Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2016-2017 Sezonu Genel Tartışma

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

Aynı şartlarda uzatılmamışsa yine leş olay. Tosic'i severim ayrı konu ama standart bir Beşiktaş da yedekten ötesi olmaması gerek. Yedek adam içinde 750k eurodan fazla vereceksek 2-3 yıl sonrasının GS'si hayırlı olsun.

Rhodolfo'nun kalması da iyi oldu bu arada, BJK anlaşamadı Brezilya'daki alıcılarla. Umarım Rhodolfo - Ersan'a geri döner takım :(
Sosyal ağlarda paylaş

orası öyle ama alınan stoperler adamı kesemiyor. sözleşmesini bizde tamamlayacağını sanmıyorum zaten alıcı çıkar bizim ligden bir sürü tosiç'e. heriften rakip futbolcular tırsıyor artık resmen karşısında gördüklerinde. performanslarına göre ersan ya da tosiç yedek stoper kalır gibi seneye, şl seviyesinde as bir stoper alacaklarsa tabi sdfsd

kamerun finalde bu arada, aboubakar asist yapmış. bari kupayı alsalar da bizim siyah incinin değeri zıplasa. gerçi afrika kupası'nı izliyorlarsa hiç artacağını sanmıyorum resmen komedi filmi tadında maçlar.
Sosyal ağlarda paylaş

o yasta o kabizlikta adamla sozlesme uzatilmaz. ustune ederinden fazla verilmis. ozveri gostereni takdir edersin ama hayir kurumu degil ki klup. bu adam da bir seyler basarmis veya fillerlik otesinde bir sey saglamis degil. sadece ve sadece duzgun stoper transferi yapilamadigi icin oynuyor. peskesin daniskasi.
Sosyal ağlarda paylaş

senede 1.250 milyon euro'ya yükselttiler maaşını, 1+1

şu ülkede gs dahil artık hiçbir oyuncusuna %40 zam yapmıyor. kulüpleri bırak çalışanına böyle zam yapan yok. sen kaliteli bir yedekten başka birşey olamayacak adama şu parayı gömüyorsun.

tamam paran var ama şimdi oğuzhan 2.5 isteyince tatava yapmasını biliyorsun ya da tolgay.

3-4 sene önce GS böyle böyle başlamıştı. 3-4 sene sonra bakalım kur artışı, bizi engelliyorlar diye başlayacak mı bizim hıyarlarda...
Sosyal ağlarda paylaş

abi dark sende kantarın topuzu yok ama ya. bak babel 2.1 m a imza attı, ona desen ok diyeceğim de yine de ben bonservissiz adam diye lan ben tamam bir şey demiyorum ya dedim, ama o takımda dengeleri hafiften de olsa sarstı.

tosic ya adam, her maç ilk 11, ki onu geçtim İYİ bir yedek, akarı yok kokarı yok, yedeğe koysan ağlamaz, takımda huzursuzluk çıkarmaz, sol beke koyarsın eh işte oynar, takıma adapte, ayrıca takımdaki az buçuk da olsa ısıran tek oyuncu. bu adama 1.250 vermeyeceksek de ölelim zaten. atiba'ya da zam lazım bence adam istemese de bazen yapmak lazım, hatta jest lazım abi böyle adamlara, atiba şu an 1.2 falan civarına oynuyor sanırım, bırakacakken son sene 2m bas geç 1 yıllık kontrat bu adama. diğer futbolculara da mesaj olur, adam gibi oynarsanız para sıkıntı olmaz deyu. ayrıca şu anda atiba'ya 1 yıllığına 4m euro veriyorum dese bir yönetici bir kişi bile takımda ses çıkartamaz.

başarıyı ve tüm diğer pozitif özellikleri ödüllendirmek zorundasın, yoksa bir süre sonra, özellikle başarı geldikten sonra adamlar yatmaya başlar (ha atiba yatmaz o ayrı, canıms ya)
Sosyal ağlarda paylaş

tosiç şg'nin tam olarak istediği adamın bir seviye düşüğü ve kendine iyi bakan bir futbolcu, o nedenle sıkıntı yok bence. marcelo geçen senenin rhodolfo'su rolünde hava hakimiyeti, markajı, tackle'ı, gücü, pas kabiliyeti gayet yerinde bir stoper. tosiç'in rolü arkaya atılan topları kovalamak ve ceza alanına gelen rakipleri agresif şekilde durdurmak, korkutmak ve baskı yapmak. mesela pazar günkü maçta lens'i karşılarken rahat oynayacak çünkü ilk yarıdaki maçta çok pis yusuflattı iki üç kere.

ha bana kalırsa evet 27-28 yaşlarında, şl'de 30+ maç tecrübesi olan bir stoperin yedeği olmalı ama böyle bir adam alınmıyor ya da alınamıyor. bu yedek stoper rolünde ersan ile kapışsınlar bu sene biri kalır diğeri gider. tosiç'ten zarar etmeyiz yani bugün satıyoruz desen tr'den bir sürü müşterisi çıkar, fb hariç her takımda ilk 11 oynar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ersan'ı koyar zaten Tosic'i keser, Tosic her zaman standart bir yedek.

Sıkıntı şu, maaş dengesi dediğimiz şey. Ben ilk günden beri Babel'in maliyetini de eleştiriyorum bu arada; aşırı para verildi ve ortalama üstü kadro oyuncusunun bu takımda maaşı 2 milyon eurodur denildi.

Şimdi Mitrovic, Tosic 1.2 milyon euro senelik alıyor. Hatta bir başka postta ne istediğimi o görseli bulursam koyarak yapayım ama bu ne demek; bu kadronun yedeklerinin ya da potansiyelli yeteneklerinin maaşı 1.2 milyon euro minimum olmuştur demek.

Bugün sen bir yerlerden 500.000 euroluk adam dahi bulsan ona 1.2 milyon euro vereceksin anlamına geliyor.

Aynı şey Babel'i görünce millet yapacak. Diyecek ki 30 yaşında, Deportivo'dan 6 aylık sözleşmesi bitip, bonservisi elinde gelen adama 2 milyon euro veriyorsun. Bu adamın çapı belli harika oynasa da yaşı belli, tekrar satıştan bir gelir etme şansın yok denecek kadar az ekstrem durumlar hariç.

Mesela Quaresma ile masadayız. Quaresma demeyecek mi Babel'in aktif olarak benden fazla aldığı, Babel'in senede 2.1 milyon euro kazandığı yerde ben 2.5'tan aşağıya oynamam diye. Bu adam 3 istese hakkı değil mi?

CV'ye bakıyorsun çünkü istemeye hakkı var. Onu destekler şekilde takımının asist lideri, son Avrupa şampiyonunun kadrosunun aktif oyuncusu vs... gider de gider.

Oğuzhan'la uzatmaya çalışıyorsun. Oğuzhan 3 istese yönetim indirebilir mi? Babel'e 2 veriyorsun senelik, bana geçen sene Sevilla 12 verdi satmadınız diyecek. Ben Sevilla çapında adamsam en az 3 istiyorum burada dese pazarlık kozun kalacak mı?

Tolgay keza radarlara girdi, teklifler geldi. Bu adam 2.5 istese pazarlık kozun olacak mı?

Ha gerçi oğuzhan, tolgay, sevmesem de Quaresma'ya falan %40 zam yapılacaksa yapılsın; hakları kısmen ama maaş ortalaması böyle böyle yükseliyor.

GS ve FB parasızlıktan dolayı bu hale gelmediler. Ortalama maaşlarının ve sözleşme sürelerinin yüksekliğinden dolayı havaya saçtıkları anlamsız paralardan dolayı bu hale geldiler. BJK'nin bu kadar çok kar edebiliyor olmasının temel sebeplerinden biri maaş bütçesinin düşük seviyede tutulup ondan verim alınmasıydı.

Sosa'nın elinde Sneijder'in Muslera'nın kontratı olsa mesela sokarım terörüne, terörden korkan ibnedir der gitmezdi. Ama sen onu oyuncu zorlamasına rağmen düşük maaşını gerekirse ödeyip kenarda oturturum diyip masada eline kozu alıp 6-7 milyon euroyu gömmeyi başardın.

Sosa'nın maaşı 3-4 milyon euro olsaydı yapabilir miydin? Yapamazdın. Kalsa dert, gitmesi kar oldu.

Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Maaş bütçesi yükselecekse de Tosic gibi adamlarla değil, Oğuzhan-Tolgay gibi adamlarla yükselsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani gerçi yine ilk günden beri diyorum, bizim takımındaki bütün dengeyi Aboubakar'da Ahmet Bulut bozdu. Aboubakar'a verilen maaş ciddi anlamda oyuncularda pazarlık kozu oluşturuyor.

Gomez mesela kadrodaki en yakın rakibinden 1.2 milyon euro fazla kazanıyordu yanılmıyorsam ama kimse çıkıp ona yakın para talep edebilecek göte sahip değildi. Aboubakar öyle kazanınca doğal olarak ben de istiyorum diyebilirler, diyorlardır.

Tosic bir de ya, adama şimdi ki sözleşmesini versen aynı şartlarla 2020 desen herif zaten direkt imzalardı. Saçmalık cidden %40 zam bir anda saçmalık. Bari %10-%15 falan bir şey yap...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...