Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

1-) 10k psikolojik sınır. zaten dumplar zayıflamıştı son aşamada. yine 4 digit oldu btc gg dedirtmemek için abandılar.

2-) 2 günde %30 düştü, çok hızlı dumpladı bu sefer. 10k'dan önce en azından 11500'e falan bi swing gelir.

3-) short targetları falan hep 9500-9700 idi oraya gidemedi tabi ki.

4-) tradingview'da baya eski dinazorlardan bu elemanın analizi mantıklı geldi. 14-15k'a bulltrap'i yapar mı emin değilim.

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/GBdDEgy8-Rinse-Wash-Repeat-the-fractal-road-to-8K/
Sosyal ağlarda paylaş

"Great news from Korea! Banks will allow cryptocurrency trading again from today and next week account registration is opened again." said:

said:

From my understanding, they just werent allowing people to register/link bank accounts. So people that already had accounts could trade, but no new capital was coming in from outside current cryptoholders. This is pretty widespread and a huge issue, I have had multiple colleagues that want to get involved in a smallish way, and are turned away from exchanges or verification takes weeks. Once these problems get sorted out, expect a large infusion of fresh fiat from brand new investors.

https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/7s9zmc/great_news_from_korea_banks_will_allow/

kore exchangeleri registration açıyormuş haftaya. 1 ocaktan beri kapalıymış. hacim ve trend dönebilir belki.

XRP falan bundan zıpladı sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bütün bouncelar satılıyor artık. bear marketteyiz bu net yani. altcoinlerde aynı. eskisi gibi rallyler yok 1-2 alt harici, hacimler öldü, total marketcap eriyor. herkes şu seviyeye gelsin de satayım derdinde, yeni ATH çiziktiren bile kalmadı tradingview'da. bi kere FUD çıktıktan sonra şirazesi kayıyor marketin. zaten insanlar hep şüpheciydi. btc 17k'a erişebildi çünkü altcoin gold rush yüzünden hayvani kapital girdi markete. altlara correction yapmak için btc'e abanıyorlardı. bugünde 100m$'lik tether basıp support'u tutup, abanmışlar ama yemezler. şitcoinlerde deli ROI var diye millet girdi var para kazanayım derdinden girdiği için smart money cashout yapıp gitti. btc 17k'a nasıl çıktıysa şitcoinlerde excess btc katlayan whaleler fiyatı gömdü. piyasa ölmeden de daha bulaşmazlar sanırım.

https://i.hizliresim.com/oOZoMX.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Elemanın biri bitcoin'in 2018 soundaki değerini hesaplamak için, "monte carlo metodu" adı verilen bi algoritma ile 100bin random bitcoin fiyatı çıkarmış.

sonuç olarak ise yüksek ihtimalle 55k dolares olacak şeklinde bir sayı çıkmış ortaya.. Yani benim için bu sayının pek önemi yok:
https://cdn-images-1.medium.com/max/800/1*Rp2hP_CVXtM9Cejm6prVkQ.png

önemli olan şu ki:
%80 ihtimalle 13-271k $ arasında olacak diyor.

kaynak:https://medium.com/@xoelop/weve-simulated-the-bitcoin-price-for-the-whole-2018-you-won-t-believe-the-result-4a602679dac2

Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

KillJoy said:

xenus bi gün pozitif bi gün negatif

adam hazreti panik riza baba sdf

abi bottom'a kadar bagholder olmaktan, her pump'a gaza gelmekten iyi bence. support kırılmak üzere yalandan bi pump hemen. 10-12k arası sideways ardından aşağı kırılacağını düşünüyorum açıkçası.

noddle said:

Xenus, bu tablo 2015, 2016 ve 2017'de tekrar etti. Ocak ayi son 3 yildir hep zarar ile kapatmis, sıçrama subat ayi ile birlikte basliyor,genel tablo hep boyle, ben de merak ediyorum gorecegiz.

abi o şekilde ezbere bakamıyorum ben olaya. seneler sonra nasıl 2015 aralıkta bull reversal geldiyse, bi noktadan sonra bear reversal da gelebilir. o zaman marketcap çok düşüktü küçük bi zümre marketi manipüle edebilirdi. hatta btc'deki pumpını adını unuttuğum bir pyramid scheme firmasına bağlayanlar olmuş. şimdi dağ oldu, sokaktaki simitçisi bile btc aldı falan. abi 2013'te de aynısını yaşamadık mı? bence smart money diyebileceğimiz zümrenin işi btc ile bi süreliğine bitti. ha bitmedi gerçi bütün bounceları, bulltrapleri shortluyor adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi BTCTURK'te işlemim "işleme alındı" olarak kaldı. gece gece kafayı yedim. 12 saat bekleyen varmış. başına böyle bişi gelen var mı? otomatik değil mi abi bu onay işleri? adamın dükkana gelip onaylaması falan mı gerekiyor nedir? gece onay verilmiyor mu? adamlar ETH çekimini de bakıma almış, alırım düşer diye korktum. mecbur BTC alayım dedim, bitfinex'te dolara geçicektim... paribu'ya geçicem net, şu olaydan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ilk kez yapmıyorum işlemi, 2013'ten beri üyeyim ama en yüklü tekil işlemim oldu işte. hep exchangelere dagıtıp gönderiyordum sadece fiat usd geçmek için bfx'e atayım dedim patlayacagım gibi. twitter, facebook, ticket ne varsa yazdım ama adamlar 9'da dükkanı açana kadar bekleyecem herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Diyelim ki 100k dolar oldu portfolyo, cash out yapacağız. Nasıl yapmak lazım ?

Parça parça Paribu'ya atıp yine parça parça banka transferi mi ? Transfer fee'lerden girecek.
Toplu yollasan riski ayrı.

Bir de diyelim ki Paribu'da BTC'leri sattık, banka transferi emri verdik. Para yatırma gibi para çekme de 5-10 dk'da olan bir işlem mi yoksa bir kaç gün bekletiyorlar mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...