Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

GERGE

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

Nasil lan? 40W ve 0,1ohm 20A eder?

http://drop.muratcansimsek.com/Screen%20Shot%202016-02-14%20at%2022.15.43.png

10 nereden, nasil geldi?

Samsung (ben de kullaniyorum) testlere gore 30A'ya guvenli bu arada sanirim TC'de.

ben surada ki dataya bakıyorum;

http://lygte-info.dk/review/batteries2012/Samsung%20INR18650-25R%202500mAh%20(Green)%20UK.html

Max. continuous discharge: 20A(at 25°C), 60% at 250 cycle

Evet biz continous discharge yapmıyoruz ama yinede ust limitleri test ederek ogrenmek istemiyorum :D

surada ki Rated A'da anladıgım kadarıyla tavsiye edeilen discharge.
Sosyal ağlarda paylaş

bu sefer tek dal bi nikel sardım, modun tekine bunu bastım aynı batchden likit ile digerine de kanger orjinal nickel coil head bastım.

tadlar arasında hafif fark var gibi geldi, benim sardıgım nickel coil ile cok hafif aroma dısı bir tad alıyorum. kontrol ettim yanık yok pamuk veya telde. nedendir aceb? ayrıca wattı dusurerek calıstırmaya basladım yuksek akıma cıkmamak ıcın. ama testlerde verdigim ısı asagı yukarı ikisinde de aynı.

sanırsam bir daha nickeli twisted sarmıcam, ohmu ıyıce dusurmeye gerek yok zaten nickel yeteri kadar dusuk resistanslı.

bakalım fasttechden ud'nin full tel takımı siparisini verdim gelince tek bir batch ile tadım testi yaparım yazarım buraya artık.

birde geekvapeden atomizer tester aldım, surekli tellerle ugrastıgım ıcın iyi oldu. deck uzerıne monte edilebiliyor, artı fire butonu sayesinde dırek board uzerine ateslemek mumkun coili hosuma gitti.

bi de soyle bir battery case aldım yedekleri tasımak icin iyi oldu

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Benim pilin kilifinda igne basi kadar bir delik acildi, Fasttech'den 50 tane kilif soyledim simdi degistirmek icin ama onlar gelene kadar kullanmayayim mi? Bantlasam diyorum?

riske girmeye hic gerek yok
kiliflar gelene kadar bekle
cok gerekliyse baska bir pil al nasil olsa öyle veya böyle lazim oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bilmeyenler olabilir. hava kanallarını açmak için içtiğimiz gibi üflemek yanlış bu arada. yani tel kısım aşağıdayken. temizlemek için likit tankın yukarısına toplanacak yani pamukla likit temas etmezken üflemek gerekiyor atomizer başaşşağı tutup. umarım anlatabilmişimdir.
şu şekilde işte

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Epey rehber izledim. Wicking zor diyorlardi ama bana zor gorunmedi hic. Deneyecegim, ogrenecegim.

Simdi ana soru. SS316 geliyor bana. 26 AWG. Kac ohm, watt ve derece olmasi gerek bunlarin? Internette baktim ama bir sey bulamadim. Dual ve single ayri yapiyor tank ki single yapacagim sanirim, cok duman cikmasin. Evde oturdugum gunlerde duala ceviririm.
Sosyal ağlarda paylaş

Crius'un deck boyut olarak limitli olduğu için 26 gage'i 6 tur 2.5mm sarıyorum ben 0.20-25 ohm gibi birşey çıkıyor, 30W Power limitle TC mod'da likitten almak istediğim tada göre 150-225 derece arası değişiyor 92 TCR'la.

Wicking olayı tanka ve deck'e bakıyor tamamen. Mesela Crius'da sıvı akışı baya serbest olduğu için likit kanallarının yarısını dolduruyorsun pamukla, gene benzer deck'li Griffin'de chimney-tank arası mesafe daha az olduğu için ve sıvı daha zor aktığı için millet kanalların sadece üstünü dolduruyor pamukla.

Tankın wicking örneklerine bakıp seçersin birşeyler. Daha sıcak içenler daha iyi wicking istiyor, daha serin içenler daha az wicking istiyor, gene likit inceliğine göre (PG arttıkça inceliyor) benzer bir oran söz konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sıcaklığı değiştiriyor, itibariyle tadı da değiştiriyor. Aslında sıcaklığı değiştirmemesi lazım tabi.

Şunlardan pek bahsedilmiyor da bir ton şeyi çok kolaylaştırıyor: Ucuna pamuk sıkıştırıp hava kanallarının içini falan temizleyebilirsiniz veya kurutabilirsiniz, o-ring'leri sökerken, wick'lerken falan baya faydalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...