Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir üniversiteliden arz-ı vücud

dogadanpc

Öne çıkan mesajlar

Tamam da bir kadın isteyerek bu işi yapıyor diye sen neden peki genelliyorsun hepsi böyleymiş gibi? Bu da yanlış değil mi? İşin çoğunluğuna bakarsak benim dediğim kesim kesinlikle daha fazla. Eski kafalılıkla falan alakası yok bu işin, asıl bence bırakılması gereken kafa dünyayı mükemmel cici bir şey olarak algılayan şu liberal kafası. Dersin ki ot içmek serbest olsun hak veririm de kalkıp bir çok insanın mağdur olduğu, hayatlarının karardığı bir mevzu da nasıl bu kadar rahat konuşabiliyorsun ben de bunu anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

pft.

Efenim insan takdir edersiniz ki bir bütündür. İçerisindeki ruhu, tini insan da, dışındaki beden başka bir şey değildir. Hâl böyle olunca insanın nasıl ki zihnini kiralaması, düşünme yetisinden bir karşılık üzerine vazgeçmesi etik değilse, aynı durum insanı insan yapan beden için de geçerlidir.

Bunun etiğinin tartışmasını hedonizm vs ile "kaşılıksız" da olsa epicurus'ta görebilirsiniz. Öyle istiyorum zevk alıyorum öylese iyi diyerek basic lcw tişörtü gibi gezmeyin lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

hem lcw'ye hem zara'ya t-shirt üreten yer vardır zaten asdsdf insanlar markası değişince ürünün kalitesinin değiştiği ilizyonundan ne zaman vaz geçecekler merak ediyorum. benim staj yaptığım bir triko fabrikasında üretimin çoğu ihracata gidiyordu, yerli alan firmalardan da lcw vardı. lcw'nin fiyat etikedi 25 lira, ingiltereye giden mal 20 £
Sosyal ağlarda paylaş

bakin bunu devlet kontrol altina aldigini dusundugunde insan ticareti basliyor zaten.

cunku pazari var. en eski meslek bi kere bu!

ama isteyenin istedigini yapmasina izin veren ve bu haklarini koruyan devlet olsa kullanici da zaten sikintili bir duruma girmemek icin bagimsiz ve kendi istegi ile calisan insanlari desteklemye gider.

buna neden karsi ciktiginizi anlayamiyorum gercekten.

geri kafalilik degilimis... mis..

yahu bu geri kafalilik degil de nedir?

bence tekrar gozden gecirin dediklerinizi. farkli acilardan degerlendirmeye calisin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bisküvi sektöründe bile tekeller varken kalkıp fuhuş sektöründe tekellerin, çetelerin olmayacağını düşünmek. İşte liberal kafası budur, neyse. Daha en basit ve ana sektörlerde işçi hakları yok sayılırken, çalışanlar üzerinde binbir baskılar yapılırken kalkıp fuhuş sektöründe bunların olmayacağını düşünmek.

Sırf şu işin psikolojisini bilseydin, fuhuş yaptırılan kadınların çoğunun bu işe erken yaşlarda başlatıldığını bilirdin.
Sosyal ağlarda paylaş

O çok para kazananların da çoğunluğu ajans gibi çalışıyor solo değil. onların üzerinden para kazanan yığınla adam var, istediklerinde bırakıp gidemiyorlar veya dışarda bile istedikleri gibi takılamıyorlar sürekli o adamların gözetimi altındalar.
Sosyal ağlarda paylaş

İki konunun hiçbir farkı yok. Hatta esrarla diğer uyuşturucuların da hiçbir farkı yok, hepsini aynı torbaya koyabiliriz. Aynı torbaya sigarayı/elektronik sigarayı vb. tüttürülen, çiğnenen, içilen şeyleri de ekleyebiliriz.

Ortada bir eylem var. Bu eylem bireye zararlı; ancak maddi, manevi vb. bilimsel nedenlerden dolayı engellenebilir bir eylem değil. Bu eylem için izlenecek en iyi politika eylemin bireye direk veya endirek verdiği zararı minimuma indirmektir. Şunu söylemenin liberallikle veya geri kafalılıkla bir ilgisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Üşenmedim araştırdım neymiş diye, karşıma şu sonuçlar çıktı, incelersin dasaa.

"Almanya'da fuhuş" said:

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) açıkladığı raporda, dünyada 21 milyon insanın zorla çalıştırılıp insan ticareti kurbanı olduğu, 57 AGİT ülkelerinde ise bu sayının 3 milyona yaklaştığı ortaya çıktı.

Federal Asayiş Dairesi (BKA), 2013 yılında Almanya'da zoraki fuhuş ile ilgili 542 vaka kaydettiyse de uzmanlar bu rakamın çok daha yüksek olduğunu tahmin ediyor. Uzmanlara göre zoraki fuhuş olayların sadece yüzde 3'ü aydınlatılıyor.
AGİT, 2012 yılın raporunda 612 zoraki fuhuş vakası kaydetmişti. Ancak bu gerilemenin durumun iyileştiğine dair yanlış ümitlere yol açtığı belirtildi, zira kadınların çoğu korktuğu için ifade vermekten çekiniyor.

Raporda kurbanların yüzde 96 oranla çoğunlukla kadın olduğuna ve dünyanın her tarafından geldiklerine dikkat çekildi. Almanya'da zorla fuhuş yaptırılan kadınların en çok Bulgaristan'dan (143) ve Romanya'dan (125) geldiği belirtilirken, içlerinde Almanların da (90) bulunduğu ve yaşları 21'den küçük olduğu ortaya çıktı.
AGİT'in dehşet verici diğer verileri ise şöyle:

Kurbanların:
-% 39'u kandırılarak Almanya'ya getirildi
-% 22'si ise fuhuş yapmak için geldi
- 'ü manken/sanatçı olma ümidiyle veya gazete ilanların çağrısına uyarak yola çıktı.

AGİT raporunun verileri, kadınların en çok bar ve genelevlerde, bazıların ise evde çalıştırıldıklarını ortaya çıkardı. Kadınlar için bu durumdan kurtulmanın riskli olduğu belirtilirken, kadınların genelde parasız olup dil sorunu yaşadığı ve belgelerine kadın satıcıları tarafından el konduğu kaydedildi.

Raporu değerlendiren Bild gazetesi, genelevlerde yapılan kontrollerde az sayıda şüpheliye rastlandığını ve kriminal ağın çok gelişmiş olduğuna dikkat çekerek polisin asıl suçluları bulmakta zorlandığını belirtti.

Kaynak
http://www.hurriyet.com.tr/almanyanin-fuhus-raporu-aciklandi-27747032
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

O çok para kazananların da çoğunluğu ajans gibi çalışıyor solo değil. onların üzerinden para kazanan yığınla adam var, istediklerinde bırakıp gidemiyorlar veya dışarda bile istedikleri gibi takılamıyorlar sürekli o adamların gözetimi altındalar.

solo calisan da bir suru var. rusyada, eski sovyet ulkelerinde(hele bazilarinda oyle ben AJANSim diyip pezevenklik yapmaya kalkarsan, oyle birakip gidemezsin, disarda istedigin gibi takilamazsin tarzi insanlari zorlamaya falan kalkarsan kan alirlar), buralardan gidip kibrista, dubaide calisip 20 yillik parasini bir ayda kazanip donup isi birakip evlenenler vs cok var.
Sosyal ağlarda paylaş

rusya'da kesinlikle rahat bir sekilde solo calisan sayisi fazladir.

ama daha onemlisi bu olaya karsi cikan muhafazakarlarin aksi durumda ne oldugunu gorememesi.

elbette karsi cikanlar evli olduklari icin bu tarz bir devrime karsi cikiyor da olabilir (ben yapamam, o zaman kimse yapmasin) ya da asiri tutuculuklarindan, dindarliklarindan...

baska bir sebebi olacagini sanmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu dediğiniz şeyin farkında mısınız?

insanların kubur gibi dümdüz lcw tişörtleriyle gezebilmeleri, insanların bu zevksizlik ve iğrençlikle gezmelerini kabul ettirmiyor.

madem cıbıl cıbıl gezmemeyi tercih ediyorsun. karşındaki kişiye bir saygın var takım taklavat karşısına çıkmıyorsun. o zaman saygını doğru düzgün belli et. temiz giyin, giydiğin bedenine otursun vs.

madem insansın, insanlığını düzgün bir şekilde yaşa. düzgün bir şekilde giyinemeyenlerle nasıl dalga geçiyor ve aşağılıyorsak aynı şekilde bir insan olmayı beceremeyeni de aşağılarız abi.

etik metik diyoruz AMA İNSNANLAR İSTEDİĞİNİ YAPABİLMELİ diye geliyorsunuz. köleliği getirelim abi o zaman. haşhaşilik falan gırla yayılsın. Hasan Sabbah'ın altındaki adama sorsan ben istediğim için bu yola girdim sana ne der.

daha da yazmam. deve hendek.
Sosyal ağlarda paylaş

bu tarzda seyleri baski altinda tutmak aslinda koleligi geri getirmektir.

su anda sen kolelik saksakcisi oldugunu, insan ticaretine canak tuttugunu anlamiyorsun.

bunu anlamis olsan hemen yon degistirirsin ama muhazafakar yapin, adeta bir atgozlugu gibi bakis acini limitlemis.

donup dolasip bildigini okuyorsun, baska dusunceleri degerlendirmeye dahi sabrin yok.

devene bin, hedek ustunden gec ve de kabileye geri don bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...