Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni Zelanda

bingildak

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

deli gibi teşvikler veriyorlar ama yabancıya verene kadar yerliye verir ayrıca teşvik alanları çok kısıtlı. mesela tarım yapacak adam bulamıyorlar falan, tarım biliyorsan direkt sana her şeyi sağlıyorlar toprakla birlikte.

Benim kuzeni ikna edeyim, gideyim onunla birlikte bari ya, ikimiz de çiftçiyiz diye başvururuz. Hem de eğitimli çiftçi lan, başka nerde nasıl bulacaklar, kuzen avukat olacak bi de seneye fds
Sosyal ağlarda paylaş

onu başka başlıkta yapın abi, burası yeni zelanda özeli olsun.

yeni zelandada iş araken biraz daha şehir bazlı aramak gerekiyor anladığım kadarıyla. yerleşim yerleri birbirinden baya uzak gibi.

liste şöyle :

Auckland

http://www.kiwihousesitters.co.nz/files/regionphotos/house-sitting-new-zealand-auckland_00_l.jpg

Auckland (/ˈɔːklənd/ awk-lənd), in the North Island of New Zealand, is the largest and most populous urban area in the country. Auckland has a population of 1,454,300 – 32 percent of New Zealand's population.[3] It is part of the wider Auckland Region, which includes the rural areas and towns north and south of the urban area, plus the islands of the Hauraki Gulf, resulting in a total population of 1,570,500[3] that is governed by the Auckland Council. Auckland also has the largest Polynesian population of any city in the world.[4] In Māori, Auckland's name is Tāmaki Makaurau (or Ākarana), meaning "the maiden sought by a hundred lovers",[5] in reference to its natural beauty.

Christchurch,

http://humanrobotinteraction.org/2016/wp-content/uploads/2015/11/christchurch.jpg

Christchurch (/ˈkraɪstʃɜːrtʃ/; Māori: Ōtautahi) is the largest city in the South Island of New Zealand and the seat of the Canterbury Region. The Christchurch urban area lies on the South Island's east coast, just north of Banks Peninsula. It is home to 381,800 residents,[1] making it New Zealand's third most-populous urban area behind Auckland and Wellington.

Wellington,

http://www.sprachreisen.de/uploads/media/shutterstock_53458747_Wellington_07.jpg

Wellington (/ˈwɛlɪŋtən/) is the capital city and second most populous urban area of New Zealand, with 398,300 residents.[3] It is located at the south-western tip of the North Island, between Cook Strait and the Rimutaka Range. Wellington is the major population centre of the southern North Island and is the administrative centre of the Wellington Region, which also includes the Kapiti Coast and Wairarapa. Wellington is the world's southernmost capital city of a sovereign state.

Diğer şehirler 150K nüfusun altında. bakacaksan Auckland'a bakmak gerek gibi genel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

o senin cahilliğin kanka, ben üniversiteye başladığımda yeni zelanda deli gibi adam çağırıyordu ülkeye, özellikle eğitimli gençleri falan. o zaman vizyon yoktu tabii, "biz gidersek kimlere kalacak" diyorduk genç aklımızla :)

auckland'da kiralık bakıyorum da, rentalların hepsi haftalık? acaba bunlar turistik kiralıklar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu çiftçilik ile ilgili bilgisi olan var mı ? devleti yabancılara teşvik vs ne kadar ayırır , nasıl bir sermaye gerekir, kredi durumları ne olur ?

Ben 5 yıllık avukatım ama burada kalasım kalmadı hiç artık , yeni zelanda gayet OP bir yer gibi duruyor huzurlu huzurlu yaşamak için , gidip bu saatten sonra başkasının tarlasında amelelik yapmayı istemiyorum tabi ama , kendi çiftliğimizi kurmamıza teşvik fln alabiliyorsak belirli bir sermaye ile , burda elin çomarıyla , davarıyla uğraşacağıma gider orda toprakla bitkiyle uğraşırım yüz kat daha güzel bir hayatım olur.
Sosyal ağlarda paylaş

immigration başvuruları için link verdim, oradan kendin seçimler yaparak ilerleyebilirsin. form dolduruyorsun, kendini tanıtıyorsun sana geri dönüş yapıyorlar. forumda kimse sana armut piş ağzıma düş yanıt veremez - çok spesifik konular çünkü. örnek veriyorum tarım konusunda alıp seni auckland'a koymuyor, gidip en ucra yerlere koyuyor medeniyetin gitmediği. kimseye öyle ilk günden gel paşam davranışı yok.

Are property prices too high?

New Zealand gdp per capita
New Zealand´s house prices have been estimated by Deutsche Bank to be 30% overvalued relative to income, and 82% overpriced relative to rents, with Auckland the worst outlier.

However this assessment of overvaluation is contradicted by the Global Property Guide´s own research, which suggests that rental yields in New Zealand´s prime cities are reassuringly high by international standards, and that on this measure, New Zealand´s high residential property prices are amply justified (see below).

http://www.globalpropertyguide.com/template/assets/img/newzealand-gdp-per-cap-1.gif

auckland'de kiralar çok tatsız ya. düşünürken tabii TR kazançlarına göre düşünüyorum da, buradaki 15 günlük iyi bir kira orada haftalık orta kademe bir kira.

mortgage çok iyi ama vatandaş olanlar içindir büyük ihtimal, 1 yıllık izni olan adama 25 yıllık borç vermezler.

http://i.imgur.com/32mXImb.png

3 yatak odalı tabii :)

gelirler bu şekilde:

http://i.imgur.com/K66tKz1.png

51 bin nzd 32 bin dolar falan ediyor işte. aylık 2.7k gibi. tr e göre 8k.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer bir iş özelinde expertise sahibi değilseniz başvurunuzun kabul edilmesi için eğitime gidiyor olmanız gerekir diye düşünüyorum. avukat adamı tarım için almazlar, neden alsınlar. tarım yapmak için tarım bilen binlerce aday var zaten.

diploma olmadan
destekleyen yaşan tarzı/kafa yapısı
mükemmel dil

olmadan çok zor zaten, bunlar olsa bile çok zor yani.

adamlar her forma yazmış kişilik çok önemli diye.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

Ya çok uzak. Ben de yeni zelanda ve avusturalya istiyorum da öyle git 10 yıl kal..bayabilir ya. Avrupa olsaydı bari.

Bir de cidden 30 saat uzakta. Ailelerimizin bize ihtiyacı olduğunda, acil bir konu olduğunda sen gelene kadar herşey biter.

Eskiden almanyadan türkiyeye 3 günde gelirdik.
10 sene içinde belkide yeni zelanda dan türkiyeye 1.5 saatte gelebileceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi benim dediğim yatırım amaçlı zaten yoksa sen hayırdır der tabi. Kalkıp burdan doğru düzgün bir ekolojik , organik tarım planı ile (ülke içinde eksik olan ürünlerine hitap eden) adamlara gitsek bunun bize sermaye karşılığı ne olur onu merak ediyorum.

Öyle bir projeyi de gider burda üniversite hocalarına bile yaptırabilirsin ziraat faakültesinde , tanıdıklar da var bunun proje maliyeti çok olmaz benim açımdan.

Eğer herşeyi uygunsa zaten kısa süreli eğitim seritifikası da alınabilir.

Önemli olan NZ devleti yabancı yatırımcıya Tarım konusunda ne gibi teşvikler sunuyor bunlara bakmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...