Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)

Anhora

Öne çıkan mesajlar

Yerin dibine de sokmaya gerek yok. Böyle uçakta falan sıkılmamak, vakit geçirmek için izlenecek, veya evde "bu akşam da ne seyretsek, aklıma hiçbi seçenek gelmiyo" diye düşünürken pişman etmeyecek çerezlik film işte. Daha ötesi yok ama. Sinemada zaten izlemelik değilmiş, spesifik olarak HP dünyasına bi fanlık sevgi yoksa özellikle vakit ayırıp "bu filmi bir izleyeyim" diyerek izlemeye de gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben HP dünyasını sevdim. Kitapları zaten sevmiştim baya. Filmler de güzeldi.

Puanı o yüzden düşük verdim zaten. Bu filmde o "büyülü" dünyayı hissedemedim. OP dallamalar sağda solda börtü böcek toplarken şakalar, komiklikler yapılıyor. Sonra OP oğlu OP bişi etrafı yıkarken bir anda bitiyor olay. Sonra da hadi dağılalım kısmında yine komiklikler filan, araya minnacık ilkokul 3 romantizmi katılıyor.

Bu değil HP dünyası. Filmde atmosfer tam olarak sıfırdı. Büyüler bile boktandı ya. Resmen CGI için para ayırmamışlar da efekt kısmışlar.

edit: Konu zaten 0. Hani cidden bu konuya film mi çekilir lan dedim. Konu yok direk.

edit2: Film boyunca hiç merak etmedim "aha şimdi ne olacak ya" diye. Hayır tahmin edilebilirlikten bahsetmiyorum. Böyle direk ne olursa olsun, pek önemi yok misali izledim. Direk ayrı bir seviyedeydi.

edit3: Hırsımı alamadım resmen. HP kitaplarını okumuştum(ana serisi). Dolayısıyla konuyu biliyordum. Ona rağmen bir merak unsuru, seni filme çeken bir şeyler vardı. Bu filmin kitabını okumadım. Konuyla alakalı bir şey bilmememe rağmen en ufak merak uyandırmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

harry potter evrenini sevip harry potter i sevmezdim. dedim ilk defa güzel bi filmi olacak serinin ama fos çıktı. adam gibi yaratık avlayıp evcilleştirmeye çalışacak fln gibi algılamıştım isminden. üçüncü sınıf bir senaryoyu yaratıkla süslemişler sadece. hepsi figürandı. büyü desen zaten yoktu.

4/10. 2 si başrolün oyunculuğu iyi diye 2 si de yaratıklar iyi diye.
Sosyal ağlarda paylaş

HP'nin son kitabı ve ona şeyeden filmler de aynı şekilde kurdukları dünyanın geri kalanından kopuk, aceleye gelmiş tırttı bence. O bakımdan bu film de onlarla uyumlu gidiyor, Lost'un sonu gibi bişey oldu HP sonu :P Ama serinin diğer filmleri göz önüne alındığında atmosfer olarak onların yanına bile yaklaşamaz bu film.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...