Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2016-2017 Sezonu Genel Tartışma

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

@dark son 3-5 sayfada amma aboubakar muhabbeti yapmışsın ya. ben çok saygı duyuyorum genel olarak yorumlarına ama ben beşiktaş'ın forvetinde bitirici olmayan adam görmek istemiyorum abi. çok umutluydum ben abou'dan ama adam almeida tier. cenk formda ama beşiktaş'ın as forveti cenk tosun olmamalı, o klasta bir adam değil cenk. inşallah bu sene şampiyon oluruz da FFP de rahatladığı için adam akıllı bir forvet alırız, yoksa seneye işimiz zora girer.
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s said:

Yalnız Igor dün olayı çözdü Beşiktaş'ta da geç oldu :)

Rodrigues i aldı göbeği boşaltıp kanatlara yıktı. Beck ağır adam gs oraya yıkmaya çalıştı da başaramadı.

o pozisyonda 26 pas yaptık gol olsaydı efsane olacaktı.
2003-2004 senesi 42 pas ile gol atmışlığımız var

Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Aldığı para menejer çakması, Fiko'nun Ahmet'e ikramı onu geçersek totalde Cenk'e göre 7 maç + 1000 dakika civarı eksiği var.

aboubakar birinci forvetti basta cenk onu herkesi ikna ederek aldi.Sanki cenk birinci forvetti de aboubakar o yuzden arkada kaldi degil.Aboubakar akimla hic calismamasina ragmen gelip biraz isindiktan sonra SG direk once ona sans verdi ki dogrusu.Gorev dagiliminda adam takimin birinci forveti olarak alindi.Ama bunu cenkin kendisi degistirdi.
Birde menejer cakmasi faln filan bunlari neden geciyoruzki demekki adam o kadar etmiyecek bir oyuncuki fazla goruyorsun verilen parayi bu bile yanlisi gosteriyor.
DarKRideR said:

Buna rağmen Cenk 126 dakikada bir gol bulurken, Aboubakar 155 dakika bir gol mu ne buluyordu.
Ee tamam iste Cenkin daha yuksek gol orani var.Zaten maclari izlerken bunu istatistiksiz gorebiliyorsun. Total süren artikca oranin daha dusuk olmasi gerekmez.Ragmenle baglanip kurtarilacak bir durum degil yani. Talisca mesela cok az oynadi.Forvet arkasi oynadi 15 ilk 11 ama 9 golu var.
DarKRideR said:

Üstüne Cenk'in silindiği ŞL maçlarında 6 maçta 3 golü; totalde Avrupa Kupalarında 7 maçta 4 golü var. Cenk 8 maç 3 gol mesela totalde. ŞL'de 6 maç 1 gol.

Burasi dogru ama burdan cikacak sonuc besiktas kendinden iyi takimlara karsi oynarken aboubakar daha etkili cunku bariz defans yapan kontra ile gol arayan takimin forveti iste. Ee biz bu özellikteki adami parlatamayizki. Seneye 6+2 maks SL maci icin adam elinde tutulmaz.Masrafi cok yani nereden baksan imkansiz ask belki dedigin gibi dusme hatti PL takimlarindan birinde is yapabilir ama o da maks yani.

DarKRideR said:

Aboubakar'ın tek sorunu karar verme aşamasında patlaması. Onu aşabilse zaten Porto'dan bize değil direkt EPL'ye giderdi. Onu bizde aşarsa çok iyi para kazanırız. Alınabilecek risk, en kötü aldığına satar zarar etmezsin.
Aboubakar havada etkili degil temiz vurusu yok. Top kontrolü kotu. Paslari burak yilmaz seviyesinde. Adamin her yeri sorun sadece hizli ve patlayici forvet iste bir anda birseyler yapabiliyor.
DarKRideR said:

Ha bana kalsa ikisini de satıp Gomez ayarında modern pivot ya da Suarez ayarında daha kompakt bir forvet bulmaya kasardım.

Buna dicek bisey yok bunu herkes istiyo.

Bir de emenike de PL gitmedi mi noldu cok mu basarili oldu formda bir emenike ile formada bir aboubakar arasinda ne fark varki.Emenike sadece salak bir egoya sahip aboubakar daha duzgun akli basinda duruyor o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Aldığı para menejer çakması, Fiko'nun Ahmet'e ikramı onu geçersek totalde Cenk'e göre 7 maç + 1000 dakika civarı eksiği var.

Buna rağmen Cenk 126 dakikada bir gol bulurken, Aboubakar 155 dakika bir gol mu ne buluyordu.

Üstüne Cenk'in silindiği ŞL maçlarında 6 maçta 3 golü; totalde Avrupa Kupalarında 7 maçta 4 golü var. Cenk 8 maç 3 gol mesela totalde. ŞL'de 6 maç 1 gol.

Kıyaslama olayına girerse fiziği ve ön alanı domine edebilmesi yönünden her akıllı futbol adamı Aboubakar'a yatırım yapar eğer sadece ikisinden biri alınacaksa. Porto zaten bu yüzden ona girdi, verimde aldı esasen.

Aboubakar'ın tek sorunu karar verme aşamasında patlaması. Onu aşabilse zaten Porto'dan bize değil direkt EPL'ye giderdi. Onu bizde aşarsa çok iyi para kazanırız. Alınabilecek risk, en kötü aldığına satar zarar etmezsin.

Ha bana kalsa ikisini de satıp Gomez ayarında modern pivot ya da Suarez ayarında daha kompakt bir forvet bulmaya kasardım.

Abi transfermarkttan aciyorum bakiyorum suan:
Aboubakar
Ligde 847 dakika attigi gol sayisi 4 = 211,75 dkda bir gol
SLde 492 dakika attigi gol sayisi 3 = 164 dkda bir gol
Kupada 144 dakika attigi gol sayisi 1 = 144 dkda bir gol
ELde 79 dakika attigi gol sayisi 1 = 79 dkda bir gol
Total= 1562 dkda 9 gol = 173,5 dkda bir gol

Cenk
Ligde 1882 dakika attigi gol sayisi 16 = 117,625
SLde 218 dakika attigi gol sayisi 1 = 218
Kupada 120 dakika attigi gol sayisi 0 = -
ELde 101 dakika attigi gol sayisi 2 = 50,5
Total 2411 dkda 19 gol = 126,89

Aldiklari maaslari kiyasla simdi birde baska da bir kiyasa gerek yok bence. Asist istersen ama asisti de daha fazla cenkin. Yani gercekten anlamiyorum hala aboubakari nasil savunabiliyorsun abi.
Sosyal ağlarda paylaş

3 liraya 5 köfte yok abi.

ya bi daha satılmayacak adamı alacaksın 32 lik. ya da 25 likten efsane yaratmaya calışacaksın.

diğerleri zaten tr ye düşmüyo. bırakır mı amk portosu arsenali psg si munihi sana 20 lerine yeni girmiş potansiyellileri?

adam alıyo 20 de, bakıyo 2 sene tutu tuttu, sonra okutuyo zaten. bkz tutmamıs talisca bkz tutmamıs aboubakar.
Sosyal ağlarda paylaş

kuluple sorun yaşamasa 50 milyon oluyo zaten fiyatı bi anda.

kuluple neden sorun yaşıyo? çünkü çalışmıyo, yetenek bi yere kadar. azim olmadıktan sonra, hocanın dediğini yapmadıktan sonra rivaldo olamıyosun.

umarım akıllanır da olur tabi de. karakterin değişmesi zor
Sosyal ağlarda paylaş

Abi tamamda bu takimin aboubakara para basmasi mantikli mi onu konusuyoruz. Ne ise yariyor bu adam? Gol atamiyor dogru duzgun, takimin yedek forveti geldi elinden formayi zorla aldi gitti. Hala aboubakar alinmali deniyor, arasinlar baska birini denesinler. En azindan Cenk kadar atan bir forvet olsun da verelim parasini. Gol atamayan forvete para vermenin manasi nedir ne ise yarayacak bu adam takimda? Yillarca almeida izledik gorduk nasil oluyor gol atamayan forvet nasil oluyor, sonra demba ba gordum vay mk dedik, sonra gomez gorduk yohaa lan dedik. Oke anladik gomez zor da demba ba tier olmayan adami almanin manasi da yok.
Sosyal ağlarda paylaş

nalakası var abi, adamın anasına bacısına karısına küfretmiştir ondan ötürü sorun yaşıyodur mesela. her zaman suç futbolcuda olmak zorunda mı?

talisca'nın olayında karısıyla ilgili saçma salak konuşmuş benfica yönetimi hamileyken mesela, ondan ötürü zaten bu başkan gitmeden silkeleseler dönmem diyor.

@beybe

abi zaten abou'nun savunulacak yanı yok. senede 1.5 m'a oynasa 2m euro'ya falan alsan geleceği olabilir bu adamın bak. ama işte çalışması da lazım bence aklına menajerler de giriyor çünkü bildiğin en az 5-6 golü çizgiye paralel giden topa uçmadığı kaymadığı için atamadı. yani ya korkak, ya da menajerler sakatlanmadan dön koçum demiş. altta yatan bir yetenek var ama işte geliştirilmeli. beyinle vücut aynı senkronla çalışmıyo, beyin şunu yap diyo vücut bacaklar ayrı hareket ediyo.

o altta yatan yeteneğe de verilecek yılda max 1.5 m euro + 2m falan bonservis işte. fazlası menajer maması olur.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Abi tamamda bu takimin aboubakara para basmasi mantikli mi onu konusuyoruz. Ne ise yariyor bu adam? Gol atamiyor dogru duzgun, takimin yedek forveti geldi elinden formayi zorla aldi gitti. Hala aboubakar alinmali deniyor, arasinlar baska birini denesinler. En azindan Cenk kadar atan bir forvet olsun da verelim parasini. Gol atamayan forvete para vermenin manasi nedir ne ise yarayacak bu adam takimda? Yillarca almeida izledik gorduk nasil oluyor gol atamayan forvet nasil oluyor, sonra demba ba gordum vay mk dedik, sonra gomez gorduk yohaa lan dedik. Oke anladik gomez zor da demba ba tier olmayan adami almanin manasi da yok.

atma ihtimali var diye alınıyo adam. genç yetenek, patlama yapılabilir diye alınıyo.

baktın yapmıyo yol veriyosun. menecer de sana gelip, "abi bunlar oynatamadı ama tam şenolluk adam abu" diyo, sen de tamam ama kiralayalım tutarsa alırız diyosun. karşı taraf sende tutma ihtimaline göre bonservis fiyatlıyo.

win-win gibi gözükse de yüksek risk.

şimdi taliscayı alır mısın almaz mısın? ya da sosa tarzı bi adam + kjaer tarzı bi defans mı alırsın talisca parasına?
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam zaten kiralanmasina birsey diyen yok ki. Kiraladik, geldi, bir halta yaramadigi goruldu adamin. Su saatten sonra 10 milyonu basip yedekte bekletmenin manasi var mi?

Talisca mesela fiyatini ederini bilmem ama adam tuttu. Iyi is yapiyor. Gelecek zamanlarda daha da iyi is yapar belki de. Yatirim yapicaksan yap bu adama.

He senin dedigin gibi bir stoper bir de sosa alirim lan bu paraya diyip yapmayabilirsin de. Tamamen yonetimin bilecegi isler. Is yapan, takimda yer bulabilen oynayan adam alsinlar da baska birsey isteyen yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...