dedikleri oeh o nası bi teknik faul idi. Ayrıca hakem zaten gerizekalı çıktı, salon bosaltilirken basın tribününun akreditasyon kartlarını falan kontrol ettirdi manyaklar gibi. maçın bitmesine 1 dakika kalmış, ilk küfür o dakika edildi. Ne üzerine edildi? Final serisinde, maçın bitimine 1 dakika kala aradaki fark 1 iken çalınan düdük karşısında bench in ayağa fırlamasi sonrasında zart diye teknik faul calinmasi üzerine edildi.

Ha torpil konusunda, bir grup gerizekalının yaptığı salak bir şey. Ona kimsenin bir şey dediği yok, ki ben Beşiktaşlı olduklarına bile inanmıyorum. Çoğunluk tepki koydu zaten atarlarken.
Sosyal ağlarda paylaş

Küçümseyici bir yorumda bulunmadım ki? Fenerbahçe'nin F4 oyununu oynamasını beklemeyin, 20-30-40 diyip hayal kırıklığına uğrayanlar öyle hayalperestlerdi dedim. Beşiktaş'ın mücadelesi inanılmaz, Ufuk çok iyi dedim, herhalde 5 kere falan bir de. Ne bekliyorsun ki başka, napabilirim yani?

Teknik faule yol açan pozisyon bir düdüğe itiraz değil, yanlış hatırlıyorsun. Düdük çalınalı yüz yıl olmuştu ve tartışmalı bir düdük değildi. Bogdan topu sokmadan önce (maçta bilmemkaçıncı defa) terini silmek istedi, bunu da hakemin gözünün önünde, hakemin izniyle, top hakemin elindeyken yaptı. Adam aynı şeyi F4 finalinde serbest atış atmak üzereyken bile yaptı hakemden izin alıp, rakip kızmasın diye eli ıslak mı yapacak atışı?

BJK bench'i hakemin onayıyla gerçekleşen bu olaya birden topluca ayağa fırlayıp, bir iki kişi çizgiden bile çıkarak itiraz edince gayet de teknik faul çalınır. "Hadi lan kullanacaksa kullansın, sen de şuna izin veriyorsun" demek, fiziksel saldırgan da bir imada bulunmak, taraftarı galeyana getimek demek orada topluca ayağa fırlamak. Koç ayarsız itiraz edince, hakeme hakaret seviyesinde saygısızlık yapınca çalınmıyor mu teknik? Aynı şey.

Bogdan'ın oyunu sözde 2 saniye soğutmaya çalışması iddiası yerine oyunu 15 dakika durduran taraftarınıza verselerdi tepkiyi. Ayrıca dediğim gibi, sözlü bir tepki, bağırma vs. bile olabilir, birden dönüyor çünkü hakem. Bir iki sayfa önce spoiler'larda maçın tam görüntüsünün linkini verdim, 1:55:00'dan itibaren izleyebilirsin tüm bu dediklerimi. Keşke Akatlar'da ters açıda da bir kamera olsaydı da tam görseydik ne oldu, ama tribünde bile değilken spikerlerin verdiği kısıtlı ve bariz "Beşiktaş'lıları da azıcık tutalım" talimatıyla verilen bilgiye bu kadar körü körüne bağlanma. Kullan şu "25 yıllık bilgini" madem.

Maçın gerginliğiyle küfür olayına katılıyorum, olabilir tabii ki o an taraftar tepkisi. "Falanca yerde olsa bu kadar rahat çalınmazdı" mevzusuna normalde katılırım ama bu seride değil. İlk maçta bize de gayet basit bir teknik faul + arkasından gelen pota arkası küfürüne de anons yaptırıldı. Biz üstüne madde, bomba vs. atmadığımız için öyle 3-4 anonsa varmadı ama.

Sizin taraftarınız kritik sınır olan 3 anons hakkına aynı ihlali 3 defa inadına inadına yaparak vardı diye hakem teknik faul çalarken bunu göz önüne mi almalı? Böyle saçma bir beklenti esas futbol kafası, hani beni suçladığın fanatik bakış var ya. Buralar öyle değil, ihlalinin karşılığını alırsın. Burada futbol esnemeleri, eyyamlar falan beklemek, "orada olsa çalınmazdı, burada neden çalındı" diye sormak yerine, "orada niye çalınmıyor, orada da çalınsın" diye sorun mesela. Bu seride de öyle bir çifte standart gerçekten yaşanmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak borlach kasiniyosun yine ;p

Şimdi ciddi yorum. Ufuk 2 maçtır saçma sapan hatalar yapıyor. 1 dakika kala öndesin oyuncuların eli ayağına dolaşıyor. 14 saniye kala son molani alıyorsun, oyuncular yine aynı. Defansif taktikler saçma sapan. 2 sayı öndeler mesela çılgın gibi baskı yaptırıyor. Lan sakin ol ya haha ne gerek var. Baya çömezce hatalar yaptı son 1 dakikada hen ufuk sarıca hem oyuncular.

Ama iki takıma da tebrikler. Fenerbahçe nin gücünün farkındaydık. Bizim takımin buraya gelmesi ve bu son dakikaları oynamasi da önemli. Ufuk sarica ya teşekkürler bu finali bize gösterdiği için. Obradovic e saygılar. Genel yönetimi için yoksa bu maçta obra lik bişey yoktu :)

Bir de pınar Karşıyaka maçı vardı ta geçmiş dönemde bu şekilde farkı eritip son salise ucluguyle İzmir de yenmiştik de üçlük girer girmez sahadan deparla kaçmıştı bizim oyuncular, o geldi aklıma, sonra da acaba ufuk muydu lan o zaman da koç dedim ama sanmıyorum ya daha eski sanırım :p

Bir de ufuk sarica zamanında efes'te koraç finalinde son salisede serbest atış atan adamsın ya, Haha onun için bile respect, neyse gg.
Sosyal ağlarda paylaş

WTF
Ahaha ne sezon oldu,
Takdir edin, tebrik edin,
39 da 37 Türkiye Basketbol Ligi , Playoffları komple süpürge.
Avrupa playoff süpürge , ispanyolu yunanı kim varsa ezerek geçen şampiyon olan, böyle bir sezon geçiren bir takım daha olmayacaktır.
Rüya sezon bugün bitti harbi basketbola doyduk teşekkürler obra reis ,teşekkürler team.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla maçı Ufuk değil, Weems verdi. Sayesinde bir kere gelip 7 sayı attık, kritik ve boş üçlüğü kaçırdı, son hücumu çöp etti, beş faulle de vedasını edip gitti.

Adamların kalibresi ve tecrübesi belli, 40 saniyede 10 sayı atmış takıma karşı panikleyip biraz disiplinden kopmaları normal. "Kopmayın olm napıyonuz" demeye topladı Ufuk ama kendi çıkıp oynayacak değil ya, olmadı yani. Beraberlik geldiğinde de molası kalmamıştı, Erkan da sağolsun "bu kadar kastınız son atış da sizin hakkınız" dedi verdi ama o kadarı da girmedi artık :p

Mükemmel bir sezon oldu Fenerbahçe için, artık kim gidiyor kim kalıyor onları takip edeceğiz, seneye inşallah kaldığımız yerden devam. Beşiktaş'ın da mücadelesi takdire şayan oldu, Arena'daki maçların son çeyrekleri dışında hiç rahat maç izlemedik sanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

dün uçuşum var diye erkenden bırakmıştım işlerimi halledeyim diye, sabah fark ettim skoru...

iyi olmuş. bu şekilde ufuk sarıca seneye kimlerle devam edebileceğini vs. bayağı tartmıştır. onun yanında 4 maçın dördünde de oyundaydık, 2-3 tanesini alabilirdik bile.

tabii bunda fiziksel olarak fener'in biraz bitik olması da etkili. 20 maç fazlası vardı sanırım bjk'ye göre ki işin garibi bjk daha bitikti.

her neyse bjk için bu sene cidden çok büyük başarıydı. gelecek için bayağı umutlu bakmaya sebep oldu takımın bu üstün başarısı. ufuk sarıca'ya daha fazla güven duyup bütçe ayarlayıp emanet etmek şart artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...