Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

alinik ps4 oyunlar ve co-op oneri pls.

Vulcan_Lionheart

Öne çıkan mesajlar

O olay çok kolay oluyor split screen her oyunda 3D moda alıyorsun direk öyle görünüyor zaten tabi dual play gözlük olması da gerekiyor. Gelelim co-op konusuna lbp 3, rayman, Guacamelee ve her türlü lego oyunu hem oynaması hem de oyunu kavraması kolay olduğundan bayanlara daha çok hitap ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Vulcan_Lionheart said:

Tr psn tr acc idi ama uk acc actim turk bi siteden uk icin prepaid card alip cozdum isimi artik.

Bendede öyle yapmıştı bi kaç gün bekleyince kendi kendine düzeldi.Böyle bişi yapıcaksan US den yap daha kazançlı oluyo ama türkçe dublajlı bi oyunsa dublajı kullanamıyosun sadece ingilizce oluyo
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Coop konusu bulmuşken sorayım;

Şimdi bizim televizyonda aynı anda gözlük takarak iki oyuncunun aynı ekranda farklı şeyler görerek oynayabilmesini sağlayan teknolojiden var.

Ps4 bunu destekliyor mu, hangi oyunlarda bunu kullanabilirim, nasıl olur hiç bilmiyorum konsol cahili olarak.

a bu çok iyiymiş. efektif bişey mi bu.

efektifse gider değiştiririm televizyonu valla :)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi aktif 3d gözlük var işte, ekranla gözlüğü senkronize çalıştırıyor iki kişi de farklı görüntüyü aynı anda görüyor işte.

Deneyemedim hiç nasıl aktifleştireceğimi bilmediğimden, split screende oluyormuş deyrcedinin dediğine göre, ps4'ten bi ayar falan gerekmiyor olması garip. Ps4 üst/alt ekran verirse direkt onu 3d yapar gibi geldi ama bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Abi aktif 3d gözlük var işte, ekranla gözlüğü senkronize çalıştırıyor iki kişi de farklı görüntüyü aynı anda görüyor işte.

Deneyemedim hiç nasıl aktifleştireceğimi bilmediğimden, split screende oluyormuş deyrcedinin dediğine göre, ps4'ten bi ayar falan gerekmiyor olması garip. Ps4 üst/alt ekran verirse direkt onu 3d yapar gibi geldi ama bilemedim.

Bu dediğin pasif 3d için geçerli.

Lg nin dual play teklonolojisi misal bu şekilde çalışıyor. 2012 model ve üzeri 3d modellerde default geliyor.

Ekranı split yaptığı zaman tv yi dual play moduna alıyorsun, tv split edilmiş ekranın her 2 bölümünü de ayrı ayrı tam ekrana genişletip görüntüleri üst üste bindiriyor. Dual play gözlükleri de standart pasif 3d gözlükler gibi tek farkı gözlük camındaki filmler x-y şeklinde farklı fazları algılayacak şekilde değil de her 2 camı da x-x yada y-y yapıyorsun. Böylece tv karşısındaki 2 kişi, ekranda üst üste bindirilmiş 2 farklı görüntüden sadece 1'er tanesini görüyorlar farklı farklı.
Sosyal ağlarda paylaş

En kaba hali ile anlatılmış. 3D filmlerde zaten sahne ortodan ikiye bölünmüş olur sen 3D moduna aldığın an nasıl ki o yarım görüntüler üst üste binip tam bir görüntü oluşturuyor ise bunda da aynısı olur. Ama normal 3D gözlükleri ile yapmaya kalkarsan tek gözünü kapan gerekiyor :P O yüzden iki camı da yatay ya da dikey sinyali alan dual play gözlükleri gerekiyor. Ya da sen o filmleri söküp yerlerini değiştirebilirsin.

http://www.youtube.com/watch?v=bbRG-KfWyVc
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...