Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

D&R Kobo'yu ve Kobobooks'daki kitaplari satmaya basladi

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Gördüğüm kadarıyla Türkçe e-kitap sektörü çok geri kalmış.

Ben genelde İngilizce kitap okuyorum ve senelerdir her yeni kitabın hemen dijital versiyonu da çıkarılıyor.

Bir ay önce anneme Türkçe kitap okuması için Kobo aldım. O da yeni çıkan kitapları okumak istiyor ama e-kitaplar basılı kitapları epey geriden takip ediyor.

Alternatif sitelerde de durum farklı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

book of bilge işte anahtar kelime

bi 5-8 sene içinde yayıncıların ekitaba bakışı değişir bence

hiç almayacak adam ben bile 4 kere aldım kitap. biyere koymak paylaşmakta gelmedi içimden, benim sevdiğim ihtiyacım olan bişeyi basan yayın evine zarar vermemek için.

kendim hardcopyi ebook yapıp paylaştığım oldu oda yeni baskısını çıkarmıyor yayın evi diye.

ama korsan ebook konusunda baya ileri bence tr. çok incik cıncık bişey değilse yüzde 80 ihtimalle bulunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

d&r da felan çok zaman harcıyorum ben. dün bulut gözlemcisinin rehberi diye kitap gördüm. yoktur bu internette kim alacakta bunu tarayacakta koyacak dedim. geldim bi baktım çok leş bi pdf olmasına rağmen var.

mesela şunu googleda aratın aynen

KALDIRILMASINI İSTEDİĞİNİZ İÇERİKLER İÇİN ÜSTTEKİ ADRESE E-MAIL ATINIZ...

böyle yazınca yasal yollardan kendisini kurtarıyor galiba
Sosyal ağlarda paylaş

birde artık gidip mağazadan kitap alınmaz. iki tane kitap baktım 32 tl tutuyor. internet mağazasında 22 tl. d&R 4 tl kargo parası alıyor kitapyurdu 1 tl. dolayısıyla kitapyurdu daha avantajlı. bugün kargo bedavaya felanda denk getirilebilir.

üstelik d&r mağazadan alırken 2 taksit yaparken internet şubesinde 3 taksit yapıyor. kitap yurdu ise 9 takside kadar bölüyor.

kitapyurdu en iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Onu yazinca kendisini kurtariyor diye bir sey yok, mit o. Ancak yasal kullanimi da olan Youtube gibi ortamlarda ya da mazisi olan Usenet gibi ortamlarda ise yariyor. Korsan ve Ingilizce istiyorsaniz da irc diyorum, Zed'in taa 15 yillik bir konusu var nasil oldugu hakkinda, hala gecerli oradaki bilgiler.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ben zaten o capslock lu cümleyi aratında gerekli yere ulaşın diye yazdım.

kendi sunucusunda bulundurmama şeyinden yararlanıyolar işte.

mesela eskikitaplarım forumuna uyarı verip linkleri kaldırtan yayınevlerinin listesi

http://www.eskikitaplarim.com/showthread.php?t=25738
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
tiLi said:

birebir aynı sorunları yaşadım

Ya tam olarak nasıl oldu bilmiyorum ama düzeldi. Factory reset attım firmware downgrade yapmak için, initial setupı wifidan değil de kobo desktop üzerinden manuel yapıp eject yapmadan eski fmi alete kopyalamak gerekiyo, ben dalgınlıkla kopyalamadan eject dedim normal yükledi son firmwarei sonra üşendim downgrade için. Bi yerde indexingle alakalı bi problemden dolayı dışarıdan kepub yükleyince sürekli indexing yapıyor demişler. Dışarıdan yüklediğim kitapları bu sefer kepuba çevirmeden direkt epub olarak attım calibre üzerinden. Bazı yerlerde wifi problemli ondan demişler mesela o yüzden herhangi bi ağa da bağlanmadım. Şu an düzgün çalışıyor. Brightness muhabbeti de its not a bug its a feature olarak geçiyor dfsafa. Gıcık oldum şahsen ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...