Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S7

Bone

Öne çıkan mesajlar

samsungla alakalı değil aslında ama burada sorayım.

bu son nesil kullanan bataryalar için şarj konusunda dikkat etmemiz gereken hususlar var mı? atıyorum eskiden pil boşalmadan şarj etmeyin gibi şeyler vardı hurafe olabilir onlarda hiç anlamam etmem.

benim merak ettiğim ofisteyken wireless chargeda tutsam sürekli bir zararı var mı pile? forumlarda okuduğum kadarıyla yok ama belki bilen eden vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

surekli sarj da eskiden sikinti vardi ama artik kesiyor aletler sarj etmeyi pil full dolunca, ardindan direk sarj cihazindan veriyor enerjiyi alete diye okumustum bir aralar. yani sarjda full 100% hale gelmesi devamli sarj icin kastigini gostermiyor, daha cok sarj oldum artik sarj aletinden enerji kullaniyorum diyor.

laptop gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen okudum biri yazmış. Lityum pillerde sık sık şarj etme sıkıntı çıkarmaz. Önemli olan hep hızlı şarj kullanmayın gibi.

ilk 3 şarj ı normal sonra gerekmedikçe hızlı şarj hep normal kullanın.:)

Yahu baksana keyif pezevengi olmuşsun ( iyi anlamda ) ne takıyorsun şarj marj sana koyar mı bir pil değişimi ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

İlk aldığında uzun şarj etmeye falan gerek yok ki zaten cihazlar şarjlı gelirler pillerin yapısı itibariyle.

Bütün gün wireless charger'da(veya normal charger'da) tutmak pile zarar verir de ne kadar zarar verir tartışma konusu. Ha cihazın şarj kontrol devresinde sorun çıkarsa tabi patlar o cihaz.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam hiç kasmaya gerek yok, en kötü standın girişine kabloyu takmam.

edge kısmı videoda göründüğü kadar kötü değil ama ilk başlarda bana birkaç kere denk geldi. elin içindeki etler lömbür lömbürse edge taraflarına basıp keyboard a engel olabiliyor. sonradan olmayı bıraktı. neye göre oluyor olmuyor emin değilim valla. şu an swift e döndüm, sorunum yok.

bi de o elim büyük küçük olmasıyla alakalı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung demek, uçakta telefon açamamak demek. abd dönüşü delta airde de aynı anonsu yaptı kaptan.

said:
ABD'de Samsung Galaxy Note 7 telefonu olan uçak yolcularından uçuş sırasında telefonlarını açmamaları ve şarj etmemeleri istendi.

Federal Havacılık Kurulu (FAA) telefonların ayrıca bagaj teslimine verilen valizlerin içine konmaması gerektiğini de belirtti.

Samsung geçen hafta Galaxy Note 7 telefonların pillerinin şarj olurken yangın çıkarması ve patlaması nedeniyle geri çağırmıştı.

Quantas ve Virgin Australia Havayolları da yolculardan telefonları uçuş sırasında şarj etmemelerini istedi.

Samsung güvenlik açısından ortaya çıkan endişeleri azaltmak için Galaxy Note 7 sahiplerine göndereceği yeni telefonların nakliyesini hızlandıracağını belirtiyor.

'Su geçirmez' Samsung Galaxy S7 Active su geçirdi
Samsung'un yeni modelinde güvenlik riskleri

Patlayan piller

Samsung'dan yapılan açıklamada, pillerin patlamalara ve yangınlara yol açtığının anlaşıldığı ancak hangi telefonlarda sorun çıkabileceğinin bilinmediğini söyledi.

FAA açıklamasında "Samsung'un Galaxy Note 7 telefonlarıyla ilgili yaptığı açıklamaları göz önünde bulundurarak yolcuların uçuş sırasında telefonlarını kullanmamalarını, şarj etmemelerini ve bagaj teslimine verilen valizlerinin içine koymamalarını öneriyoruz" dedi.

Galaxy Note 7 satışları geçen ay başlamıştı ve genel olarak tüketiciler ve eleştirmenler tarafından beğenilmişti.

Şimdiye kadar dünyada 2 buçuk milyon Note 7 telefon satıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...