Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konut yatırımı

paspatur

Öne çıkan mesajlar

KillJoy said:

abi bi gece önce soruları alıyorsun diyelim
performansın ne kadar artabilir?
ezberleyebilir misin soruları

bana verseler en fazla +%20 artardı performansım.

zaten bütün cevap kağıdında farklı şıklar var

1A2B3B4C5E6A7D8F9G10A gibi ezberleyemezsin

o senin guzelligin..

sinavin cevaplarini degil sorulari veriyorlar.1a 2d degil yani.her kitapcikta gordugun an yaparsin..verdikleri adamlar da zaten belli iq nun ustunde aylarca ozel olarak calistirdiklari kisiler yani sorularin zaten nasil cozulecegini de az cok biliyor..
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

1453 dedikleri proje maslak bile sayılmaz işte. Oradan çıkart aşağı yukarı bir fiyat. Gerçekten maslağın içinde olan ve lüks yaşam olanı diyecegin konut yok gibi bir şey. Residence tipi olanlar da 1m $ dan aşağı olmaz.

Nurol yapıyor daha yeni başladı arenanın arkasında. Giriş fiyatı 1,5m civarında yüksek kat iyi cephe 3 odalılar için.

bu arada, yüksek katlı binalarda 10+ dan sonra eğer yola bakıorsa ev (yol uzakta da olsa) pencereyi açamıyorsunuz sesten. Çocuk olsa da sokakta koştursa ses yapsa keşke dersiniz, o derece.

örneğin varyap meridian ya da ataşehirdeki agaoglu evlerinden tecrübem bu yönde. varyapta zaten pencereler yana doğru açılmıor, yarım açılıor ama ona ragmen ses inanılmaz fazla.

agaoglu evleri derken de şu yuvarlak olanlardan bahsediorm. Zaten onlarda asansör bekliosunuz sabah saatlerinde otoparka inebilmek için min5dk. Varyap tabi yeni sistem olduğu için gideceğiniz katı giriyorsunuz binmeden asansöre sıra olmuyor ama şu ses olayı çok önemli, almadan ona bi dikkat edin kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

250 bin lira yatırım için çerkezköye yönelin bence. türkiyenin en çok göç alan ikinci ilçesi. ben liseyi orada okuduğum da in cin top oynarken on sene de on kat büyüdü. belediyede mühendis yakınım var çoğu fabrika oraya taşınıyormuş. en son da kale kilit fabrikası taşınacaktı son durum ne bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

KillJoy said:

abi bi gece önce soruları alıyorsun diyelim
performansın ne kadar artabilir?
ezberleyebilir misin soruları

bana verseler en fazla +%20 artardı performansım.

zaten bütün cevap kağıdında farklı şıklar var

1A2B3B4C5E6A7D8F9G10A gibi ezberleyemezsin

o senin guzelligin..

sinavin cevaplarini degil sorulari veriyorlar.1a 2d degil yani.her kitapcikta gordugun an yaparsin..verdikleri adamlar da zaten belli iq nun ustunde aylarca ozel olarak calistirdiklari kisiler yani sorularin zaten nasil cozulecegini de az cok biliyor..

aynen. yoğun deneme sınavlarıyla işliyorlar şakirt beyinlere tüm soruları. çıkınca tık tık yapıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Avrupa konutlarinda bi arkadasim oturuyodu, tem manzarali evi kakalamislar buna. Pencereyi acinca constant "VUUUUUUUUUUUUUUU" sesi geliyo abi.

Gitari alsan akord yaparsin notayla

teyzem ev aldı oradan, nasıl saçma salak prim yaptı orası anlatamam. varoş mahalle kavşağından çakma "lüks" sitesine girip minnacık havuzda birbirine hava atan gariban beyaz yakalar var. abi o kadar parayı verip orada niye oturursun ya. maslağa yakın diye de girilmez ki.
Sosyal ağlarda paylaş

10. kata kadar üstten açılıyor çoğu projede. bazılarında tam açılıyordu sanırım. genelde 15 kat üzerinde hiç açılmıyor. rüzgarın kuvvetli olmasıyla alakalıdır herhalde, ben de pek bilmiyorum nedenini.

ben 1453 le bir daha görüşücem bakalım. indirimli fiyatla ne çıkıyor. işin kötü tarafı proje 20 bin kişilik kasaba gibi bir proje. avm'si, sineması her bir boku var içinde. tiyatro bile var yani. orada yaşayacaksın orada oturursun, içerisi arap dolu.

zenginliğin içinde fakirlik :(
Sosyal ağlarda paylaş

pekii elimizde büyük bir para yoksa, kredi ile eve girerek fahiş faizlerle yatırımlık (10 yıllık kredi) ev almak doğru mu? yani şimdi başlasam 3-4 yıl sonra satsam mesela kar edebiliyor muyum, yoksa konut yatırımı dediğimiz şey sadece cash para ile yapılabilen bir şey mi?
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar paran olduguna ne kadar is ile ilgilenebilecegine bagli..

misal su uber lux projelere baglayabilecegin 1 trilyonun var..- ortamala bir evin fiyati oralarda o sekilde su anda..kirasi 2 000 gibi olur 3 de diyenler var da biraz daha zor kiralanir..hele ki 4 5 6 lik kiralik ilanlari hala duruyor sahibinden e bak iste..

o para ile istanbulda degil de ankara da ortalama 2 daire alirsin.daha makul semtlerde 3 e bile cikabilir o ev sayisi..onlarin her birini 1 1.5 a rahat kiralarsin.

ha rahatim ben ugrasirim diyorsan o zaman arsa bakacaksin..tercihen yerlisi oldugun anadolunun herhangi bir universite sehrinde 500 e arsasini alabilecegin 500 e de ustunu dikebilecegin bir yer bulunur elbet..o zaman 4 5 i rahat bulur daire sayisi..
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Ben anlayamadım ya, niye üst katta pencere açılamıyor, rüzgardan mı? Alt katlarda açılabiliyor mu? Hayır yola bakan falan denmiş, çözemedim.

eğer uzaktan da yol görüyosa, zaten sesten dolayı açamıyorsun

ama onun dışında rüzgardan dolayı, güvenlik amaçlı, aşağıdan ya da yukardan açılıyorlar pencereler yüksek katlarda, ya da hepsinde
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...