Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Network marketing / Legal dolandırıcılık ?

Pordakal

Öne çıkan mesajlar

adamlar söylemiyor ki böyle bişey olduğunu.
söyleseler kim gelir ki ?

ben böyle okul zamanı boşta 3-5 saat calıscagım bişeyler arıyordum.
bir şeye denk geldim, işte gizli müşteri falan diye, bankaya ya da giyim mağazasına gidiyorsun, elinde form gibi bişey var onu doldurup teslim ediyorsun paranı alıyosun tarzı bişey. bunun için görüşmeye cagırdılar işi anlatacaklarını söylediler.

sonra başladılar marketing seminerine kalkıp çıkamadım da sdsafa
asıl dinlemeye geldiğim şeyi 10dk anlattı geçti ona da başvurmadım zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş var sarmış durumda, kız kafayı yedi sanırım, yüzüğün peşindeki gollum gibi.

Karı koca yapıyorlar bu işi, bir gün aradılar yakınlardayız müsaitsen kahve içelim dediler bir de bir iş var sana bahsediceğimiz filan, gittim bir saat kilitlediler yanlarında üst level biri de vardı kardeşlik aile havaları hep.

Arada yazar hala seminer buluşma etkinlik var gelsene diye, ignore direk.
Sosyal ağlarda paylaş

Nako said:

Arkadaş var sarmış durumda, kız kafayı yedi sanırım, yüzüğün peşindeki gollum gibi.

Karı koca yapıyorlar bu işi, bir gün aradılar yakınlardayız müsaitsen kahve içelim dediler bir de bir iş var sana bahsediceğimiz filan, gittim bir saat kilitlediler yanlarında üst level biri de vardı kardeşlik aile havaları hep.

Arada yazar hala seminer buluşma etkinlik var gelsene diye, ignore direk.

Bunun ayrı bir cinsi olarak benim arkadaşları dönemlik devremülk dolandırıcılığına kurban ettiler. Yeni evli çift, o heyecanla bir heves kapılmışlar, şimdi kurtaramıyorlar.

Ekşi Sözlük'te de açıklanmış hatta işleyişi. Durum şöyle:

- Önce bi AVM'de markette falan size form doldurtuyorlar, tatil çekilişi falan diyorlar.
- 2-3 hafta sonra formdaki telefondan arayıp tatil kazandınız diyorlar.
- Yalnız tatili almak için bir seminere katılmak gerekiyor.
- Seminer o devremülkün muhteşemliği hakkında. Lüks bir otelde falan olunca da zaten gözüne giriyor demek ki legit bir şirket diye. O arada sizi stratejik olarak ağzı çok iyi laf yapan birkaç adamın arasına oturtuyorlar.
- Adamlar seminer boyu kafa ütülüyor, öyle bir kıvama getiriyor ki sanki o devremülkü hemen almazsan direkt fırsat kaçacak, o arada bir şekilde alıyorsun. İşte istersen gitmek zorunda değilsin, onun yerine Avrupa'da her yerdeki başka yerlerde tatil yapabilirsin falan filan hikayesi.
- Sen alıp para transferini onayladıktan sonra sözler kesiliyor, aradım mı yokuşa sürüyorlar, çirkeflik yapıyorlar, hatta telefonda söylediklerini yüzyüze inkar ediyorlar falan. Benim arkadaşlar mahkemelik olmak üzere, bakalım parayı kurtarmaya çalışıyorlar şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

benim bi arkadaş var yıllardır iş kuralım diyor ama iş paraya gelince 20bin tl'ye bişiler kuralım işte falan diyip kıvırıyor. 20bin ile kurarız, 6 ay sonra ayda 5-10bin kazanmaya başlarız diyor. ortada düzgün fikir bile yok...

ona sunsalar şunu kesin yer anasını satiim. az para harcayarak çok para kazanmak, türk halkı için çok ideal.
Sosyal ağlarda paylaş

komisyon bazlı değil adam ürününü sana satıyor, sen millete kaca kakalarsan o kadar kazanıyorsun.

girmek için bilmem ne kadar, ayda bilmem ne kadar minimum alışveriş yapman gerekiyor.

piramit sistemi var. yok tepedeki adamın altında 123512 kisi varmıs hic calısmadan altların satışından 232141bin lira kazanıyormus.

ortada legit ürün olması sistemi değiştirmiyor ki :D
satın alındığı sürece dönen sistem.

supp dışında baya diş macunu deterjan falan satıyorlar, normalin 2.5-3 katı fiyata kim alır ki :D
Sosyal ağlarda paylaş

ya dolandiriliyorsunuz hala, there aint no such thing as a free lunch diyip duruyoruz senelerdir. cidden kazancli bole sahane bir yatirim olsa, kolay para kazanma imkani olsa kimse gelip soylemez size zaten :D

neyse uyanik olun arkadaslar, gercekci olun, saglam yerlere yatirin paranizi. su darda kalan nijerya prensini kurtaralim para topluyorum gelin boluselim gelen parayi, zengin olalim iste. adamla ilerde royally close olucaz ve king regards cekebilicez mis gibin parasini gectim
Sosyal ağlarda paylaş

two and a half men de işledi.
ponzy yada pyramid scheme titanın aynısı işte. bizim hatunuda aramıştı işyerinden birisi toplantımız var aylık 3-5k$ kazanıyoruz diye. daha hiç dinlemeden titandır saadet zinciridir dedim mega holdingsmiş. baştan söylemiyorlar bişey çok ısrar etmek gerekiyor yok falan işim var müsait değilim diyince haifi iş olayını çıtlatıyorlar.
bizim hatunu arayan kadına da sana şimdi ne desem boş kurtuluşun yok inanmazsın onun için ne sen benim vaktimi ye ne ben senin vaktini harcayayım boş yere demiştim. ben olduğum sürece de hatunu arama bidaha dedim küstüler :D
insanlar para için gerçekten körleşiyorlar. 2 dk telefonda bi mega holdings diye arat çat diye dökülüyor ne var ne yok ama işte kafa yok insanlarda.
toplantılarında dolandırıcılık bu falan diye çıkanlarıda hemen yuhluyorlar.
bu herifleri facebook ve twitterden mahkeme kararı ile karldırtmak lazım aslında oradan çok enayi topluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adamlar hakikaten zinciri iyi kurmus.

böyle kocaman bir çark var.
adamın birisi böyle ajans gibi bişey kurmus işte dediğim gibi, şu iş var bu iş var diye söylüyor ilgini çekip sonra bu olaya dahil etmeye calısıyor.

haftada 3 gün toplantı var düzenli olarak gelin katılın en az 1k cebizinde diyerek basladı zaten adam söze sdsafa

bait'in farkında olursan çok eğlenceli ama dinlemesi ve cevrendekilern boşa gaza gelişini izlemesi sdsaf
Sosyal ağlarda paylaş

adam söyle bişey anlatmıştı hiç unutmuyorum asdasf

bu askere gitmeden önce mi ne 2 kişiyi üye yapmış.
sonra o 2 kişi başkalarını yapmıs, piramit büyümüş, adam askerden dönünce unutmus mu ne bunu, sonra haberi olmus baya sonra, bir baktım benim altımda kayıtlı 5000 kişi, hesabımda bilmem kaç yüz bin lira, aylık 25k düzenli kazancım varmıs, geldim çektim parayı diyor sdafa

bir nevi bedava stand-up olarak düşünebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Gavatlar bi de flagship telefon kullanip 'ben cok kazaniyom bak' havasi vermeye calisiyolar.

Once kendileri kaptiriyolar paralari, sonra kaptirdiklari parayi cikarabilmek icin de arkadaslarini sapliyolar bataga. Piramit dedikleri o iste sdf

Ben bi arkadasimla bi ara aliskanlik yapmistik, dukkanin arkasindaki cafede bunlar toplandiklarinda aralarina sizar bunlari trollerdik. Adam evlendi simdi yapamiyoruz :(
Sosyal ağlarda paylaş

ekşide çok güzel profil tanımlaması var.
lüks mekanlarda çok güzel eğleniyoruz. paramız var kızlar var hepimiz takım giyoruz(200 tl lik sezon sonu takım yalnız). hep çok iyi bir takımız diye motivasyonel şeyler paylaşırlar. asıl parayı götüren elebaşlarının zengin resimlerini paylaşırlar.
şunlardan biri benim arkadaşım olsa arkadaşlığımız hatırına ıslak odunla döverim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...