Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş bulamama sorunu

Nazca

Öne çıkan mesajlar

Askerlik denildigi gibi en onemli sart. O kadar ki ars. Gor. Kadrolarinda bile kurcaliyorlar. Sacma sapan ama yapacak bir sey yok. Yuksegi dondur askere git hala gitmediysen.

Ikinci olarak yabanci dilin ne alemde? Toefl vs. puanin var mi 80 90 ustunde? Bu sekilde belgelenmis yananci dil bilgisi de bayagi onemli.

Mulakatlarda cok konusup gereksiz bilgi veriyor musun? Ben acemilikten bir iki kez yaptim mesela bu hatayi. Sorulmadigi takdirde handikaplarimi belirttim. Sonuc gg.

Son olarak da kendine guven. Gereksiz bir guven olmasin bu tabii ama ne derlerse "kopeginiz olayim, yeter ki is verin" tadinda konusma. Ters etki yapiyor.

Bayagi boktan bir surec is arama sureci. Kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar süredir iş aradığına bağlı. Bir de diplomana. Sektöre göre değişiyor iş bulma şartı ama hemen hemen her sektörde ciddi açı kvar.

Yalnız dikkatimi çekti de "proje sorumlusu" tanımı altında nasıl bir ilana başvurdun bilmiyorum (şartları sağlıyorum diyordun) ama tecrübesiz adamdan proje sorumlusu olmaz. Minimum 4-5 sene lazım hakkını vererek proje sorumluluğu yapmak için. Birkaç tane 2 yıllık projede (tercihen paralel olarak) "sorumlu" olmadan çalışmış olmak lazım.

Ek olarak askerlik denmiş, akademik kariyeri bırakıp iş arayanların elini ayağını bağlayan şeylerden biri de bu.

Nasıl bir okuldan hangi bölümden mezunsun, yüksek lisansın ne üzerine, yabancı dil(ler) var mı ne seviyede onları bilmeden bu kadar yorumlanabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tahminimce arkadaş makina mühendisi , proje sorumlusu gibi şeylere boşuna başvurma toşi geçerler , paşa paşa 1-2 sene junior muhendis olarak 2000 lira maaşla takılacaksın milletten bilgi sömüreceksin ondan sonra ufak ufak seviye atlaya atlaya gidersin eğer süper geliştirirsen kendini 5 sene sonunda orta çaplı bir firmada teknik ofis sorumlusu olabilirsin , maalesef bu iş böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...