Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

Hoff lol. Elbette bir ornekti bu. Altinla, herhangi bir commodity ile ne farki var diyorum iste bana currency diyorsunuz. Bugun bitcoini direk olarak kullanabiliyor muyum? Altini kullanabiliyor muyum? Ikisinin de exchange'i var istersen.

Burada kasit exchange'i olup olmamasi, dolar karsiligi olmamasi degil. Bitcoin demand/supply'i neye gore belirleniyor. Basit sekilde aciklayiver madem. Dunyadaki dolar demandinin artmasinin cok basit sebepleri var. TRY demandinin dusmesinin sebepleri var. Bitcoin veya tonla shitty coinin demandinin artmasi icin ne sepebler var mesela. Soru bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

maivresnon said:

Flassh said:

hala kazananlar olduğu için şaşırtıcı değil.

gerçekten kazananın kendin olabileceğini falanmı düşünüyorsun 3-5k yada 10k bütçe ayırarak bitcoine ? ki o kadar bile yokturda dgdfh

ilk patladığı dönemde para kaldıran kaldırdı şimdi boşa kürek çekmek

para kazanmak için 100 bin dolarla girmen gerekmiyor. istersen bin lirayla istersen bir milyon lirayla gir kazanan kazananıyor

senin gibilerse avucunu yalayıp laf atıyor saga sola anca.

ok kral nekadar para kazandın bitcoinden şu zamana kadar anlatsana biraz sdjfgdgj
Sosyal ağlarda paylaş

maivresnon said:

Flassh said:

maivresnon said:

Flassh said:

gerçekten kazananın kendin olabileceğini falanmı düşünüyorsun 3-5k yada 10k bütçe ayırarak bitcoine ? ki o kadar bile yokturda dgdfh

para kazanmak için 100 bin dolarla girmen gerekmiyor. istersen bin lirayla istersen bir milyon lirayla gir kazanan kazananıyor

ok kral nekadar para kazandın bitcoinden şu zamana kadar anlatsana biraz sdjfgdgj

havlamanı sağlayacak kadar xD
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Buffet ornegi baya sacma olmus.

Bana crypto currency alirken aslinda tam olarak neyi satin aldigini aciklayabilir misin mesela? Neye yatirim yapiyorsun, coin'in olmasi gereken degerinin neye gore ne kadar olmasi gerektigini dusunuyorsun.
Aldigin fiyatin "value" oldugunu neye gore belirliyorsun mesela.

karsılığı beni ilgilendirmiyor ya. geleceğin parası diye dolaşanlardan değilim

buffet örneğini kaldırdığı milyon dolarlar için verdim. sonuçta koinde de sen 10x kazanırken birileri 10000x kazanıyor. sonuçta işini bilene her türlü ekmek var.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

maivresnon said:

Flassh said:

maivresnon said:

Flassh said:

havlamanı sağlayacak kadar xD

anladım kral pati forumunda crypto da yorum yapmaya devam ozaman sana başarılar benden sana tavsiye ileride birde yutub kanalı aç tam senlik ordada güzel para geliyor abone oldukça. seversin böyle işleri geleceğin mesleğide yutuburlık diyorlar düşünsene kral sen ve bitcoinden zengin olma hikayen xD

neyse baydı bu konu size bol hayal kurmalar
Sosyal ağlarda paylaş

çomar demek sdfjsdgj
ah be kardeşim yazık. neyse bitcoinden zengin olma hayallerine devam et.

nerenin çomarısın derken .. los angeles da yaşıyordum sağlık sorunları nedeniyle geri döndüm tr ye ocakta tekrar geri dönücem abdye.

kusura bakma böyle ufak şeylerle para vurma hayallerin bana ufak küçük geldi. neyse ben çomarım kral sen ufak dünyanda bitcoinden zengin ol mjx
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Hep ayni seyleri konusuyoruz gibi geliyor ama dolarin bir karsiligi var. Bitcoinle kira odeyebildigin zaman tekrar bakabiliriz bu duruma. O yuzden demand/supply sadece spekulatif sebeplerle belirlenmiyor.

Kaldi ki isin makroekonomi kismina girmiyorum. Gunluk forex de spekulatif dogru, ancak onu etkileyen trendler uzun vadede ulkelerin ekonomisiyle birebir alakali. 5 yillik USD/TRY grafigi ile Turkiye'nin makroekonomik verileri/politika adimlarinin sonuclari zaten bir sey ifade ediyor olmali. Peki 5 yillik bitcoin grafigi neyi ifade ediyor?

Ha bunlari soylerken ben de ilgiliyim bu teknolojiye ve merak ediyorum. Ama kalkip da borsayla filan karsilastirmak anlamsiz olur onu ifade ettim. Burada kimse gidip de satin aldiklari seyin underlying'ini tam olarak ifade edebilecek durumda degil. Zaten bu yuzden neden bunun dustugunu/neye gore artacagina dair kimsenin fikri yok. Sadece beklentisi var. O yuzden durust olmak lazim. Dolar da ise ulkenin makroekonomik durumu bugunden yarina olmasa da uzun vadede zaten yonun ne olabilecegini gosteriyor. TRY'nin underlying'i Turkiye ekonomisi bir bakima.

asil dolarin karsiligi yok, ikisi de spekulatif

birinde cok degerlenirse devlet para basar artan degeri kendi ustune alir asla zengin olamazsin

ayni sekilde duserse de politikalarla degerini artirir

oldugum yerde kalayim seneye ac kalmayayim dersen Dolar, diger turlu bitcoin

Aldigin faiz 2% enflasyon 3% bunu mu savunuyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

altinin da bir degeri yok

bitcoin en azindan matematiksel olarak sinirlandirilmis

asteroid kesfetmisler mine edilse dunyadaki HER INSANA 96 milyar dolar para birakacakmis, o durumda altinin bi degeri kalmaz ama bitcoin her zaman bitcoin

bakin milyar dolar diyorum milyon dolar degil

tabii bizim omrumuzde olmasinin imkani yok ama bilinen her aractan daha iyi iste
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

amerikaya gittiğine göre herkesten daha iyi biliyor her şeyi. çok iyi ya. amerika abi

aynen kank ufkunu açıyo boş hayaller peşinde koşmuyosun mesela. ''xD'' böyleydi dimi ? sfjdsg neyse ultima forumlarında yeterince tartışıyorum bu forumda tartışmıycam yoksa bitmez size bol btc den zengin olmalar .. xd
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Bu wot doseyen arkadasin blockchain hakkinda bir fikri var mi acaba yoksa alti ustu digital code ne degeri olcak lan tayfasindan mi?

Yukarida sordugum sorulara cevap veriver madem. Herkes atip tutuyor da satin aldiginiz sey ile teknoloji arasinda direkt bir korelasyon yok. Blockchain teknolojisinin ileride gelisebilme potansiyeli bugun aldiginiz shit coini daha degerli yapiyor mu?

Adam gibi cevap vermeyip, boyle alakasiz yazmaniz komik oluyor. Dolarla ayni sey filan degil.

Elli defa yazdim: Bugun dolarin dunya uzerinde bir karsiligi var ve demand/supply'i o currency'i olusturan ulkelerin ekonomik gucu ile belirleniyor. Dolar talebinin artma sebepleri cok basit.
Peki bitcoin'in fiyati - yani demand/supply'inin artmasi icin ne gibi sebepler var aciklayabilir misin? Aldigin X coin ile blockchain teknolojisi arasinda ne kadar bir korelasyon var? Bugun X ulkesi kendi dolarini cikaramaz ama kendi coinini cikarmak icin onun de bir engel var mi? Herhangi bir coin alirken acaba neyi satin aldigini tam olarak biliyor musun?
Ve en onemlisi bana bitcoin fiyat degisimlerini altta yatan underlying'in degeri ile aciklayabilir misin?
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

asil dolarin karsiligi yok, ikisi de spekulatif

birinde cok degerlenirse devlet para basar artan degeri kendi ustune alir asla zengin olamazsin

ayni sekilde duserse de politikalarla degerini artirir

oldugum yerde kalayim seneye ac kalmayayim dersen Dolar, diger turlu bitcoin

Aldigin faiz 2% enflasyon 3% bunu mu savunuyorsunuz?

Dolarin karsiligi ne biliyor musun? O aldigin Geforcelar, iphonelar, Wow'a verdigin paralar.
Veya futbol tabiri ile Euro'nun demandi da o Belhandalara verdigin paralar.
Bunlar belirliyor o paralarin demandini.
FED'in para basabiliyor olmasi sadece dolarin degerini dusurur, dolarin degeri olmadigi anlamina gelmez. Peki bitcoin'in demandi neye gore belirleniyor (spekulatif olmasi disinda) gibi cok basit soruyorum 2 sayfadir, hala cevabini alamadim.

Altinin spekulatif oldugunu ve storage value olarak deger tasidigini zaten daha once yazdim.
Sosyal ağlarda paylaş

maivresnon said:

Flassh said:

amerikaya gittiğine göre herkesten daha iyi biliyor her şeyi. çok iyi ya. amerika abi

aynen kank ufkunu açıyo boş hayaller peşinde koşmuyosun mesela. ''xD'' böyleydi dimi ? sfjdsg neyse ultima forumlarında yeterince tartışıyorum bu forumda tartışmıycam yoksa bitmez size bol btc den zengin olmalar .. xd

Teach me the your best ufuk xD
Sosyal ağlarda paylaş

@sotto abi grafik var, grafiğe göre artıp azalıyordur sdsfassfa

böyle bakıyorlar bakıyorlar grafiğe, bulutları ejderhaya benzetmek gibi o grafikleri de bir şeye benzetip artacak azalacak diyorlar..

grafiği okudum dolar 9a gidiyor diyen arkadaşım vardı.
bitcoin grafiği harika forma girmiş 15e gidiyor falan diyordu 4.5a düştü sdsafas

bir de şeye hastayım, formasyon X'e benziyor diyor sonra bozuluyor, Y formasyonu oluşumu başladı diyor, sonra o da bozuluyor Z oluşturuyor sanırım şuraya çıkacak diyor bu grafik okuyucularısdasfa

3124124 tane götten sallama analiz methodu yapmışlar. ama asla boşta kalmıyor o fiyat grafiği illa cafcaflı isimli bir şeye benziyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...