Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2016-2017 Sezonu Genel Tartışma

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

En azindan ilk 11de yer buluyor kendine oynuyor. Resmen yedek kulubesine para akitiyoruz abou ile. Tartistigimiz konu abou zaten, talisca baska bir yerde istatistiktir oyundur vs tartisilir.

@esh

He tam olarak bunu diyorum, dark arka sayfalarda abou alinmali abou iyi forvet falan diyordu tartismanin basi orasi zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

bizimkilerin yeni heyecanı bu, genç alalım tutarsa okuturuz. tamam güzel yaklaşım ama her transferin aynı şekilde olamaz.

2 tane garanti adam ekliyosan 1 tane de deneme eklersin.

bizimkiler 3 adamı da deneme yanılmayla bulmaya calışıyo. bunun nedeni para olmaması da olabilir ok. ama seneye cidden hardcore bi forvet ile 10 numara lazım.

defansa da bi garanti adam.

yine şampiyonsun al.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

talisca tutmadı abi, tuttu diyecek bi oyun oynamıyo ortada.

gol atıyo tamam eyvallah ama ortanın istediği tipte adam değil yani. al gs maçında da gördük, ne yaptı abi talisca frikik dışında?

olm manyak mısınız? iyi götümüz kalktı ha bizim de, talisca bu ülkeye bu yaşta gelmiş en manyak oyuncu. şu anki performansı ve göt kalkıklığı sıfır olması, sadece oyuna odaklanması, takımı sahiplenmesi az buçuk oynayınca ben gitmek istiyorum diye götü başı oynamaması gibi unsurlar da dahil. ama sadece oyun olarak bakarsan bile, 23 yaşında türkiye'ye gelmiş en çılgın adam talisca.

bu adam 29 yaşında gelse de iyi transfer olur ama 23 yaşında böyle bir adam gelmedi. işte 30-40m'a satabileceğin adam bu, ve berezilyalı hollanda gurbetçisi türk falan değil sadece bu özelliği +5-10m zaten.

Talisca pas atamıyor, sosa gibi ince asistler yapamıyor diyenler bunu şenol hoca'ya sorsun talisca'ya değil. kötü olarak demiyorum, ama geçen seneki topu oynamıyoruz. sosa'ya o asistleri yaptıran da geçen seneki oyundu. geçen sene ortadan tiki taka ile yardırıyorduk, bırak sosa'yı olcay geçen sene asist şov yapıyordu. bu sene farklı bir oyun oynuyoruz, kanatlara iniyoruz bu nedenle zaten kanattaki adamlar gole asiste daha yakın; bkz. quaresma. şu sisteme alex'i hagi'yi koy asist yapamaz çünkü asist yapacağı noktalarda ayağına top gelmez, talisca'ya da gelmiyor, en azından geçen seneye kıyasla çok çok az ortadan gidiyoruz. talisca'nın gollerine bakın, asist yapılacak pozisyonlar değil çoğu, adam ekmeğini taştan çıkartıyor, kafayla, uzaktan mükemmel şutlarla, frikikle falan atıyor. yani ulan vurma da pas ver diyeceğin pozisyon çok az. geçen seneki topu oynarsın sonra gelir talisca asist yapamaz o zaman yine konuşuruz. ama bence geçen senekine yakın bir top oynasak talisca asistte sosa'yı rahat yakalar. ha geçen sene gomez vardı bu sene cenk var onu da hatırlayalım.

dün gs maçında talisca ne yaptıyı talisca çıktıktan sonra beşiktaş ne oynadı değerlendirmesi ile görebiliriz. takımı dikey pasla kendi yarı sahamızdan ileriye çıkartabilen bir tane bile topçu yok, en azından dünkü maçta yoktu. talisca bir çıktı her top random ileri şişirildi ve her uzaklaştırılan top atak olarak geri döndü. bu görevi talisca yerine yapabilecek tek oyuncu gökhan inler, ki o da dünkü maçta çare olmadı mesela, o görevi talisca gibi yapamadı.

25m zart diye çıkartıp veremeyiz sanırım ama 10-15m bandında bu adamı alabiliyorsak stadı ipotek edip alalım yani böylesi gelmez bir daha. gelse de 1 sene sonra götü başı ayrı oynar kazan kaldırır.
Sosyal ağlarda paylaş

kendi kendine demişsin abi işte. talisca değil ki aranan adam.

aradığımız sosa v2

forvetler neden gol atamıyo? çünkü öyle bi dikine gidiş ve arapas yok gecen seneki gibi. talisca atabiliyo mu? hayır.

ha taliscaya göre bi formasyon yaparsın ama nitekim onda da iniesta lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi öyle bi oyun oynamıyoruz ki işte, sorun orada. bu takıma 10 numaranın tanrılarını getir asist yapamaz. takım ortadan gitmiyo ki? hatta yine az biraz oturttuk, bir ara bildiğin atibaya pas atılmıyodu gökhan inler fix oynadığı zamanlar, hoop şişiriyodu topu kanatlara. yine asıl oyunumuz kanat oyunu, ortadan gitmiyoruz az biraz dengelense de. yani talisca'dan önce de böyleydi, talisca yerine 10 numara alınsa ya da sosa pişman olup geri dönse de böyle olacaktı. quaresma-babel, gg-caner(adriano) olunca buna döndü şg. defansif orta saha olarak da inler ile başladık sezona, atiba'nın yanında o oynuyordu her topu kanatlara şişirdi ve bu oyun oturdu bir şekilde. dediğim gibi quaresma bu yüzden şov yapıyor asist açısından.

talisca ile alakası yok yani, şg farklı bir oyun oynatıyor ve bu oyunda da 10 numara gereksiz. forvetler neden gol atamıyor? çünkü bu oyun cenk'in oyunu değil gomez'in oyunu. kanatlardan bu kadar orta gomez'e yapılsa cenk'in 2 katı gol atardı. cenk kapasitesine göre idare ediyor ama bir gomez değil, gol sayısı göz boyamasın, 19 golün 6'sı falan penaltı.
Sosyal ağlarda paylaş

atibayı backuplayacak transfer çalışmalarına şimdiden başlanması lazım. Gerçi bu fizikle atiba 1 sezon üst düzey, 1 sezonda ortalama şekilde çıkarabilir gibi gelio. atibaya en çok benzettiğim adam sebastian rode ama o da dortmunda transfer olms daha yeni :( moraller bozuk.

Ha bide oğuzhan hic bi bok yapmıo falan deniyor da atibayla ikisi takımı inanılmaz rahatlatıyo. Top bu ikiliye gelince kimsenin kafasında ulan şimdi kaptırıcaklar sıçıcaz diye bi düşünce olduğunu sanmıyorum. Atiba bazen topu alınca heran düşcek gibi gelio bana ama neyse :D:D
Sosyal ağlarda paylaş

4 ay oynamayan sezona takimla antremanla baslamamis adam yaklasik 10 gol atti min 2 asisti faln da vardir. Neye gore tutmadi.Ustune ustluk cok genc. Su adama parayi basip alirsak ve sakatlik sikintisi cekmezse hersene direk sampiyonlugun en tehlikeli takimi oluruz.Anadoludaki dandik kalecileri sürekli avlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Talisca'nın sıkıntısı modern oyuncu tipine pek uymaması. Benfica zaten yeteneğine yatırım yaptı ama oyun düzenini bayağı etkiliyordu.

Talisca çıktı mesela Bayern'e çeyrek finalde golde attı. Ama o Bayern maçında sahanın en az mesafe kat edeni, en az başarılı pas yapanı falandı vs...

Oyuna aktif katkısı arada bir rüyaya giren ak sakallı gibi görünüp golünü tıkıştırması ama ötesi yok.

Burada şimdi kararı vermek gerekiyor.

- Talisca her maç ortalama 5 kere gözükür, 1 gol atar. Hücumda bile maçın genelinde 10 kişi oynarsın, savunmadan bahsetmiyorum. Mükemmel yetenek, kusur yok o açıdan resmen ama genele vurduğunda Talisca'ya ihtiyaç var mı?

- Talisca iyi güzel ama bize Sosa gibi yaptığı istatistik düşük, ama maçın her anına katkı sağlayan stabil bir oyuncuya mı ihtiyaç var?

Bu yüzden Talisca'ya 15-20 milyon euro da etmez. Artık öyle Alex-vari gözüküp atan adamlar kalmadı. Kimse para da vermiyor. Maks 10'dur Talisca'nın ederi, o paralara alırsak gayette ligi domine edecek, bizi her sene Avrupa'ya taşıyacak Avrupada da ara ara güvenerek kullanabileceğimiz bir adam olur.

Aboubakar ise farklı. Yine soktun araya aq diyebilirsiniz ama Abou hep stabil ve herkesin aradığı tipte adam mesela. Ben verimlilik kıyası yaparken ona da bakarım mesela. Çok eleştiriliyor bir de ama bakıyorum hep Twitter da haterlar ne yazsa onu kapmış millet. Pas yapamıyor denmiş mesela, adam ligin en yüksek pas ortalamasına sahip futbolcularından biri, Cenk'ten daha fazla key passes'ı falan var. ŞL de zaten gördük performansını vs... Adamın zaten güçlü olduğu yanlardan biri pas dağıtımı sadfsf Klasik Türk taraftar topluluğu yani kanaat önderleri ne diyorsa ona inanıyor. Maçı izliyor, aslında iyiymiş ama bir maçlık genelde kötü diyor. 10 maç aynı şeyi yapsa her maç aynı şey resetlenip tekrar aynı düzenle söyleniyor falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Taraftar hesap açmış Talisca için 10 milyonu biz toplayalım gerisini sen ver Fiko diyorlar. Çılgın hamleler var ama Türkiye standartları için o bonservis rakamı mümkün değil. Ancak Fikret Başgan katakulli yapacak düşürecek o rakamı öyle olur.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Aboubakar ise farklı. Yine soktun araya aq diyebilirsiniz ama Abou hep stabil ve herkesin aradığı tipte adam mesela. Ben verimlilik kıyası yaparken ona da bakarım mesela. Çok eleştiriliyor bir de ama bakıyorum hep Twitter da haterlar ne yazsa onu kapmış millet. Pas yapamıyor denmiş mesela, adam ligin en yüksek pas ortalamasına sahip futbolcularından biri, Cenk'ten daha fazla key passes'ı falan var. ŞL de zaten gördük performansını vs... Adamın zaten güçlü olduğu yanlardan biri pas dağıtımı sadfsf Klasik Türk taraftar topluluğu yani kanaat önderleri ne diyorsa ona inanıyor. Maçı izliyor, aslında iyiymiş ama bir maçlık genelde kötü diyor. 10 maç aynı şeyi yapsa her maç aynı şey resetlenip tekrar aynı düzenle söyleniyor falan.

Twitter falanda takip etmiyorum, rakamlari verdim onceki sayfalarda senin iddian uzerine. Abou cop. Abouya para verilmez. Abou kotu. Hafizayi sifirlamiyoruz her macta. Adam hep kotu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Key passlari mi var adamin paslar burak yilmaz style resmen.Bu adam su aldigi paranin yarisini bile hicbir takimdan alabilecegini sanmiyorum.

edit: birde google+ disinda sosyal medya kullanmiyorum ki.Pati benim icin en buyuk sosyal medya google+ kimsenin olmadigini dusunursek.
Hala da aboubakarin asiri kötü bir futbolcu oldugunu dusunmuyorum.Pl dusme hattindaki takimlarda kontradan gol arayan siyahi topcu olur maks cunku kosuyor bu da en iyi ihtimaller yani besiktasda mumkun degil olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Taliscadaki şut yeteneği dünyada çok az oyuncuda var. Kapanan takımları ctliyo adam resmen. Ortasaha sağlam kurulursa( taliscanın yükünü çekebilecek şekilde) ki atiba bunu fazlasıyla sağlıyor, talisca bjknin banko oyuncusudur.
Ayrıca talisca seneye de beşiktaşta kiralık. Seneye beşiktaşla olan kiralık anlaşması bitince benfica ile 1 senelik sözleşmesi kalıyor. 1 sene sözleşmesi kalan adamda 20 25 milyona falan satılmaz/alınmaz. Gerçekten bjkde kalmak istiyorsa kulüpler max 5-6m bandında anlaşır. Taliscanın benficaya attığı gol sonrası yaptığı sevinçle benficada kalmaması kesinleşti zaten. En kötü 1 sene daha benficaya sabredip sene sonu bjk veya x bi takıma bonservissiz transfer olur diye düsünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bana sorsalar 20 milyona ya talisca mı yoksa başka şeyler mi diye,

ne biliyim forvete balotelli orta sahaya da kalite bi 10 numara cekerim daha once de yazdığım gibi.

taliscayı da bi sonraki sene alırsın zaten bi daha sampiyon olunca.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...