Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diabetes insipidus - antidiüretik - şekersiz şeker

Mrlee

Öne çıkan mesajlar

geçen hafta işim düşünce farkettim sağlık sistemi çökmüş
doktorun ruh haline bağlı doğru teşhis konması

neyse ben bundan şüpheleniyorum, plase tiroid
günde 6 litrenin üstünde su içme ve sürekli susuzluk hissi var
dahiliye den teşhis koyabilirler mi
Endokrinoji mi kasmalıyım

beslenme ile tedavi mümkün mü
doktora en doğru nasıl anlatılır
Sosyal ağlarda paylaş

doktorun teshislik pek bisiyi yok
kan verceksin
TSH
ST3
ST4
ATA
anti-TPO
TSH-R
vs baktircaksin

yukardakileri ornek olarak verdim, belki bunlara ek, belki bunlardan bikacini eksik baktirabiliyorsundur, dahiliya doktoruna danisirsan hangi degerlere baktirman gerektigini soyleyecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Günde 6 litre su içmek anormal değil, hele sıcaklarda gayet normal.

Endokrinolojiden randevu al alacaksan.

Doktora anlatacak pek birşey yok, çıkar direk tahlillerde.

are you fucking kidding me...

6 litrenin ne demek olduğunun farkında diilsin galiba. normali 2-2.5 litre. hadi yazın 3.5 olsun.
eğer dağa tırmanmıyorsa, tracking yapmıyorsa, inşaatta çalışmıyorsa falan 6 litre inanılmaz saçma.

ha ama 6 litre de içmiyor olabilir biraz abartarak söylemiş olabilir ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

vücudun elektrolit dengesinin ağzına sıçmak için biçilmiş kaftan yani hayvani miktarda su içmek.

zaten kısa sürede aşırı su içersen. böle 3 saatte 5 litre falan gibi, su zehirlenmesinden ggnormk oluyorsun.

günde 8 litre içiyorum diyenler yanlarına koysunlar 2 litrelik 4 tane şişeyi, sabah 9 akşam 12 arası ne kadarı bitiyor bi baksınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

3 saatte 5L değil o, 1-2 saatte 8-10L falan.
Eskiden maraton koşanlara düz su veriyorlardı, onlarda falan görülüyordu su zehirlenmesi o yüzden de sonradan değiştirdiler işte, şekerli su gibi bir şey tutuyorlar artık.
Günde 5-6L suyla elektrolit dengesini bozmazsın bu sıcakta, anca kaybettiğin suyu alırsın. Kışın/havalar serinleyince miktar 1-2L düşer zaten otomatik olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Eskiden maraton koşanlara düz su veriyorlardı, onlarda falan görülüyordu su zehirlenmesi o yüzden de sonradan değiştirdiler işte, şekerli su gibi bir şey tutuyorlar artık.
Günde 5-6L suyla elektrolit dengesini bozmazsın bu sıcakta, anca kaybettiğin suyu alırsın. Kışın/havalar serinleyince miktar 1-2L düşer zaten otomatik olarak.

1-2 saatte 8-10 litre diye bir şey yok. ya bu kadar bilmeden nasıl konuşuyorsun gerçekten inanılmaz.

al direk: http://www.telegraph.co.uk/culture/theatre/drama/3600987/My-battle-with-the-bottle.html

günde 8 litre içtiği için ölümden dönmüş adam. ha günde 8 litreyi kaldıracak hatta az bi ihtimal buna ihtiyacı olan bünyeler vardır ama çok büyük bir kesimin 8 litreye asla ve asla ihtiyacı yok. 3 litre herkese tepe tepe yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Bright said:

1-2 saatte 8-10 litre diye bir şey yok. ya bu kadar bilmeden nasıl konuşuyorsun gerçekten inanılmaz.

al direk: http://www.telegraph.co.uk/culture/theatre/drama/3600987/My-battle-with-the-bottle.html

günde 8 litre içtiği için ölümden dönmüş adam. ha günde 8 litreyi kaldıracak hatta az bi ihtimal buna ihtiyacı olan bünyeler vardır ama çok büyük bir kesimin 8 litreye asla ve asla ihtiyacı yok. 3 litre herkese tepe tepe yeter.

Adam günde 8 litre içtiği için değil, 55 yaşında hergün 8 litre su içtiği için, bir yandan da kendini yorarak tuz kaybını arttırdığı için ölümden dönmüş, bunlar çok farklı şeyler. Bu forumdaki averaj yaş 30-32 civarıdır.

said:
In fact, he was building up a condition known as hyponatraemia, which is usually associated with ecstasy-takers and marathon runners and often mistaken for heat exhaustion. Over the weeks, the salt in his body had been so diluted that by the end of the performance on June 28, he was rapidly moving through a list of symptoms that are usually fatal - headaches, weakness, nausea, confusion, unsteadiness, agitation, delerium, unconsciousness. The sodium concentration in his body was so low it was almost unregisterable.

Gene ilgili diğer keyword'ler de aynı paragrafta mevcut bahsettiğin hastalıkla ilgili.

Averaj erkek bünyesine, normal hava koşullarında, 3L yeterli de hava 45 dereceyken çapın da ortalamanın 1.5 katıysa 6L'yi keyifle tüketirsin, bir zararı da olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Mrlee said:

dün gece den beri tutuyorum hesap 2,5 litre oldu
5litre ye rahat ulaşırım

Bunun için yalnız deneyi farklı bir şekilde yapman gerekiyor. Senin deneyin olduğundan dahi haberin olmadan o suyu içmen ve birinin bunu sana çaktırmadan not almasıyla ortaya çıkar ancak gerçekten ne kadar su içtin.

Şu an hesabı kendin tuttuğun ve normalde içtiğin miktarı da bildiğin için o miktara ulaşmaya çalışacaksın istemsizce. Elde ettiğin sonuçlar da bu nedenle doğru olmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

eevt onu ben de farkettim psiklojik baskı oluyor

o yüzden bir çok içicem
bir de az içmeye çalışcam ortalamasını alıcam

senin dediğin daha mantklı ama zor

şekerle ilgisi yokmş bu arada
hormonal bir şey var mı ona bakıcak
dansite 1007 çıktı
doktor içtiğin su/işediğin su miktarını yaz gel dedi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...