Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

motor suyunun bitmesi

GokTuRK

Öne çıkan mesajlar

sevgili patiler merhaba

bende peugeot 206 otomatik var. iki hafta önce motor suyunu kontrol edeyim dedim. 1,5-2 hafta olmuştu en son baktığımda yine de bi bakayım dedima caba antifriz falan koysam mı diye düşünüyordum bi baktım bitmiş bomboş su haznesi oha dedim hemen doldurduk. hava da çok soğuk diye (izirdeyim yani izmire göre soğuk) antrifriz falan da koyduk. bugun benzin alırken yine bakayım dedim yine bomboş. araçta hararet sorunu falanda yoktu ama. 2 haftada su biter mi. yoksa bir problemim mi var?

EDIT: şimdi baktım radyatörde delik var sızdırıyor abo
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Konu ile kısmen alakalı diye buraya yazıyorum, bir çeşit radyatör sıvısı varmış su yerine koyuyoruz kaynama ve donma dereceleri yüksek, bir kere sisteme koyuorsun ve ömürlük duruyor.

Bunu hiç uygulayan oldu mu ?

"Su" mu kaldı zaten, yıllardır bu kullanılıyor. Su değil de "soğutma sıvısı" (coolant) diye geçiyor artık bu nedenle zaten. Araban 2000-2005 model üzeriyse antifirizi anca cam suyuna koyuyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Konu ile kısmen alakalı diye buraya yazıyorum, bir çeşit radyatör sıvısı varmış su yerine koyuyoruz kaynama ve donma dereceleri yüksek, bir kere sisteme koyuorsun ve ömürlük duruyor.

Bunu hiç uygulayan oldu mu ?

donma derecesi yüksekse ne gerek var ki koymaya?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim dediğim sıvı 180 derecede kaynıyor -40 derecede donuyor. Su veya antifiriz karışımı vs değil. Hararet 120 dereceyi göstersin radyatör kapağını açabiliyormuşsunuz.

Araba için değil motosiklete uygulamak için sormuştum esasında konu radyatör suyu olunca danışayım dedim.

Değişik bir ismi vardı sistemin AEA'da barkın bayoğlu anlatmıştı. Antifiriz karışımı vs değilmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...