Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sürekli bağıran kedi (Diablo)

eregorn

Öne çıkan mesajlar

Şu an için evimde iki adet kedi var. Biri 4 yaşında diğeri ise 5 - 6 aylık. Sorun 4 yaşındaki kedimde. Kendisi delikanlı bir siyam. Her ne kadar delikanlıda olsa, tıslama-ısırma-pati atma vb gibi davranışları yoktur. Ne bana, ne tanımadığı bir insana ne de eve gelen diğer kediye. Sıkıntımız uzun zaman önce başladı. Beyimiz evde sürekli olarak bağırıyor. Desibel olarak da yüksek "MEAOUV" şeklinde bir haykırış. Bu işlemi yaparken de dolaşıyor. Yani sabit bir yere haykırış da değil. Seslenince susup yanıma geliyor, gözlerimin içine bakıyor ama sonra yine uzaklaşıp kaldığı yerden devam ediyor. Bazende seslenme işe yarıyor ve kendini sevdirmeye geliyor. Eş istiyordur diyerek geçen sene çiftleştirdik ama durum o zaman da değişmedi. Yalnız kalmaktandır diye düşündük yeni kedi aldık ama hala aynı. Değişen bir şey yok. Daha önce böyle bir şey yaşamış olup çözüme ulaşmış biri var mı? Varsa aga parti plz...
Sosyal ağlarda paylaş

Çim var mı? Bi saksıya kedi çimi ek, bizim minnoş da ağlayıp duruyodu büyükçe bi saksıya çim ektik, güneşte onda yatıp çimleri yiyerek sakinledi. Azdı sandıydık hatta öyle ağlıyodu ama bi tanıdığımız erkek kedi azınca ağlamaz çim istiyodur o demişti onun üzerine denedik işe yaradı yani
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

Çim var mı? Bi saksıya kedi çimi ek, bizim minnoş da ağlayıp duruyodu büyükçe bi saksıya çim ektik, güneşte onda yatıp çimleri yiyerek sakinledi. Azdı sandıydık hatta öyle ağlıyodu ama bi tanıdığımız erkek kedi azınca ağlamaz çim istiyodur o demişti onun üzerine denedik işe yaradı yani

Kedi biraz büyük. Saksıda büyük olmalı mı? böyle yatmalık mı yoksa deymelik mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Çeşit çeşit şeye ektik ya, küçükken yatıp yiyodu keyif çatıyodu ama artık minnoş sığmıyo saksıya, onun yerini leyla devraldı sdghf

Ayrık otu seven kedide var bu arada, bi komşumun kedisi kedi çimi sevmiyo ama ayrıkotuna bayılıyo, bizimkiler de ayrıkotunu sevemedi varsa yoksa kedi çimi
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmem eminönüden aldımdı ben, ama sokaktaki çimlerden koparıp verdiğimde de yediler acil durumlarda (kışın bi ara çimler solmuştu yine ağlamaya başlamışlardı)

Ama sokaktaki çimi vermek tehlikeli, diğer kediler oraya işiyo sonuçta. Türlü çeşitli hastalık bulaşabilir
Sosyal ağlarda paylaş

benim kedininde evde sürekli miyavlama, bağırma, isyan durumu var, hatta yıllar önce şunu açmıştım https://forum.paticik.com/read.php?22,7434620,page=1

hala değişen bir şey yok, ev değiştirdik aynı alışkanlıklarını korudu. kısırlaştırıldı benimkiler, azgınlık dertleri de yok.

ben evdeyken dolapların önüne gidip boğazını kesiyorlarmış gibi avazı çıktığınca miyavlıyor. baya evdeki herkese ızdırap oluyor. benim tüyümün hareket ettiğini duysa ki duyuyor, hemen oradan kaçarak uzaklaşıyor.

insanı eğitim, hayvanı eğitim, alternatif metodlar her şeyi denedim işe yaramıyor. kitap baktım, netten baktım, hiçbir şey bulamadım.

çözümü yok anladığım kadarıyla.

dolabı açtım içine koydum.
içini boşalttım.
açık bıraktım.
kapattım.
yarı açık bıraktım.

hiç fark etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarda söyledikleri gibi azdıysa 1 kere paklamaz, azgınlık geçene kadar ister o yüzden zırlar.
Yine yukarda söylendiği gibi çim istediği için zırlar.
Benim oğlanlar kısırlaştırıldı, yoldan ve insandan uzak bir bahçem olduğundan dışarıya alıştırdım, şimdi ya aç kaldıklarında ya da dışarı çıkmak istediklerinde zırlıyorlar.
Bazen de canları sıkılıyor birbirleriyle oynamak istemiyorlar, geliyor beni oynat diye zırlıyor.

Yeri gelmişken sorayım benim kedilerden birisinde gündüz fobisi var. Ben işe giderken mama veriyorum, yiyor, yorganın altına değil ta çarşafın altına giriyor gerizekalı dsf. nerdeyse gün batana kadar çıkmıyor, çıkarsa da bişiler yiyip içip geri dönüyor oraya.

Bi kaç kere yanına girdim sevdim okşadım da bildiğin tırsıyor dışarı çıkmaya gibi gelmişti bana. Var mı böyle bi şey duyan gören?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...